نیک روش؛

روح تربیتی حاکم بر دانشگاه‌ها به پیشرفت‌های علمی کشور معنا می‌بخشد

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: روح تربیتی حاکم بر دانشگاه‌ها به تمام پیشرفت‌های علمی کشور معنا می‌بخشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی/ دکتر محمد جواد نیک روش مسئول بسیج دانشجویی کشور در مراسم قدردانی از فعالان اربعین و راهیان نور دانشجویی سال ٩٦ و دومین کنگره ملی شهدای دانشجو بیان داشت: خدا را شاکرم که به ما توفیق داد در خدمت زحمت کشان و تلاش گران عرصه فرهنگی دانشگاهی کشور باشیم و از مجاهدت های عزیزان به نوعی قدردانی کنیم.

نیک روش ادامه داد: ما به رسم ادب توانستیم در خدمت اندکی از دوستان باشیم و بسیاری از فعالان این سه حوزه در این جمع حضور ندارند، بویژه دانشجویان گمنام و تلاشگرانی که نقش آن ها در این حرکت جهادی پر رنگ است.
مسئول بسیج دانشجویی کشور تاکید کرد: شاید این تلاش‌ها گامی در راستای تحقق این جمله امام خمینی (ره) که دانشگاه مبداء تحولات است و این فرموده رهبر معظم انقلاب که دانشگاه دستگاه انسان سازی جمهوری اسلامی است باشند. در واقع آن چیزی که به تمام پیشرفت‌های علمی کشور معنا می‌بخشد روح تربیتی حاکم بر دانشگاه‌ها است با این وجود اردو‌های راهیان نور، راهیان اربعین و کنگره شهدای دانشجو بستری را فراهم کرده اند تا به این مهم نزدیک شویم.
 
در ادامه وجدانی نیا معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی کشور به ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات کنگره ملی شهدای دانشجویی و ستاد اربعین و راهیان دانشجویی از سال ٩٣ تا ٩٧ پرداخت.
وجدانی نیا گفت: تبیین و ترویج سیره و فرهنگ شهدای دانشجو و پرداختن به موضوع دفاع از حرم و مرزهای اعتقادی ایران اسلامی از محورهای اصلی برنامه ها در این چند سال بوده است.
وی با بیان اینکه برنامه ها در سه سطح دانشگاهی استانی و کشوری برگزار شده است افزود: از سال ٩٣ تا کنون ٧٩٦ یادواره دانشجویی در سراسر کشور برگزار شده است و در هر سه حوزه مذکور شورای مرکزی به زعامت وزارت علوم و دبیری بسیج دانشجویی وجود دارد.
معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی کشور اضافه کرد: اعزام سالیانه ١١ هزار دانشجو در قالب های سازمانی و تشکیلاتی به عتبات عالیات در اربعین حسینی (ع) و اعزام سالیانه ١٠٠ هزار دانشجو به اردوهای راهیان نور از افتخارات با ارزشی است که ما را مجاب می کند از تک تک عزیزانی که در این حوزه ها فعالیت می کنند تشکر و قدردانی کنیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار