خطاب به رئیس قوه قضائیه؛

مردم منتظر برخورد قاطع با مفسیدین اقتصادی اند/قوه قضائیه به عنوان مسئول اصلی برقراری و اجرای عدالت در کشور پیگیری و شفاف سازی کند

بخشی از نامه بسیج دانشجویی استان کرمان خطاب به رئیس قوه قضائیه: اگر دستگاه نظارتی دقت لازم را داشته باشد دیگر برای دستگیری مجرمین و برگرداندن آنها به کشور، هزینه های سنگین و گاها غیر قابل جبران، به کشور تحمیل نمی شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی استان کرمان در پی شرایط نامناسب اقتصادی و وجود رابطه به جای ضابطه در نظام اقتصادی کشور، طی نامه ای به رئیس قوه قضائیه نوشت:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

" ای مالک اگر یکی از مسئولان گماشته ات دست به خیانت زد و گزارش بازرسان تو هم آن خیانت را تأیید کردند، به همین مقدار گواهی قناعت کرده، او را با تازیانه کیفر کن، و آنچه را که از اموال در اختیار دارد از او باز پس گیر، سپس او را خوار دار و خیانت کار بشمار و قلاده بدنامی به گردنش بیفکن".

امیرالمومنین )ع(

 

ریاست محترم قوه قضائیه

جناب آقای آملی لاریجانی

سلام علیکم

همان طور که مستحضرید، شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، به هیچ وجه شرایط مطلوبی نیست اگر چه نقش عوامل خارجی در این مقوله غیر قابل کتمان است؛ اما به عقیده ی ما بیش از آنکه این وضعیت معلول عوامل خارجی باشد، نتیجه سوء مدیریت داخلی، عدم شفافیت در بررسی مفسد اقتصادی و نبود ساز وکار نظارتی دقیق و کارآمد است ، تجربه های تلخ پیشین در مورد مفسدین اقتصادی نیز گواه بر عدم اجرای نظارت دقیق و به موقع می باشد.

 

لذا از این رو از قوه قضائیه به عنوان مسئول اصلی برقراری و اجرای عدالت در کشور، انتظار می رود تا در بخش های نظارت، پیگیری و بررسی و شفاف سازی پرونده متهمین اقتصادی مانند سایر پرونده ها با جدیت و قدرت عمل کرده و بدون واهمه از هیچ تلاشی در راستای این امر مهم فروگذاری نکرده و از جمله پیشنهادات ما به جنابعالی در راستای تحقق این امر مهم ایجاد و سازماندهی سامانه های برخط، نظارت و گزارش مردمی بر عملکرد دستگاه ها و مدیران و شفاف سازی و اطلاع رسانی پرونده های متهمین اقتصادی است.

 

جناب آقای آملی لاریجانی! مردم همگان منتظر برخورد قاطع همراه با اطلاع،  با مفسیدین اقتصادی اند که در راس آن برخورد با عاملین شرایط کنونی و بررسی دقیق پرونده  ایشان است، که صراحتا باید گفت مقوله آقازاده بودن و دسترسی و دخالت در دستگاه اجرایی بالا در این رسیدگی ها و شفافیت در اطلاع رسانی تخلفات آنها به مردم هیچ پوشش و اغماضی نداشته باشد و قوه قضاییه و دستگاه های مرتبط در این امر با جدیت برخورد نمایند.

 

جناب آقای آملی لاریجانی! اگر دستگاه نظارتی دقت لازم را داشته باشد دیگر برای دستگیری مجرمین و برگرداندن آنها به کشور، هزینه های سنگین و گاها غیر قابل جبران، به کشور تحمیل نمی شود و گامی مهم در خصوص پیشگیری از این گونه موارد، از جمله پیگیری دقیق و شفاف سازی پرونده مدیران «دوتابعیتی» یا دارای «خانواده های ساکن خارج از کشور» را شامل میشود.

 

پیرو گفته های جناب اقای اژه ای، معاون اول قوه قضائیه ۱۶۰میلیون دلار و ۵۱میلیون یورو توسط بانک مرکزی به فردی با عنوان « سلطان سکه » داده شده است و بانک مرکزی نیز خود را ملزم به پاسخگویی به شما در این مورد ندانسته است که خود این امر حکایت نفوذ و دخالت های رابطه ای و ارتباطات در دستگاه های اقتصادی کشور را دارد لذا با توجه به واقعیت ها و شنیده ها که حکایت بر اقامت خانواده برخی مدیران دوتابعیتی در کشورهای دیگر دارد این مسئله نیازمند این است که این مسئولین تا بررسی کامل پرونده ها و شفاف شدن عملکردشان «ممنوع الخروج »شوند تا خدایی ناکرده شاهد رخ دادن مجدد مواردی نظیر امثال آقای خاوری نباشیم که اگر چنین شود ضربه ی سنگینی به امید و اعتماد مردم عزیزمان به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد خواهد شد که خواسته دشمنان امروز نظام تحقق چنین امریست که مردم را نسبت به اصل نظام جمهوری اسلامی و کارآمدی شعارهای اساسی انقلاب بدبین کنند‌.

 

لذا بسیج دانشجویی استان کرمان به وظیفه خود در رساندن پیام مردم و اعلام حمایت کامل و همه جانبه از برقراری «آرمان های انقلاب اسلامی» و «عدل در راس آن به عنوان شاخصه اصلی » عمل کرد و آنچه را که مجموعه های انقلابی کرمان باید بگوید گفت. حال نگاه مجموعه ی انقلابی بسیج دانشجویی و مردم به عملکرد شما در برقراری عدالت اقتصادی است و منتظر برخورد دقیق و جدی شما هستیم.

 

والسلام علیکم

۱۶تیر ماه ۱۳۹۷

بسیج دانشجویی استان کرمان

 

انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار