اختصاصی |

توهین‌های جدید وزیر بهداشت به دانشجویان/ شما تکفیری هستید/ مقصر حادثه تروریستی اهواز شمایید/ اگر دین ندارید عقل داشته باشید!

وزیر بهداشت در جمع دانشجویان دانشجویان علوم پزشکی اهواز حضور یافت و با توهین‌های جدیدی از خجالت دانشجویان درآمد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان خوزستان / حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت در نشست با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در تالار شهدا گفت: ما سال ۵۶-۵۵ وارد دانشگاه شدیم و فرقان یک گروه به ظاهر اسلامی بودند که قرآن و نهج‌البلاغه را حفظ می‌کردند. بالغ بر ۶۰ گروه چپ در دانشگاه حضور داشتند و شعار پرطمطراق مستضعفین می‌دادند و زیباترین آیات قران را به اسارت گرفته بودند.

 

هاشمی با اشاره به خانم فروزان، نماینده انجمن اسلامی مستقل که عملکرد وزارت بهداشت را در حوزه آموزش، بهداشت و درمان مورد نقد قرار داده بود، گفت: فرقانیسم هنوز زنده است و یکی از خطرات انقلاب همین فرقانیسم است. فرقانیسم هنوز وجود دارند و هیچ تفاوتی میان اینها و گروه رجوی و کاخ سفید نمی بینم. مشکل ما این جماعت بودند و ادامه پیدا کردند.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه کسانی که استفاده شان از امام و روحانیت و رهبری ابزاری است، تا جایی رهبر را قبول دارند که با آنها همراه شود، گفت: رهبری دو ماه نشده است که گفت ویروس بدبینی و یاس را در میان مردم ما گسترش ندهید و شما اظهار می کنید که نگاه ما به مردم از بالا به پایین است؟ اشرافی است؟ صحبت های من در نیشابور را تقطیع کرده اند؛ من در نیشابور گفتم اگر جمهوری اسلامی در سیاست داخلی و خارجی خود تجدید نظر نکند و اگر به اخلاق برنگردد رو به اضمحلال می رود.


وی با اشاره به صحبت های علی میرزایی، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: یکی دوستان جمله‌ای خواند درباره دولت. «که فرموده بود دولت نوکر ملت است»؛ دولت یعنی همه نظام. دولت فقط روحانی و احمدی نژاد و خاتمی و رفسنجانی نیستند. دولت یعنی رهبری و شورای نگهبان. مردم عملکرد وزیر و نماینده مجلس را خطاب به کل نظام می دانند.


هاشمی ادامه داد: شورای نگهبان کاندیداها را رد صلاحیت می کند. حکم ریاست جمهوری توسط رهبری تنفیذ می شود. معنی همه اینها این است که همه اینها از یک جا سرچشمه می گیرد. خودتان انتخاب کردید. بهتر است بگویم خودمان انتخاب کردیم. اشکالی ندارد بدانید دارید چکار می کنید. اگر می خواهید خودتان را از چهار طبقه پایین بیندازید، بدانید چه می کنید. هر کس خربزه بخورد، پای لرزش هم می نشیند.

 

وزیر بهداشت ادامه داد: وقتی ما وارد دانشگاه شدیم، در زمان قبل از انقلاب کسی جرات نداشت صحبت کند. ما در ۱۶ آذر می‌خواستیم کلاس را به هم بریزیم نهایتا صدای هیس در می آوردیم یا پایمان را به زمین می کوبیدیم که آخر هم ما را از کلاس اخراج می کردند؛ اما شما آمدید اینجا استاندار و رئیس دانشگاه را متهم کردید.

 

وی خطاب به انتقادهای نمایندگان انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی تصریح کرد: من جانباز هستم؛ اما پرونده جانبازی ندارم. فرزندانم بدون سهمیه پزشکی قبول شده اند و هیچ کدام از نزدیکانم بخاطر من بجایی نرسیده اند و حتی بعضا محروم هم شده‌اند. با این رفتارهایی که می کنید به کجا می خواهید برسید؟ کدام ریشه ها را دارید می زنید؟ یک ذره فکر کنید هفته گذشته این بچه‌هایی که مزدور عربستان شدند و به روی هم استانی های خود اسلحه گرفتند، چقدر شما در این مسئله سهم داشتید؟! چقدر تهمت زدید و سیاه نمایی کردید؟ از تتلو حمایت کردید؛ ما را تخریب کردید. اگر دین ندارید؛ لااقل یک ذره عقل داشته باشید. چرا می گویید تکفیری؟ تکفیری شمایید. ما کجا آدم های واداده ای هستیم؟ ما سابقه مان مشخص است. دست بردارید. کشور را نابود می کنید. اگر ایران تجزیه شود، ننگش به نام شما ثبت خواهد شد.

 

همچنین در نشست دانشجویی روز گذشته علی میرزایی، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از برخورد تبعیض آمیز معاونت دانشجویی دانشگاه گلایه کرد و خطاب به وزیر بهداشت گفت: برای جلسه اعضای فعالین تشکل پیرو خط امام با معاونت فرهنگی وزارت بهداشت نیم ساعت زمان در نظر گرفته شده بود و برای دو تشکل بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان با هم نیم ساعت زمان در نظر گرفته شده بود و وقتی اعتراض کردیم، گفتند چون از یک جریان هستید، نیم ساعت زمان برایتان کافی است!

 

محمدصابر قربانی، نماینده نشریات دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز ضمن انتقاد از سیاست بازی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در دادن بودجه به تشکل ها و کانون های دانشجویی شفافیت وجود دارد. چون ما در آخر سال می بینیم به بعضی کانون ها و تشکل ها بودجه کلانی اختصاص داده شده و به بعضی بودجه کمتری اختصاص داده شده. یا اصلا بودجه ای ندارند و در نهایت همان هایی که بودجه کلان گرفته اند، هم اظهار شکایت می کنند. اگر بودجه ها شفافیت شود، شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.


وزیر بهداشت ضمن اشاره به صحبت های میرزایی و قربانی درباره بی عدالتی و سیاست بازی دانشگاه گفت: درباره این مسئله معاونت دانشجویی دانشگاه خودش باید پاسخگو باشد. ما سیاسی هستیم؛ اما بحث سیاسی با هیچ کسی نداریم. معاونت دانشجویی باید به شما کمک کند تا در زمینه درسی مهارت شما در بهترین سطح باشد. در وهله دوم باید به شما نگاه عدالت محور داشته باشد؛ البته به این معنی نیست که هر چه بخواهید برای شما فراهم کند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار