یادداشت/شهرام مهدوی مطلق

غرض ورزی یا اظهارنظر

فرمانده کل سپاه به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی در برابر این زیاده خواهی به رئیس جمهور آمریکا نامه هشدار می نویسد، به جای اینکه وزیر دفاع آمریکا یا مقامات پنتاگون جواب دهند، جواب محکم فرمانده سپاه از داخل مجلس ایران با قلم علی مطهری داده می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : دقیقا در شرایطی که ایران خواهان صلح و ثبات و فضایی آرام و بی تنش و عاری از حضور قدرت های استکباری در منطقه خزر می باشد ، راهبرد ایالات متحده آمریکا در تضاد با منافع کشورما و در راستای فشارهای همه جانبه تحریمی و تهدیدی علیه ملت ایران ،تلاش برای بازکردن فایل وپیچیده کردن موضوع رژیم حقوقی دریای خزر و ایجاد یک محدوده درگیری جدید برای ایران با همسایگان شمالی است.

آمریکا علی الخصوص به دنبال ایجاد اصطکاک بین ایران و روسیه می باشد؛ تا هم حلقه فشارهای پیرامونی بر ایران را تکمیل نماید و هم با طرح منابع انرژی خزر ،فشار حوزه استراتژیک انرژی خلیج فارس بر آمریکا که با تهدید ایران در باریکه هرمز همراه شده است، را کاهش دهد.

به همین سبب غرب و خاصه آمریکا تلاش گسترده ای را جهت حضور در منطقه خزر و تنوع بخشیدن به منابع انرژیک و کاهش اتکا به انرژی خلیج فارس آغاز کرده است، تنها عاملی که حضور آمریکا در این منطقه را توجیه و تسریع خواهد داد، نظامی کردن منطقه با اتخاذ مواضع بلندپروازانه هرکدام از کشورهای حاشیه خزر، خصوصوصاً از سوی  ایران و روسیه خواهد بود .

حالا قضاوت با خوانندگان محترم ،طرح انحرافی سهم ۵۰درصدی ایران از دریای خزر در چنین شرایطی توسط نماینده مجلس در قالب توئیت قبل از سفر ریئس جمهور کشور به اجلاس خزر، علاوه بر آشکار بودن تئوری ضد شرقی آقای نماینده، آیا خدمت به ایران است یا خیانت به ایران ؟!


آیا این اظهار نظر برانگیختن شرق و غرب علیه ایران در کل منطقه خزر را به همراه ندارد ؟مگر امثال ایشان نیستند و نبودند که بستن تنگه هرمز را باعث نظامی شدن منطقه می دانستند،سیاست های یک بام و دو هوای این نماینده حقوقدان  جز غرض ورزی  در کدام منشورهای حقوقی وجود دارد؟


از طرف دیگر در شرایطی که تهدید ها و عربده کشی های آمریکا اعم از سیاسی و نظامی علیه ملت ایران با هدف کشاندن ایران به میز مذاکره و به طبع تسلیم، زبانزد و در عرصه بین المللی و به اوج خود رسیده است.

فرمانده کل سپاه به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی در راستای اهداف راهبردی و مقابله به مثل در برابر این زیاده خواهی به رئیس جمهور آمریکا نامه هشدار می نویسد، به جای اینکه وزیر دفاع آمریکا یا مقامات پنتاگون جواب دهند، جواب محکم فرمانده سپاه از داخل مجلس ایران با قلم علی مطهری داده می شود.

واکنون که همه نگاه ها به دستگاه قضایی برای برخورد انقلابی با مفسدان اقتصادی دوخته شده واین قوه برای برخورد مورد انتظار ملت با موانع قانونی و حقوقی مواجه است، جهت عبور و دریافت اختیارات به اذن حکومتی یا قانونی نیاز دارد که از کوتاهترین راه ممکن طی نامه ای، از ولی فقیه درخواست اختیار می نماید و اختیار کامل دریافت می نماید.


حق بود که نمایندگان مجلس از جمله آقای مطهری و صادقی که در نوشتن نامه سرگشاده  ید طولایی دارند، به رئیس دستگاه قضا نامه و توئیت می زدند که حالا وقت عمل است و با دریافت اختیارات تام از رهبری، جای درنگ نیست و با مفسدان باید با نهایت دقت و سرعت برخورد شود ،آقای مطهری دوباره ،از سر گشاده در شیپور انتقاد می دمد و به قوه قضاییه نامه می زند که چرا به جای  رهبری، به ما نامه  ننوشتید ؟؟ و نوع مطالبات را  وارونه می نماید ؟


آیا انتشار چنین مواضعی از سوی این دونماینده محترم مجلس در راستای اظهار نظر نمایندگی است و یا غرض ورزی با اهداف خاص و یا نامعلوم؟


تاسف عمیق تر اینکه جمع قابل توجهی از دوستان انقلابی به جای توجه به چنین مواردی و اهم و مهم و اولویت بندی کردن مسائل،به جای مطالبه گری مسائل اساسی ،درگیر چنین فضاهایی شده اند.


شهرام مهدوی مطلق
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار