یادداشت/هانیه زارعی

نمایندگان مردم یا نمایندگان مفسدان اقتصادی؟!

خارج کردن طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی توسط نمایندگان ملت خود نیز یک فساد و یک خیانت است!


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / هانیه زارعی جانشین خواهر حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فارس در یادداشتی در خصوص رای ندادن نمایندگان مجلس به طرح شفافیت آرای نمایندگان یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

 

واذا قیل لهم لاتفسدوا فی الارض قالو انما نحن مصلحون

چون به آنان گویند:در زمین فساد نکنید،می گویند ما فقط اصلاح گریم!سوره مبارکه بقره آیه۱۱
 

در شرایطی که تمام فضای کشور درهرگوشه و کنار از فسادهای اقتصادی اعم از اختلاس، احتکار، ورود کالای قاچاق و...پرشده است و حقوق این ملت را پایمال کرده است، خارج کردن طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی توسط نمایندگان ملت خود نیز یک فساد و یک خیانت است!

 

نمایندگان منتخب مردم به‌جای آنکه شرایط حساس کنونی را درک و با تصویب لایه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی، خود را با مردم همراه و هم دل کنند و جلوی این فسادها در جامعه را بگیرند، تنها با یک صحبت و دلایل بی‌ربط و غیرقابل‌توجیهی مثل بار مالی داشتن این کار، چنین طرح‌هایی را با اکثریت آرا لغو می‌کنند.

 

خداوند در آیه ۱۱ سوره بقره می‌فرمایند «لا تفسدوا» فساد نکنید! ولی آیا در کشوری که دین اسلام و کتاب قران مرجع و منبع آن است باید وضع این‌چنین باشد و فساد علی‌الخصوص فساد اقتصادی آن‌قدر راحت و بی‌درد سرانجام گیرد که حتی نمایندگان مجلس نیز از نظارت و رسیدگی به آن سرباز بزنند؟!

 

قالو انما نحن مصلحون دلیل می‌آورند و می‌گویند ما فقط اصلاح گریم! آیا احتکار، اختلاس و دیگر موارد فساد اقتصادی اصلاح است؟ آیا سخت کردن وضع زندگی و معیشت مردم اصلاح است؟!

 

آقای کواکبیان تنها با دلیل بار مالی داشتن این طرح هیئت‌رئیسه و دیگر نمایندگان را به سمت خارج کردن این طرح می‌برند! حال سؤال این است: آیا طرح تشدید نظارت بارمالی دارد ولی افزایش قیمت دلار و دیگر محصولات بارمالی ندارد و برخانواده‎ها چنین بارمالی را تحمیل نمی کند؟!


شما نمایندگان این مردم هستید یا نمایندگان مفسدان اقتصادی؟!

چرا با پرداختن به مسائل حاشیه ای، موارد حساس و مهم مثل ارسال سؤال از رئیس‌جمهور به قوه قضاییه، طرح ممنوعیت انتصاب مدیران دو تابعیتی، طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی، فوریت طرح شفافیت آرا و...را از دستور کار خارج کرده و در فاصله کمتر از ۳ روز یک رکود تاریخی را در مجلس ثبت می‌کنید؟!

اگر روندی که نمایندگان مجلس پیش‌گرفته‌اند همچنان ادامه پیدا کند باید منتظر خسارت‌های جبران‌ناپذیری به وضع کشور و مردم باشیم...

 

انتهای پیام/                                             

ارسال نظر


captcha