تعلق دانشجویان به دین و هویت ملی بیشتر از میانگین جامعه است

ارزیابی ها و نظر سنجی های ما نشان می دهد جایگاه دانشجویان به لحاظ تعلق به اعتقادات دینی، انقلابی و هویت ملی بیشتر از میانگین جامعه است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران در مراسم قدردانی از فعالان اربعین و راهیان نور دانشجویی سال ٩٦ و دومین کنگره ملی شهدای دانشجو بیان داشت: از همه حاضرین و غایبین زحمت کش و تلاشگر از جمله بسیج دانشجویی که در این عرصه های فرهنگی موثر بوده اند تشکر می کنم و از خداوند اجر و پاداش اخروی برای شما مسئلت دارم.

وزیر علوم با بیان اینکه هر سال اثر فعالیت های فرهنگی دانشجویی بیشتر در جوانان نمو پیدا می کند ادامه داد: هم کنگره های ملی و استانی شهدای دانشجو و اردوهای راهیان نور دانشجویی و هم اربعین دانشجویی که به لحاظ قدمت جوان تر است اثرات چشمگیر فرهنگی دارد و سال به سال با استقبال  بیشتری مواجه می شود.
غلامی افزود: هر اندازه که از سال های دفاع مقدس فاصله می گیریم اردوهای راهیان نور بیش از گذشته مورد استقبال دانشجویان قرار می گیرد و خاطرات دانشجویان حاکی از رخ دادن اتفاقات جالب و امیدوار کننده است.
وی اضافه کرد: بسیج دانشجویی و حوزه های معاونت فرهنگی دانشگاه ها در حالی فعالیت می کنند که در طول سال تحصیلی به دلیل فشرده بودن کلاس های درسی در دانشگاه ها عرصه زمانی برای اینگونه فعالیت ها تنگ است .
همه ی فعالان عرصه فرهنگی در دانشگاه ها برای انتقال پیام انقلاب و امام و شهدا و مقام معظم رهبری و استمرار آن ها بی وقفه تلاش می کنند و در بعضی دانشگاه ها کارهای عمده ای انجام می دهند.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به نظرسنجی ها و ارزیابی های این وزارت خانه عنوان کرد: ارزیابی ها و نظر سنجی های ما نشان می دهد جایگاه دانشجویان به لحاظ تعلق به اعتقادات دینی، انقلابی و هویت ملی بیشتر از میانگین جامعه است که این مسئله نشان دهنده اثر بخشی و بازخورد مثبت همین تلاش ها است و پذیرش و مقبولیت این خدمات را چند برابر می کند.
غلامی در پایان با تشکر مجدد از دست اندرکاران عرصه های فرهنگی دانشگاهی بخصوص ستاد اربعین و راهیان نور دانشجویی و کنگره ملی شهدای دانشجویی گفت: امیدواریم در سال جدید همکاران و دوستان و عزیزان ما در فعالیت های فرهنگی توفیق خدمت بیشتر بدست آورند.
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار