مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه علمیه خواهران قم در جمع دانشجویان خواهر کهگیلویه و بویراحمدی:

الگوی استقامت ملت ایران در برابر تحریم‌ها پیامبر(ص) و فاطمه زهرا(س) است/روی قله پیروزی نشسته‌ایم اگر چه نان شب نداشته باشیم

مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه علمیه خواهران قم گفت: اولین تحریم اقتصادی را پیامبر اکرم در شعب ابی طالب گذراند، اولین تحریم را حضرت زهرا در کودکی تجربه کرد، بنابراین می بینیم که در همه موارد ما الگو و نمونه داریم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : طاهره حیدری‌مجد امروز در جمع دانشجویان خواهر  استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه انسان دارای ۳ بخش وجودی مهم است، اظهار کرد: در تعریف انسان یک خود پنداری، یک خود واقعی و یک خود آرمانی است که باید به آن انسان آرمانی شدن برسیم.

مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه علمیه خواهران قم، عنوان داشت: در بحث خودپنداری‌ چه مرد و چه زن، وقتی انسان در جایگاه بلند انسانیت قدم می‌گذارد، خود وهمی دارد که بیگانه از ماست اما آنقدر عجین شده با ما که گاهی فکر می‌کنیم خود ماست.

وی افزود: خود وهمی، ابعاد جسمانی است که مهمترین بخش زندگی ماست اما مانند مرکب و فرصتی است که خود واقعی ما در این وجود دیده شود.

حیدری‌مجد با بیان اینکه بخش دیگر ما بخش وجودی یعنی بخش واقعی و حقیقت وجود ماست، به جایگاه انقلاب اسلامی اشاره داشت و گفت: هزاران جوان رعنا قامت به خاک و خون کشیده شدند تا ما امروز در این جایگاه باشیم.

وی در بخش بعدی از سخنان خود با تبیین نقش و جایگاه بسیج و با طرح این پرسش که اولین نهاد بسیج کجا بود،خاطرنشان کرد: یک خانواده در صدر اسلام داشتیم که بسیجی بودند، اولین خانواده بسیجی، خانواده مولا علی و اولین زن بسیجی فاطمه زهراست.

این استاد دانشگاه و حوزه با اشاره به این مطلب که چرا امروز ایران سربلند است، تصریح کرد: به مشکلات درونی نگاه نکنید، ایران امروز مرکز امنیت جهان است، مرکزیت جهان ایران است، بماند آمریکا و اسرائیل با فشارها و جنگ‌های اقتصادی سعی بر تنگ کردن عرصه بر ما دارد.

وی متذکر شد: کشور ما کشوری است که تمام استکباریون از آن می ترسند، امروز بر بلندای قله پیروزی نشسته‌ایم گر چه در داخل نان شب نداشته باشیم.

نماینده اسبق ولی فقیه در دانشگاه قم با تاکید بر این مطلب که ما اولین‌ها در تحریم نیستیم،تصریح کرد: اولین تحریم اقتصادی را پیامبر اکرم در شعب ابی طالب گذراند، اولین تحریم را حضرت زهرا در کودکی تجربه کرد، بنابراین می بینیم که در همه موارد ما الگو و نمونه داریم.

وی ابراز کرد: امروز شما بسیجی ها دارید راه را ادامه می دهید یعنی پا گذاشته اید جا پای بزرگترین انسان‌های تاریخ، در مقطعی از انقلاب هستیم که مشکلات درونی فشار را زیاد کرده اما جوانان ما ریشه‌های انقلاب هستند و راه مبارزه با این فشارها را می‌دانند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار