نظام بانکی و خلق پول و نقش آن در وضعیت به وجود آمده


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی/دکتر بخشی مدیر گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان در جمع دانشجویان در ناحیه بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه الگوی اقتصادی ما غربی است که این الگو در کشورهای غربی درست اجرا شده و به خوبی جواب میدهد ولی در کشور ما اتر معکوس و منفی دارد و این وسیله ای است برای تضعیف کشور های هدف افزود : در امریکا تولید ناخالص داخلی نزدیک به 4 برابر شده است و نقدینگی حدود 13/6 برابر، اما در ایران 30 هزار برابر شده است .

این به ما می گوید علم اقتصادی که در غرب تدریس و اجرا می‌شود با علم اقتصادی که آنها به ما داده اند و ما در کتاب‌های دانشگاهی مان می‌خوانیم متفاوت است. دشمن با علم اقتصادش کشورهای هدف را تضعیف می‌کند.

وی افزود : در حال حاضر نقدینگی موجود در کشور 1600 هزار میلیارد می باشد که از این حجم نقدینگی 3درصد اسکناس در دست مردم است و 90 درصد آن به صورت سپرده های مدت دار و 7درصدش در حساب جاری می باشد.

 مدیر گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان خاطرنشان کرد : حجم نقدینگی ، ناشی از سپرده های بانکی است که توسط شبکه بانکی ایجاد شده است.

معمولا روسای بانک ها مرکزی از نئوکنزین ها هستند و معتقدند برای افزایش تولیدباید خلق پول کرد.

بخشی در ادامه گفت: ریشه ی بالا رفتن قیمت دلار و سکه در نقدینگی است . هر 33 ماه در کشور ما نقدینگی دو برابر می شود؛ و 45 ماه طول می کشد تا تولید ما 2 برابر شود.

 جلسه هم اندیشی پیرامون مطالبه موضوعات  FATF و CGT(ماالیات عایدی بر سرمایه) با حضور و سخنرانی کفعمی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی شروع و با تبیین چارت قرارگاه دانشجویی شهیداحمدی روشن توسط مسئول علمی ناحیه بسیج دانشجویی ادامه داده شد؛ و با سخنرانی دکتر بخشی پایان یافت.

 

 

کلیدواژه ها


fATF CGT نظام بانکی

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار