نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان به نمایندگان استان

منافع ملی را به منافع جناحی و شخصی ترجیح دهید

در این نامه پیشنهاد شده است که مالیات بر عایدی سرمایه(cgt) به عنوان یکی از راهکارهایی که می تواند فعالیت سودجویان را کنترل کند و سرمایه گذاری را به سمت قسمت های مولد هدایت کند، در دستور کار مجلس قرار گیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

متن نامه به شرح زیر می باشد:

باسمه تعالی
نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
جمهوری اسلامی ایران از آغاز تاکنون شاهد نزاع های مختلفی بوده است که بحمدالله با هوشیاری مردم و مسولین این توطئهها نه تنها خنثی شد بلکه با تبدیل به فرصت سبب پیشرفت کشور در زمینه های مختلف علمی،نظامی، فرهنگی و... شده است. در چهل سالگی انقلاب، دشمنان این نظام و ملت دانستهاند که تنها راه ممکن برای ضربه زدن به این نظام مقدس ناامید کردن مردم از طریق مشکلات اقتصادی است. آنجا که مردم نسبت به مسولین نا امید شوند، آنجا که مردم انقلاب را به اسم انقلاب مستضعفین میشناسند ولی شاهد افزایش اختلاف طبقاتی هستند و سوداگران و سرمایهداران در دید مسولین نسبت به سایرین ارجحیت دارند!
تجربه ثابت کرده است هر کجا مشکلات و سختی ها بر این ملت تحمیل شده است، توانستهایم بر این مشکلات غلبه کنیم. اکنون هم در این جنگ اقتصادی می توانیم با تکیه بر توان خود به پیروزی دیگری دست یابیم.
مجلس به عنوان راس امور قادر است با تصویب قوانین و نظارت بر اجرای قوانین در راستای آرمانهای انقلاب و رسیدن به عدالت اجتماعی قدم بر دارد. مجلس باید به جای بررسی قوانین و لوایح غیر مرتبط با وضعیت کنونی کشور نسبت به قوانین تاثیرگذار در حوزه های مختلف اقتصادی حساسیت نشان دهد و با روحیهای دلسوزانه حرکت کشور را روی ریل اصلی خود قرار دهد.

یکی از حوزه‌های مخرب اقتصادی که سبب افزایش فاصله طبقاتی شده است، مسکن است، جایی که به عنوان بهشت دلالان و سوداگران لقب گرفته‌ است. بازار زمین و مسکن به دلیل ویژگی های خاص خود، خاستگاه بسیاری از انگیزههای سوداگرانه و غیرمولـد اقتصادى است، سفته بازی، خرید و فروش های مکرر و احتکار زمین و مسکن از جمله این فعالیت‌ها است که ضمن جذب بخش عمـده ای از منابع مالـى، سبب بی ثباتی بازار و افزایش قیمت می شوند که اگر ریشه‌ی اصلی این مشکلات را بررسی کنیم، آنجاست که برای بازارهای غیرمولد جذابیت وجود دارد در حالی که برای بخش تولید نه تنها هیچ جذابیتی وجود ندارد بلکه موجب ضرر و زیان به تولیدگران هم می‌شود! متاسفانه با هدایت نقدینگی به سمت بازارهای غیرمولد اقتصادی زمینه‌ای را برای بی‌ثباتی بازار فراهم کرده‌ایم که این معضل نیازمند راهکاری برای کنترل فعالیت‌های سودگرانه در بخش مسکن است، چرا که قیمت زمین بر روی هزینه‌های بخش‌هایی دیگر از جمله تولید هم اثر دارد و مانند سیاه‌چاله ایست که هرآنچه را که بخواهد می بلعد!


مالیات بر عایدی سرمایه(cgt) یکی از راهکارهایی است که می تواند فعالیت سودجویان در این عرصه را کنترل کند و سرمایه گذاری در این عرصه غیر مولد را به سمت قسمت های مولد هدایت کند. مالیات بر عایدی سرمایه یکی از تجربه‌های موفق کشورهای مختلف از شرق تا غرب است که نیاز است نمایندگان مجلس با بررسی علمی و کسب تجربه از کشورهای پیشگام در توزیع عادلانه درآمد و به انجام وظیفه ملی و دفاع از مردم در برابر سودجویان و مفسدان اقتصادی و ذی نفعان وضع موجود بپردازند.
و ما دانشجویان بسیجی استان در راستای حمایت از حقوق ملت ایران و اجرای قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگان مجلس شورای اسلامی یادآور می شویم که منافع ملی را به منافع جناحی و شخصی ترجیح دهند و با اقدامی انقلابی در برابر فشارهای بعضی آقایان ایستادگی نمایید و از نمایندگان استان می خواهیم باشفاف سازی آرای خود، خودی بودنتان رابه مردم صبور ثابت نمایید.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار