عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

دلایل متقنی داریم که FATFمشکلی را از کشور حل نمی کند!

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی: آقایان دولتی ها و برخی مجلسی ها اصرار دارند بگویند برای اینکه رابطه با اروپا برقرار کنیم و بحث روابط بانکی بهتر شود باید این معاهده امضا شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دکتر محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، طی مصاحبه با خبرنگار ما در رابطه با لوایح FATF اظهار داشت: ما از همان روز اول مخالفت خود را با لوایح چهار قلو اعلام کردیم و مخالفتمان از روی احساسات و دلایل جناحی نیست بلکه واقعا دلایل متقنی داریم که FATFمشکلی را از کشور حل نمی کند!
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تصریح کرد: آقایان دولتی ها و برخی مجلسی ها اصرار دارند بگویند برای اینکه رابطه با اروپا برقرار کنیم و بحث روابط بانکی بهتر شود باید این معاهده امضا شود.
زاهدی گفت: سوال ما این است که آیا واقعا اگر این معاهده اگر در مجلس تصویب شد روابط بانکی بهتر می شود یا خیر؟ اگر جواب خیر هست که یعنی حتی دولتی ها هم نمی توانند تضمینی بدهند که در این صورت تصویب FATF کاملا بی فایده است.
وی افزود: اگر جواب بله باشد یعنی بگویند که مشکلات بانکی ما حل می شود، اروپایی ها بیایند به ما کتبا تضمین بدهند که اگر این لوایح بخصوص چهارمی که در رابطه با مبارزه با تروریسم است در مجلس تصویب شد، رسما تمامی مشکلات روابط بانکی حل می شود، در این صورت مجلس شورای اسلامی یک حجت دارد که به این لایحه رای بدهد؛ وگرنه وقتی که ما هیچ تضمینی از طرف اروپایی نداشته باشیم قطعا آینده کار بسیار مبهم خواهد بود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: اگر این تضمین نباشد به عنوان مثال چه تضمینی است که بحث حزب الله لبنان، انصارالله یمن و گروه های مقاومت در منطقه در لیست گروه های تروریستی قرار نگیرد؟ شما ببینید این اروپایی ها آنقدر وقیح هستند که حادثه تروریستی اهواز که اتفاق افتاد شبکه بی بی سی مستقیم با سخنگوی گروه تروریستی الاحوازیه مصاحبه می کند و بعد می گوید که این ها تروریست نیستند و از این ها به عنوان گروه های آزادی خواه نام می برند بعد گروه های مقاومت در منطقه می شوند تروریست!
محمد مهدی زاهدی FATF را بسیار مبهم دانست و گفت: ما خواهشمان از نمایندگان مردم در مجلس این است که اگر قرار شد فردا رای گیری شود به آن رای ندهند گر چه بعید هم می دانم که فردا رای گیری صورت بگیرد و اگر هم در دستور کار قرار بگیرد ما مخالفیم که قبل از اینکه کار کارشناسی صورت بگیرد رای گیری شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در انتهای سخنانش ضمن گلایه از هیئت رئیسه مجلس بخصوص از آقای دکتر لاریجانی اظهار داشت: بهتر بود ایشان قبل از اینکه این لایحه را دستور کار بگذارند با برگزاری جلسات غیر علنی و دعوت از کارشناسان موافق و مخالف این لایحه را برسی کنند تا ببینیم عاقبت کار چه می شود.

 

انتهای پیام/
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار