دهمین دوره طرح ولایت دانشجویی استان کرمانشاه آغاز به کار کرد/ پایبندی به ارزش های مبنایی دین اسلام اولین شاخصه انقلابی گری است/دانشجویان بسیجی مروجین تفکر انقلابی هستند

مراسم افتتاحیه دهمین دوره طرح ولایت دانشجویی استان کرمانشاه با حضورمعاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم(ص)،معاون فرهنگی سپاه نبی اکرم(ص)،مسئولین دانشگاه ها و مسئولین بسیج دانشجویی با حضور دانش پژوهان خواهر وبرادر دانشگاه های کرمانشاه در آمفی تئاتر دانشگاه فنی یک برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :مراسم افتتاحیه دهمین دوره طرح ولایت دانشجویی استان کرمانشاه با حضورمعاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم(ص)،معاون فرهنگی سپاه نبی اکرم(ص)،مسئولین دانشگاه ها و مسئولین بسیج دانشجویی با حضور دانش پژوهان خواهر وبرادر دانشگاه های کرمانشاه در آمفی تئاتر دانشگاه فنی یک برگزار شد.

صلاح‌الدین قره‌تپه در مراسم افتتاحیه دهمین طرح ولایت دانشجویی استان، ضمن تسلیت شهادت امام جواد(ع) و عرض خیر مقدم به میهمانان، اظهار داشت: دهمین دوره طرح ولایت دانشجویی استان با هدف آشنایی دانشجویان با مبانی اندیشه های اسلامی و افکار امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب از امروز تا30مردادماه ماه در 2 بخش مجزا ویژه برادران و خواهران آغاز می شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه گفت:وفاداری به امام و ولایتمداری در سیره عملی و رفتای شهدا مثال زدنی است و شایسته است که دانشجویان با الگو قراردادن شهدا بتوانند در مسیر تعالی و کمال گام بردارند.

وی در ادامه سخنان خود به نحوه اجرای طرح ولایت اشاره کرد و گفت: اصالت دانشجوی در تراز انقلاب و ممتاز، تحقق اهداف نظام اسلامی است که دانشجوی بسیجی به عنوان پیش‌‌آهنگ این حرکت باید رسالت واقعی خود را به سرانجام مقصود برساند.

قره تپه با بیان اینکه بسیج در تمام عرصه های سازندگی ،جنگ نرم و اکنون جنگ اقتصادی حضور داشته و دارد،عنوان کرد:  امروزه دشمنان دین و قرآن با استقرار ارزش های اسلامی در جهان حیات خود را در معرض نابودی می بینند، به همین خاطر آنان با طراحی برنامه هایی چون ناکارآمد جلوه دادن دین، تهاجم فرهنگی و شبیه خون  فرهنگی در صدد هستند فکر و اندیشه جوانان این مرز و بوم را به تسخیر خود در بیاورند.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید به بصیرت افزایی بپردازند،عنوان کرد: توسعه و گسترش معرفت و بصیرت دینی بر پایه آموزه های اسلام، تقویت قدرت تحلیل مسائل در بین دانشجویان از جمله راهکارهای نیروهای انقلابی برای مقابله با دشمنان اسلام و ایران است و قطعا در ظلمات و تاریکی این بصیرت است که راه را از بی راهه نشان خواهد داد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه در ادامه سخنان خود به تبیین اهداف طرح ولایت استانی پرداخت و گفت: آشنایی با مبانی اندیشه اسلامی و آشنایی با سیره نظری و عملی ائمه اطهار(ع)، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان از جمله رسالت ها، اهداف و مأموریت های بسیج دانشجویی است.

قره تپه خاطرنشان کرد: ایجاد کادرسارزی از اولویت های بسیج دانشجویی است که این کادرسازی باید با روحیه انقلابی نیز همراه باشد.

وی با بیان اینکه بسیج باید با تربیت نیروهای انقلابی به کادر سازی برای انقلاب اسلامی بپردازد،گفت: دانشجو باید روز به روز بصیرت و معرفت دانشجوی بسیجی افزایش یابد و در کنار کار تربیتی، باید وارد عرصه مجاهدت و نقش آفرینی شود به گونه ای که دانشجو بعد از فارغ التحصیلی به کادر انقلاب اسلامی تبدیل شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه در ادامه از حمایت های معنوی روسای دانشگاه های استان به خصوص دانشگاه فنی یک که جهت پیشبرد اهداف بسیج دانشجویی در جامعه هدف کمک و یاری کردند تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه سرهنگ مجتبی بیاتی در مراسم افتتاحیه دهمین دوره طرح ولایت دانشجویی استان کرمانشاه، با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر  لزوم وجود شاخصه های انقلابی گری به خصوص در سن جوانی تاکید می کنند، اظهار داشت: پایبندی به ارزش های مبنایی دین اسلام اولین شاخصه انقلابی گری است.

وی افزود: انقلابی بودن با رعایت تمام شاخصه های آن نیز دقیقا به معنای بندگی خداست برای همین هم یک انسان هدفمند که خود را بنده خداوند می داند همواره باید به این شاخصه های مهم آراسته باشد و یک فرد انقلابی هیچگاه در بن بست قرار نمی گیرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه دومین شاخصه انقلابی گری را عدم بی تفاوتی نسبت به مسائل جاری کشور قلمداد کرد و گفت: دانشجویان بسیجی به عنوان افسران جنگ نرم به هیچ عنوان نباید نسبت به نواقصی که در اطراف خود مشاهده می کنند بی تفاوت باشند.

بیاتی سومین شاخصه انقلابی گری را دشمن شناسی بیان کرد و گفت: کسانی را که در مقابل دین اسلام که دین حق الهی است ایستاده اند دشمنان واقعی اسلام هستند که نباید به دوستی و دلبستگی آنها اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه تهدیدات را باید به فرصت تبدیل کرد، گفت: آمریکا با نفوذ در باورها و افکار عمومی جوانان ایران اسلامی بدنبال این است که جوان ایرانی از گذشته اش پشیمان و به آینده ناامید شود، این هدف آمریکاست و در نهایت قصد دارد نخبگان، دانشجویان و جوانان که موتور محرک پیشرفت کشور هستند را از کار بیندازد بنابراین این جوانان هستند که با عزم راسخ خود جلوی تمام توطئه های دشمنان را می گیرند و آنها را به فرصت تبدیل می کنند.

بیاتی با بیان اینکه دانشجویان بسیجی  مروجین تفکر انقلابی هستند افزود: دانشجوی بسیجی باید جریان انقلابی از غیر انقلابی را مشخص کند،باید راهکارها، نگاه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... هر دو جریان را بداند.

وی با بیان اینکه کشور ما به فکر انقلابی و راهکارهای انقلابی نیازمند است، عنوان کرد: دانشجویان جهادگرهر چه سریع تر باید اتاق وضعیت جنگ اقتصادی را در دانشگاهها راه اندازی کند و وارد فضای عملیاتی شوند و ظرفیت های بالقوه کشور را بالفعل نمایند و آحاد مردم را در این عرصه حساس اقتصادی مشارکت دهند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار