عبدالله گنجی در جمع دانشجویان استان کهگیلویه و بویراحمد:

دولت برای جنگ روانی تدبیر ندارد/جریان لذت گرا ثروت کشور را می‌مکد و مردم را بدبین می کند

مدیرمسئول روزنامه جوان گفت: جریان لذت گرا مردم را چپاول می‌کند، دلار را بالا می‌برد، زیرا گروه‌های اقتصاد و تمام منابع درآمدی ما دست آنهاست و الان که در جنگ پیچیده تمام عیار قرار گرفته ایم این جریان همچنان اندوخته‌هایش را جمع می‌کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: ظهر روز گذشته عبدالله گنجی در جمع دانشجویان بسیجی دهمین دوره خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شاید برای شما که انقلاب را ندیده اید ادراک انقلاب اسلامی با ما متفاوت باشد،اظهار کرد:چرا که برای شما روایت کردند و ما دیده ایم بنابر این فضا متفاوت است گرچه مسیر و مبانی یکی است ولی ممکن هست سلیقه ها و سبک ها مثل گذشته نباشد.

 مدیر مسئول روزنامه جوان،عنوان داشت: ما وقتی از جنگ خارج شدیم که به فاصله کمی بعد از آن، امام راحل به رحمت خدا رفت،فضای کشور خیلی متفاوت شد.

وی افزود: فضای خلا توسعه کشور که عقب افتاده بود و زیرساخت‌های کشور خراب شده بود ما را به سمتی برد که شاید غفلت شد و خیانت نبود.

گنجی با بیان اینکه فرهنگ در جامعه در همان چهار سال اول بعد از جنگ باز تولید نشد،گفت: در کشاکش بعد از جریان جنگ یک جریان فکری در کشور به وجود آمد که مجوز ماهنامه ای به نام کیان را گرفتند و حدود ۳۵ نفر از  نخبگانی که در انقلاب بودند نویسنده این ماهنامه فکری و تئوری شدند.

وی با تأکید بر این مطلب که آنان سعی کردند در حوزه اعتقادی این زیرساخت‌ها را بزنند و بگویند حکومت دینی در دوره مدرن جواب نمی دهد،خاطرنشان کرد: آنان کسانی بودند که در صدر انقلاب سفارت آمریکا را گرفته بودند، ضد اسرائیل و آمریکا بودند اما بعدها متوجه شدیم اینها ادا و اطوار در برابر امام بوده است.

این فعال سیاسی،ادامه داد: این نویسندگان بر علیه اسلام سیاسی، ولایت فقیه، داستان کربلا،رابطه علم و دین، دین و سیاست قلم می زدند.

گنجی با متذکر شدن این مطلب که این جریان، مبنای حرکتش را عرفی  کردن حکومت قرار داد،گفت: این افراد باور داشتند که جنبه های اعتقادی و دینی حکومت باید از بین برود و مردم نباید نگرش اعتقادی داشته باشند، همه کارهایی که ضد فرهنگ اجتماعی اسلام است آنها تایید می کنند.

 

وی، ادامه داد: جریان لذت گرا دارد مردم را چپاول می کند و دلار را بالا میبرد،زیرا گروه‌های اقتصاد و تمام منابع درآمدی ما دست آنهاست و الانی که در جنگ پیچیده تمام عیار قرار گرفته ایم این جریان همچنان اندوخته هایش را جمع میکند.

این فعال رسانه ای با بیان اینکه این جریان تز دارد،تزی که نامردانه و کثیف است،خاطرنشان کرد: راهبردی دارند که در آبان ۸۸ نوشتند تحت عنوان سند تأملات راهبردی حزب مشارکت و بند ب این سند می گوید هرگاه حکومت در بحران‌های ملی گرفتار آمد باید همان موقع به میدان بیاییم و مطالبات را طرح کنیم،امروز که درگیر هستیم با آمریکا، اینها به میدان آمدند و همان راهبرد را پیاده کرده‌اند.

گنجی،تصریح کرد:  جریان لذت گرا و واگرایی فکری و معرفتی بخشی به چپاول جامعه و بخشی به عرفی کردن حکومت مشغول هستند، از تحریم نگران نباشید گرچه فشار روانی آن دارد مردم را له می کند،هیچ کشوری در دنیا در این ۷۰ سال از تحریم آمریکا فرو نپاشید، کشور ما که ثروت بالقوه زیاد و مردمی دارد که ۴۰ سال ایستاده اند.

وی با طرح این پرسش که سرنوشت ما چه خواهد شد با این مسیری که درگیر آن هستیم،گفت: ما متاسفانه آن جنبه های اعتقادی در نگاهمان را از دست داده ایم و این تراز را برای خودمان قائل نیستیم و شک و تردید داریم اما امام به نصرت الهی یقین داشت و اینگونه بود که پیروز می‌شد.

 وی،متذکر شد: چیزی که باید نگران باشید  این است که یک جریان مذهبی بیاید در کشاکش انقلاب اسلامی مدعی باشد،ادبیاتش ادبیات دینی باشد ولی وضع موجود را قبول نداشته باشد،این می تواند مردم ما را دوگانه کند مثل کربلا و نهروان،بنابراین از یک جریان مذهبی معارض بترسید،این ها تلفات ماست وگرنه انقلاب ما که زمین زذه نمی شود.

 

مدیرمسئول روزنامه جوان اضافه کرد: دومین چیزی که باید نگران باشید این است که جریان لذت گرا که ثروت کشور را دارد می مکد و مردم را بدبین می کند بیاید برای مردم ما ادراک سازی کند که جریان حاکم بر نظام جمهوری اسلامی یک جریان فاسد است که دین را جریانی کردند برای فساد و ثروت اندازی، آمریکایی‌ها فهمیدند زمانی می‌توانند جمهوری اسلامی را زمین بزنند که پیوند بین مردم معتقد به تشیع و جمهوری اسلامی پاره شود و نسبت به وضع موجود بحران ایجاد کنند که یکی از همین بحران ها فساد حاکمیت و روحانیت است.

وی،ابراز کرد: چرا معظم‌له اختیارات ویژه به قوه قضاییه برای این که جریان لذت گرا نتواند غلبه کند می دهد؟ .

گنجی با اشاره به این مطلب که کشور سه طبقه دارد،گفت: طبقه پایین دست که به جهت اقتصادی،وضعیت بدی دارد و می‌بینیم که در ماجرای ۸۸،۹۶ و مرداد ۹۷ یک نفر حتی از کمیته امداد دستگیری نداشتیم، طبقه متوسط جامعه آنهایی هستند که اساس کشور دست آنان است، تحصیل کردگی،شهرنشینی، رفاه نسبی و آگاهی‌های سیاسی اجتماعی ویژگی آنان بوده و طبقه اصلی جامعه ماست،پس به سمت عمل خشم و خشونت نمی رود اگر دنبال تغییر باشند کار قهرآمیز نمی‌کنند.

وی،تصریح کرد: اما طبقه سوم طبقه شامل مرفهینی است که از قیمت ها خبر ندارند و در شادی و وفور سرمایه به سر می برند، پس اینها نمی‌توانند در مقابل نظام بیفتند، جریان لذت گرایی در مقابل نظام ایستاده که احساس می‌کند به لحاظ فرهنگی جمهوری اسلامی دستشان را برای فساد بسته است و نمی توانند هر کاری را که خواستند بکنند و می‌خواهد وضع را تغییر دهند.

مدیرمسئول روزنامه جوان با تاکید بر این مطلب که امام انقدر که در از مدعیان  حرص خورد در برابر دشمنان و شاه نخورد،متذکر شد: خود امام می‌فرماید تاریخ اسلام پر است از خیانت علمای اسلام، این مقدس نماها تا میخواستیم قیام کنیم در سال ۴۲ میگفتند شاه سایه خداست،ما اگر دچار همچین آسیبی نشویم هیچ مشکلی برای ما پیش نمی‌آید.

وی با اشاره به وضعیت کشور،خاطرنشان کرد: دچار جنگ روانی هستیم و دولت ما برای جنگ روانی تدبیر ندارد،چرا در جنگ روانی باخته ایم، دلیل مشکل طلا،مسکن ماشین چیست، مشکل این است که جریان لذت گرای نوکیسه،نقدینگی کشور را به یک و نیم تریلیون رسانده اند و بی تدبیری دولت هم بدتر کرده،مشکل از خود مدیران است ولی اینها همیشه از حزب‌الله طلبکار هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار