به همت قرارگاه شهید احمدی روشن صورت گرفت؛

بیانیه قرارگاه شهید احمدی روشن در خصوص طرح یک فوریتی شفافیت


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از البرز؛ بیانیه قرارگاه شهید احمدی روشن معاونت علم و اقتصاد ناحیه بسیج دانشجویی در پی طرح یک فوریتی شفافیت بدین شرح منتشر شد:

 

 

    بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مجمع نمایندگان محترم استان البرز

سلام علیکم

 

با صلوات بر حضرت محمد (ص) و اھل بیت ایشان و تبریک به مناسبت عید ولایت (غدیر خم) و آرزوی تعجیل در فرج آقا امام زمان (ارواحنا فدا) و سلامتی برای نائب بر حق ایشان امام خامنه ای عزیز قرارگاه شهید احمدی روشن پیرامون وظایف مطالبه گری خود مطالبی چند به عرض می رساند:

#شفافیت معنایش این است که مسئول در جمهوری اسلامی عملکرد خودش را به طور واضح در اختیار مردم قرار بدھد، این معنای شفافیت است.

 

مقام معظم رھبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) 29/06/1388

 

#شفافیت یکی از شاخص ھای اصلی حکومتی است . منظور از شفافیت آن است که اقشار مختلف مردم در جریان اطلاعات و مسائل ضروری بر اساس صداقت قرار بگیرند . شاخص اصلی و محوری در شفافیت  خدامحوری است ، شفافیت لازمه ی تحقق دولت اسلامی است ،شفافیت یک امر حکومتی است و اگر این شفافیت تحت اراده ی خدای متعال و حکیم باشد بر مسئولین واجب است که آن را انجام دهند !

یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ ۖ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ ۚ وَاللَّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْکَافِرِینَ

سوره ی مائده.آیه ۶۷

 

از این رو خداوند به پیامبر اکرم دستور می دھد که حکمرانی حضرت علی (ع) را به مردم ابلاغ کن که اگر نکنی رسالتت را به اتمام نرسانده ای .

واضح است که اگر مدیران اجرایی ما مقام خویش را فرصتی بدانند که در اختیار آنھا قرار گرفته تا به ھر روشی (مشروع و غیر مشروع) از آن استفاده کنند انواع مفاسد اعّم از سیاسی و اقتصادی و پنهان کاری ھا در سیستم مدیریتی کشور ایجاد خواهد شد !

فضای امروز جامعه به دلیل فساد برخی مدیران در سطوح مختلف و تبلیغات رسانه ای مسموم ، ناعادلانه و بی سابقه ی استکبار علیه انقلاب اسلامی ایران و نا کارآمد نشان دادن آن ، خواستار و نیازمند شفافیت است ! یکی از مراکز اصلی در بحث شفافیت مجلس شورای اسلامی است که به فرموده امام خمینی (ره) ، بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی در راس امور قرار دارد .

نمایندگان ملت که در جایگاه قانون گذاری برای ھم وطنان خویش ھستند باید پاسخگو،متعهد و مسئولیت پذیر نسبت به رای خویش باشند و نگاه کارشناسانه و دقیق را جایگزین منافع حزبی و جناحی خود سازند . سابقه برجام در گذشته و پیوستن به FATF و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در آینده ی نزدیک از بزنگاه ھایی است که عیار نمایندگان را خواھد سنجید.

 

مطلع شدیم طرح یک فوریتی  شفافیت آراء نمایندگان در مجلس شورای اسلامی  با ۱۳۷ امضاء تقدیم هیئت رئیسه گردیده است . با کمی دقت در اسامی موجود در لیست منتشر شده متوجه شدیم نام نمایندگان انقلابی مان در بین امضاءکنندگان این طرح نیست !

لذا با صدایی رسا اعلام می کنیم شفافیت آراء نمایندگان خواسته حداقلی ماست و اطلاع از دارایی ( مقایسه قبل و بعد از مسئولیت ) و حقوق و مزایای  نمایندگان نیز حق مسلم ملت بزرگ اسلامی است .

بر همین اساس از نمایندگان پر کار ، انقلابی و با تجربه استان البرز در بهارستان می خواهیم دلایل خویش را برای عدم حمایت از این طرح اعلام نمایند و در این موضوع شفاف سازی کنند .

امید است این عزیزان بر وظایف انقلابی خویش مصر و پایبند بمانند.

و من ا... توفیق

قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی دانشگاه های استان البرز

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار