مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کرمان؛

تشکیل گروه‌های تخصصی جهادگر

محمد قاسمی: در این اردوها برای اولین بار چند گروه با ماموریت‌های جدید تعریف شدند تا بتوانند بهره‌وری اردوهای جهادی را افزایش دهند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمد قاسمی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کرمان در رابطه با اردوهای جهادی تابستان 97 اظهار داشت: از شروع تابستان با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده، سامان دهی گروه‌های جهادی و نظم دهی به اردوها در دستور کار قرار گرفت؛ در همین راستا مناطق هدف شناسایی شد و مقرر شد تا هر گروه حداقل به مدت سه سال در منطقه هدف تعیین شده بماند تا کارها با بازده بالاتری انجام شوند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کرمان افزود: در دور جدید اردوها با شناسایی توانمندی افراد، هر فرد در گروهی قرار می‌گیرد که ثمردهی مناسبی داشته باشد و از بکار گیری افراد بی ثمر جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: در این اردوها برای اولین بار چند گروه با ماموریت‌های جدید تعریف شدند تا بتوانند بهره‌وری اردوهای جهادی را افزایش دهند.

در همین راستا قاسمی اظهار داشت: گروه جهادی ریحانه النبی با محوریت روانشناسی کودکان و با هدف بالا بردن روحیه مردم روستا ایجاد شد و با برگزاری بازی‌ها و کلاس‌های نقاشی هدفمند برای کودکان توانستند سهم خوبی در افزایش روحیه نشاط و شادابی مردم داشته باشند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کرمان گفت: علاوه بر این برای اولین بار در استان و به عنوان دومین گروه در کشور، گروه جهاد رسانه‌ای سروش خدمت با بکارگیری افراد متخصص و مجرب برای انعکاس اردوهای جهادی و مستند سازی شروع بکار کرد که در همین مدت کوتاه دو مستند بسیار با کیفیت تولید شد که یکی از آن‌ها از شبکه سه پخش شد.

وی در رابطه با کارهای جدید انجام گرفته در تابستان امسال و ساماندهی گروه‌های جهادی یادآور شد: قرارگاه حرکت‌های جهادی جنوب استان به منظور ساماندهی اردوهای جهادی در مناطق محروم اسماعیلیه جیرفت و رودبار جنوب تشکیل شد که با هماهنگی و برنامه ریزی صورت گرفته در تابستان امسال کار ساخت هفت مدرسه توسط 4 گروه آغاز شد که اکثرا به مرحله‌ی اجرای سقف رسیده‌اند.

قاسمی افزود: علاوه بر این قرارگاه چند گروه در سایر مناطق محروم مشغول به کار شدند از جمله گروه جهادی شهید زنگی آبادی که جهادگران توانستند در تابستان امسال صفر تا صد کار ساخت یک مسجد در روستاهای راین را به اتمام برسانند که این مسجد طی مراسم باشکوهی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان افتتاح گردید.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کرمان ضمن اشاره به حضور یازده گروه جهادی در مجموعه شهرستان کرمان افزود: سایر گروه‌ها نیز طی تابستان امسال با حضور در مناطق محروم انواع خدمات آموزشی، عمرانی و فرهنگی را به مردم ارائه کردند.

وی با اشاره به عدم حضور مسئولین در مناطق محروم گفت: در این شرایط گروه‌های جهادی عرصه را خالی نکردند و با حضور در مناطق محروم، روحیه انقلابی و اسلامی را در این مناطق تزریق می‌کنند بطوری که در زمان حضور جهادگران، مردم با شور و اشتیاق خاصی به استقبال می‌آیند.

قاسمی کار جوانان جهادگر را بسیار ارزشمند دانست و افزود: این جوانان در حالی که می‌توانند بدون هیچ سختی، ایام تابستان را به تفریح بگذرانند، با حضور در مناطق صعب العبور و بد آب و هوا که گاهی دمای این مناطق به 50 درجه هم می‌رسد و بعضا از کمترین امکانات بی بهره‌اند، به خدمت رسانی به مردم محروم می‌پردازند که این امر در مردم منطقه تاثیر زیادی گذاشته بشکلی که در انتهای اردوها اهالی اظهار دلتنگی و ناراحتی می‌کنند.

وی اردوهای جهادی را از برکات این انقلاب دانست و در آخر خاطر نشان کرد: ان شاالله در سال‌های آینده با برنامه ریزی‌های صورت گرفته بازده اردوها افزایش می‌یابد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار