با حضور 120 نفر از دانشجویان خواهر استان

اردوی راهیان نور منطق عملیاتی غرب برگزار شد/خبر مشروح+گزارش تصویری

اردوی راهیان نور مناطق عملیاتی غرب کشور از دهم الی سیزدهم شهریور با حضور 120 نفر از دانشجویان خواهر استان و به همت ناحیه بسیج دانشجویی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

اردوی راهیان نور مناطق عملیاتی غرب کشور از دهم الی سیزدهم شهریور با حضور 120 نفر از دانشجویان خواهر دانشگاه های سراسر استان و به همت ناحیه بسیج دانشجویی برگزار شد. هدف از برگزاری این اردو آشنایی جوانان با فرهنگ دفاع مقدس می باشد.

زائران صبح روز شنبه در کنار یادمان شهدای گمنام دانشگاه شهرکرد گرد هم آمدند تا از همان ابتدای سفر با شهیدان عهد ببندند. در مراسم بدرقه دانشجویان در دانشگاه شهرکرد جمعی از مسئولین دانشگاه ها و ناحیه بسیج دانشجویی نیز شرکت داشتند. در این مراسم دکتر عزیزی معاونت فرهنگی دانشگاه شهرکرد از فلسفه برگزاری اردو برای زائران صحبت کرد سپس آقای مرتضی کریمی مسئول بسیج دانشجویی استان ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان شهدا با زائرین از نحوه ااستفاده بهتر از سفر صحبت کردند.

در این اردو به مدت 4 روز به طول انجامید، دانشجویان از یادمان های پادگان ابوذر، مطلع فجر، بازی دراز، تنگه مرصاد، پاوه ، روانسر و موزه دفاع مقدس کرمانشاه دیدار کردند. همچنین از برنامه های تفریحی اردو می توان به صرف صبحانه در پارک آبی شهر روانسر اشاره نمود.

در این اردو علاوه بر راویان همراه کاروان ، راویان مقیم یادمان ها نیز برای دانشجویان به بازگویی روایت های دوران دفاع مقدس پرداختند. از جمله این راویان رزمنده اهل سنت و همرزم شهید چمران بودند که در یادمان پاوه برای زائران صحبت کردند. همچنین یکی از برادران ارتشی در محل پادگان ابوذر از غربت این یادمان و رزمندگان آن صحبت کردند واز این یادمان به عنوان دوکوهه غرب ایران نام بردند.

زائران پس از 4 روز که با روایت گری شهدا، دعا و مناجات، نماز های جماعت اول وقت و برنامه های متنوع فرهنگی دیگر که در داخل اتوبوس و محل اسکان و یادمان ها برگزار می شد و حال و هوای معنوی خاصی به دل های ایشان داده بود به شهر و دیار خود بازگشتند تا سفیران شهدا در دانشگاه و شهر خود باشند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار