در نشست شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با حضور مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان شد:

هیچ مسئولی از این مطالبه گری معاف نخواهد بود/ حمایت و مشاوره مسئولان ارشد استانی در فرارهای مالیاتی/ پیگیری جدی دستگاه قضا در برخورد با زمین خواران و کوه خواران

مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد: دستگاه قضا به عنوان بازوی اجرایی حقوق اسلامی مسول تحقق عدالت است این مطالبه گری از همه مسولان خواهد بود و هیچ مسئولی از این مطالبه گری معاف نخواهد بود و اگر مدیری اجازه مطالبه گری ندهد اعلام می شود، دستگاه قضا همانقدر که مقتدر است ممکن است مظلوم نیز باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : نشست شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با حضور مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان در این نشست گفت: بسیج دانشجویی پیگیر به حق مردم هستند اجازه نمی دهند دشمن به بهانه این مشکلات در چهره انقلاب خدشه وارد کنند انقلاب ما به ذات خود مشکلی ندارد اگر مشکلی هست از عملکردهای سایر دستگاه هاست.

شهرام مهدوی مطلق بیان کرد: دستگاه قضا به عنوان بازوی اجرایی حقوق اسلامی مسول تحقق عدالت است این مطالبه گری از همه مسولان خواهد بود و هیچ مسئولی از این مطالبه گری معاف نخواهد بود و اگر مدیری اجازه مطالبه گری ندهد اعلام می شود، دستگاه قضا همانقدر که مقتدر است ممکن است مظلوم نیز باشد.

وی افزود: در چند ماه اخیر همه نگاه ملت به دستگاه قضا است دانشجویان نیز بازوهای این مطالبه گری ها هستند.

 

مزارعی با اشاره به سؤال دانشجویی که خواستار برخورد با بداخلاقی های کارمندان دادگستری بود بیان داشت: در برخورد با مراجعین رعایت کرامت و حرمت آنان از ملزومات و دغدغه همیشگی دستگاه قضا است، به طوری که به صورت ماهانه نیروها و همکارانی که در این تعلل دارند با تذکر و درج در پرونده مواجه، همچنین چنین تخلفاتی در پرونده ارزشیابی آنان اعمال خواهد شد.

مزارعی افزود: با توجه به بررسی ها و گزارشات واحدهای نظارتی ما در سال گذشته بیش از 10 نفر از نیروهای دستگاه قضایی استان (هم قاضی و هم کارمند) انفصال از خدمت شدند و حتی برخی از اینان علاوه بر اینکه عذرشان خواسته شد، مورد مجازات نیز قرار گرفتند.

 

حجت‌الاسلام مزارعی در پاسخ به سؤال دانشجویی که خواستار شفاف سازی دستگاه قضایی استان در پرونده های زمین خواری و کوه خواری سروک یاسوج و سی سخت بود، گفت: متأسفانه کسانی در گذشته اقداماتی در زمینه زمین خواری و تاراج منابع طبیعی انجام دادند که با انفعال دستگاه ها و مسئولان مربوطه ثروت این استان را به یغما بردند.

 

رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:خودم شخصاً زمین های سروک را به صورت کامل از نزدیک مورد بازرسی قرار دادم. در بحث زمین های سروک 250 پرونده تشکیل شد، خوشبختانه زمین هایی که در آن ساخت و سازی صورت نگرفته بود دیوارچینی ها و فنس بندی آن‌ها را کامل تخریب کردیم.

 

مزارعی اذعان داشت: زمین های که از گذشته غصب شده بود نیز در جلسه مسئولان ارشد استان نیز حضور داشتند مقرر شد اول خانه هایی که مدیران و مسئولان استانی  با رانت و زمین خواری ساختند را تخریب کنیم.

 

مزارعی با اشاره به پرونده زمین های اطراف شهر سی سخت افزود: طی مشاهدات شخصی بنده در پیاده روی که اطراف شهر سی سخت داشتم، دیدم شخصی اقدام به کاشت نهال های یک ساله  تو دل تپه در زمین های منابع طبیعی کرد است، فوراً با مدیر منابع طبیعی و دادستان سی سخت تماس گرفتیم و تا سریعاً پرونده ای در این زمینه تشکیل شود تا در اسرع وقت رأی آن صادر شود.

 

حجت اسلام مزارعی با بیان از پرونده زمین خوارهای دهنو دنا و تل سیاه در دست پیگیری است، بیان کرد: در گذشته آمده اند روی تپه که ملک منابع طبیعی است اقدام به درخت کاری کرده اند و الان این درختان 10-15 ساله همگی ثمری شده اند، اگر این درختان را قطع کنیم که خود مردم و بزرگان استان به ما اعتراض می کنند که چرا نان مردم را می برید و اگر قطع نکنیم هم تکلیف قانونی خودمان را انجام نداده ایم.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال چند وقت پیش در همین رسانه ملی کلیپی از خانمی پخش شد که درختان قطع شده در دستانش بود و اقدام به سیاه نمایی میکرد،این درحالی است که این افراد خودشان زمین منابع طبیعی که  ثروت ملی و حق عموم مردم است را برای خودشان غصب کرده اند.

 

مزارعی عنوان کرد: زمین خواری و کوه خواری مختص به اشخاص نیست، متأسفانه برخی از ادارات و سازمان های دولتی ما نیز در این زمینه سوء استفاده های داشتند که برخی از این پرونده ها خوشبختانه مختومه شد و برخی دیگر در حال پیگیری است.

 

مدیرکل دادگستری استان گفت: جهت استحضار شما دانشجویان عزیز و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد باید عرض کنم، خوشبختانه برای اینکه در عرصه ی ملی طبیعت را خراب نکنیم، مقرر شد درختان بالای 2 سال و ثمری که کاشته شده اند را تخریب نکنیم، و طی "احکام سبز" زمین ها و درختان کاشته شده در آن را به صاحبان اصلی آن یعنی مردم برگردانیم.

 

وی با اشاره به پرونده زمین خواری در دیشموک، عنوان کرد: فردی با تملک غیرقانونی منابع طبیعی 10 هکتار از اراضی ملی را تخریب و جای آن اقدام به کاشت نهال و باغداری کرد، پس از بررسی ها و صدور رأی به جای قطع درختان، منابع طبیعی موظف شد از آن نگهداری کند.

 

مزارعی در پاسخ به سؤال فرار مالیاتی عده ای از اشخاص در استان بیان داشت: در بخش فرار مالیاتی که بعضاً این تخلفات میلیاردی هم بودند ما ورود پیدا کردیم، اما متأسفانه این اشخاص با حمایت و مشاوره بعضی از مسئولان ارشد استانی از طریق راهکارهای قانونی (شامل عفوهای مالیاتی و...) راه را برای پیگیری بیشتر ما بسته اند.

 

در بخش انتهایی این نشست نیز سرکار خانم عباس زاده جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور با طرح سؤال های در زمینه آسیب های اجتماعی (نظیر طلاق، خرید وفروش اسلحه و تأثیر آن بر افزایش خودکشی ها و ناامنی های اجتماعی) و اسکان دختران فراری و بزهکار، خانم های مطلقه و همچنین خانم های متأهل در خوابگاه های خودگردان دانشجویی استان، و همچنین اقدام برخی مؤسسات کنکوری در گرفتن پول های چند صد میلیونی از والدین دانش آموزان به بهانه قبولی تضمینی در کنکور و اسفبارتر پخش تبلیغ این مؤسسه در سطح شهر و صدا و سیمای استان است،خواستار شفاف سازی و های لازم در این زمینه ها شدند.

 

حجت الاسلام مزارعی با اشاره به اینکه پیشگیری امری فرا قوه ای است گفت: در زمینه پیشگیری از جرم درست است که قوه قضائیه مستلزم به انجام فعالیت برای جلوگیری از وقوع جرم است، اما مگر ما چقدر نیروی کار در این زمینه داریم؟

وی افزود: در زمینه تهاجم فرهنگی دشمن از هر امکاناتی که دم دست دارد( از ماهواره و فضای مجازی گرفته تا صنعت سرگرمی نظیر فیلم، سریال بازی و ...) استفاده می کند اما در کشور ما چنین نیست، اما متأسفانه در مقابل کسانی که باید در جامعه ما کار فرهنگی کنند اقداماتشان بسیار ناچیز و کم رنگ است.

 

مزارعی تصریح کرد: قوه قضائیه مستلزم به مهار مشکلاتی است که نهادی های متولی فرهنگ سازی ما از کنترل کردن آن خارج‌اند و باید سر ریز مشکلات جامعه را پیگیری کند، اما متأسفانه قوه قضائیه الان تبدیل به خط مقدم در این زمینه شده است.

 

مزارعی عنوان کرد: از روز اولی که بنده به این استان آمدم در بحث خرید و فروش سلاح حتی اگر سلاح مجوز دار باشد، تجاهر آن را ممنوع کردیم. اما برخی به بهانه عشایری بودن اقدام به نگهداری اسلحه در خانه خود می کنند. اما خودتان بگویید، اسلحه فرد عشایری درشهر چه دردی را می خواهد برایش دوا کند؟

وی در خصوص مشکلات خوابگاه های خودگردان دانشجویی نیز گفت: در این زمینه سال گذشته مصوبه ای داشتیم و از معاونت پیشگیری که خودشان اینجا حضور دارند می خواهیم که در این زمینه  ورود و پیگیری های لازم را انجام دهند.

 

مزارعی تصریح کرد: خوابگاه های دانشجویی متعلق با دانشجویان و صنوف تعریف شده دانشجویی است و اسکان چنین افرادی ولو در خوابگاه های خصوصی غیرمجاز است و جلوی آن را خواهیم گرفت.

 

مزارعی در خصوص مؤسسه ای که اقدام به دریافت پول های کلان از والدین دانش آموزان کنکوری می کند، عنوان کرد: حقیقتاً ما از این موضوع مطلع نبودیم و برای اولین بار است این موضوع رو می شنوم، اما این موضوع را قطعاً پیگیری میکنیم.

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار