مسئول گروه جهادی شهید شهسواری:

اردوهای جهادی، احیاگر سبک زندگی اسلامی

معین وحدت مسئول گروه جهادی شهید شهسواری: اردوهای جهادی احیاگر سبک زندگی اسلامی هستند و باید در جهت تفکر ناب اسلامی و به قصد تمدن سازی برگزار شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /معین وحدت مسئول گروه جهادی شهید شهسواری و مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان در رابطه با اردوی جهادی این گروه در شهریور 97 گفت: جهادگران از 20 شهریور با استقرار در چند روستای شهرستان رودبار جنوب در عرصه های مختلف فرهنگی، آموزشی و عمرانی مشغول به کار شدند.

 

مسئول گروه جهادی شهید شهسواری ادامه داد: در بخش عمرانی، ادامه ی ساخت مدرسه روستای سبز پوشان و مرمت و رنگ آمیزی مدرسه روستای نوماهی در دستور کار قرار گرفت تا از ابتدای مهر مدارس در اختیار آینده سازان این مرز و بوم قرار گیرد.

 

وی اقدامات انجام شده در عرصه فرهنگی را اینگونه تشریح کرد: هر شب در یک روستا جهادگران مراسمات مذهبی و پخش غذای تبرکی داشتیم که با استقبال عالی مردم مواجه می شد طوری که مردم روستاها خواستار برگزاری مجدد مراسمات می شدند.

 

معین وحدت افزود: همچنین برگزاری جام فوتبال بین روستاها، ایجاد هیئت عزاداری و توزیع بسته های لوازم التحریر از اقدامات فرهنگی در این روستاها می باشد.

 

مسئول گروه جهادی شهید شهسواری گفت: در بخش آموزشی، جهادگران توانستند با برگزاری کلاس های آموزش قرآن، احکام، بهداشت و سلامت، سیره امام حسین(ع) و همچنین انجام بازی های تربیتی، سهم مهمی در تزریق روحیه انقلابی و سبک زندگی اسلامی به منطقه داشته باشند.

 

وی در ادامه اردوهای جهادی را احیاگر سبک زندگی اسلامی دانست و اظهار داشت: این اردوها باید در جهت تفکر ناب اسلامی و به قصد تمدن سازی برگزار شود که نگاه عدالت خواهی و تحول طلبی جهادگران از نشانه های حرکت در این جهت است.

 

معین وحدت گفت: حضور دانشجو معلمان و معلمان جهادگر با توجه به شأن و مقبولیت اجتماعی معلم،تاثیر زیادی بروی فرهنگ و سبک زندگی مردم مناطق محروم خواهد داشت.

 

مسئول گروه جهادی شهید شهسواری افزود: از این جهت تاثیر اردوهای جهادی از دو منظر قابل بررسی است اول در زمینه ی تربیت و رشد نیروی تراز تمدن اسلامی یعنی ایجاد دولت اسلامی و دوم ایجاد بستری برای تحقق آرمان ها و اهداف اسلامی در سطح جامعه یعنی شکل گیری جامعه ی اسلامی.

 

معین وحدت ادامه داد: بر این اساس بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان اردوهای جهادی نظام مند و هدفمندی را طراحی کرده است که مرحله ی اول آن همزمان با دهه ی اول محرم،در منطقه برجک رودبار جنوب برگزار شد.

 

وی اظهار داشت: یکی از اهداف این مرحله شناسایی نقاط قوت وضعف،آسیب ها و معضلات فرهنگی، سیاسی،اجتماعی و معیشتی مردم منطقه به صورت غیر مستقیم توسط جهادگران بود که در ترسیم چشم انداز سه ساله برای گروه و منطقه ضروری بود.

 

مسئول گروه جهادی شهید شهسواری در انتهای سخنانش مراتب تقدیر و تشکر خود را از تمامی دستگاه های مسئول بویژه سپاه، آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان، دهیاری ها و بخشداری مربوطه را اعلام کرد.

 

انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار