در نشست صمیمانه‌ای؛

مسئولان ناحیه دانشجویی استان فارس در جمع دانشجویان جهادگر کازرون حضور یافتند/تصاویر

احسان مدبّری، جانشین و میثم فضل‌الله پور، مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، ضمن حضور در اردوی جهادی با دانشجویان بسیجی کازرون نشست صمیمانه‌ای برگزار کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / احسان مدبّری، جانشین و میثم فضل‌الله پور، مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، ضمن حضور در اردوی جهادی دانشجویان بسیجی کازرون با این دانشجویان نشست صمیمانه‌ای برگزار کردند.


هادی غضنفری، مسئول گروه جهادی شهید جاوید مرحمتی بسیج دانشجویی کازرون در ابتدای این نشست با اشاره به طرح اعتلا بسیج، اظهار داشت: گروه جهادی شهید جاوید مرحمتی درنظر دارد با برنامه‌ریزی و حضور حداقل سه سال در روستای عرب بالاده، چهره فقر را از این روستا کم کند.


وی در ادمه به تشریح فعالیت های صورت‌گرفته در روستا پرداخت و  با بیان اینکه بیش از ۳۰ دانشجوی جهادی در این مرحله به فعالیت در عرصه‌های مختلف می‌پردازند، گفت: در زمینه عمرانی در این مرحله به ساخت حمام و سرویس بهداشتی برای یکی از افراد کم‌برخوردار روستا خواهیم پرداخت و در ادامه نیز پروژه‌هایی را در دستور کار داریم.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته گفت: در عرصه فرهنگی نیز در دو بخش خواهران و برادران و برای همه مقاطع سنی کلاس‌ها و کارگاههایی با موضوعات مختلف شامل قرآن و احکام، سبک زندگی، مسائل زناشویی، پیشگیری از ابتلا به اعتیاد، کمک‌های اولیه و ... برگزار شده است.


غصنفری در ادامه به تشریح فعالیت های بهداشتی پرداخت و خاطرنشان کرد: با حضور پزشک عمومی، تعداد زیادی از اهالی روستا به صورت رایگان ویزیت شدند و همچنین توصیه های لازم به آن‌ها در خصوص مراقبت‌های بهداشتی و سلامت توسط کارشناس هلال احمر، ارائه گردید.


احسان مدبری، جانشین ناحیه دانشجویی استان فارس نیز در این نشست با تشکر از تلاش‌های دانشجویان بسیجی، اظهار داشت: حضور بسیجیان جهادگر در روستا خود بزرگترین تبلیغ است؛ اردی جهادی یک کار عملگراست که با بیان نمی‌توان آن را توصیف کرد و پیش برد.


وی افزود: در روستا باید کارهایی که بسیجیان جهادی انجام می دهند حتما زیر آن نوشته شود گروه جهادی فلان تا چند سال تاثیر داشته باشد در ذهن روستاییان باقی بماند.


میثم فضل الله پور، مسئول سازندگی ناحیه دانشجویی استان فارس نیز با تقدیر از گروه جهادی شهید جاوید مرحمتی گفت: طرح اعتلای جهادی  می‌بایست مبنای کار گروه‌های جهادی قرار بگیرد.


وی بیان داشت: عرصه یابی می‌بایست متناسب با نیاز روستا باشد و در فعالیت های صورت گرفته نیز باید نیاز اهالی مدنظر قرار گیرد.


سجاد رئیسی، مسئول بسیج سازندگی دفتر بسیج دانشجویی کازرون نیز با اشاره به رسالت بسیج دانشجویی، یادآور شد: بسیج دانشجویی وظیفه کادرسازی برای انقلاب را بر عهده دارد و اردوی جهادی بسته کاملی از یک برنامه برای این مقصود است.


وی افزود: لذا اردوی جهادی باید با محوریت کاملا دانشجو اجرا گردد و مسئولین گروه‌های جهادی دانشجویی باید از دانشجو انتخاب گردد.


این فعال دانشجویی استقلال نسبی دانشجویان جهادی را در تصمیم‌گیری و برگزاری اردوهای جهادی ضروری دانست و تصریح کرد: همانند دوران دفاع مقدس که به جوانان اعتماد و مهم‌ترین مسئولیت‌ها به آنان واگذار شد ما باید به توانمندی دانشجویان جهادی به معنی واقعی کلمه باور و  اعتماد داشته باشیم و به آن‌ها میدان بدهیم آن وقت می‌بینیم که چه کارهای نشدنی را انجام می‌دهند که این نگاه در دفتر بسیج دانشجویی کازرون وجود دارد اما این نگاه خارج از دفتر، منتقدان جدی دارد.


رئیسی با یادآوری این موضوع که زیربنای اردوهای جهادی مسائل فرهنگی است، خاطرنشان کرد: امسال بیش از ادوار گذشته به کار فرهنگی در اردوی جهادی اهمیت داده شد به گونه ای که جهادگران چندین هفته قبل از برگزاری اردو با توجه به شرایط روستا اقدام به جمع آوری و ارائه محتوای مناسب نمودند.


مسعود نوشاد، جانشین دفتر بسیج دانشجویی کازرون نیز گفت: اردوی جهادی فعالیتی است که در صورت استمرار در طول سال می‌تواند منشا اثر باشد لذا برنامه ریزی گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی کازرون بر همین اصل بنا شده است.


وی ابراز داشت: آموزش مسئولان گروه‌های جهادی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و پیشنهاد می‌گردد ناحیه دانشجویی در امر آموزش توجه بیشتری داشته باشد.


گفتنی است مرحله پایانی اردوی جهادی بسیج دانشجویی کازرون در تابستان ۹۷، با حضور گروه جهادی شهید جاوید مرحمتی، متشکل از ۳۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های این شهرستان در روستای کم‌برخوردار عرب فامور از توابع بخش بالاده کازرون از تاریخ ۱۷ شهریور به مدت یک هفته آغاز شد.


 

ارسال نظر


captcha