پرونده ویژه| گروه جهادی ۹۷؛

اعزام ۱۵۰ دانشجوی دختر و پسر به مناطق محروم از سوی کانون جهادی شهید بلباسی/ ساخت خانه مادر شهید در روستای پیته نو

مسئول کانون جهادی شهید بلباسی بسیج دانشجویی ساری گفت: ۱۵۰ دانشجوی پسر و دختر از سوی کانون جهادی شهید بلباسی که اولین گروه تجمیعی در ساری است، به مناطق محروم اعزام شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از خبرگزاری دانشجو: سعید بکتاش، مسئول کانون جهادی شهید بلباسی بسیج دانشجویی شهرستان ساری گفت: خدا را شکر توانستیم برای دومین بار به صورت تجمیعی به تعداد ۱۵۰ نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های ساری تحت عنوان کانون جهادی شهید بلباسی دفتر بسیج دانشجویی ساری به منطقه هزارجریب بهشهر و گلوگاه نیرو اعزام کنیم. این اردو نیز به خوبی و خوشی و با فعالیت‌های مستمر و مخلصانه بچه‌ها به پایان رسید.

 
بکتاش مطرح کرد: اردوی امسالِ ما در شش کارگروه عمرانی، اشتغال زایی، پزشکی و بهداشت، فرهنگی، تعلیم و تربیت و روابط عمومی (مطالبه گری و مستند سازی) بوده و توانستیم از پنج تا پانزده مرداد ماه در این منطقه مستقر شویم و به کار‌های مختلف بپردازیم.

مسئول کانون جهادی شهید بلباسی بسیج دانشجویی شهرستان ساری در ادامه تصریح کرد: البته این را هم اضافه کنم که ما در چند بازه زمانی فعالیت خواهیم کرد. این اردو اولین بازه ده روزه  ما بوده که به حول قوه الهی تقریبا به آنچه می‌خواستیم و مطابق برنامه‌هایی که در پیش داشتیم، رسیدیم.

وی گفت: انشالله بازه دوم اردوی ما در نیمه اول شهریور ماه امسال در منطقه هزارجریب بهشهر و گلوگاه خواهد بود که قرار است فعالیت‌های جهادی پای ریزی و پی ریزی شده‌ی خودمان را در بحث فرهنگی و اشتغال زایی به یاری خداوند متعال ادامه دهیم و به صورت یک هیات جهادی در طول سال نیز فعالیت‌های خود را به طور مستمر داشته باشیم.
 
این فعال دانشجویی افزود: کانون جهادی شهید مدافع حرم محمد بلباسی تنها کانون جهادی‌ای می‌باشد که به صورت تجمیعی دانشگاه‌های مختلف در سطح یک شهرستان ساری فعالیت می‌کند.

بکتاش بیان کرد: ما دراردو‌های جهادی کانون خود اهداف مختلف و زیادی داریم که یکی از آن اهداف خودسازی و نیرو سازی و ساخت جامعه  بهتر و تاثیرگذاری بر روی جامعه می‌باشد.

مسئول کانون جهادی شهید بلباسی بسیج دانشجویی ساری اظهار کرد: الحمدالله امسال با برنامه‌های فرهنگی درون و برون گروهی بسیار خوب سعی کردیم در بخش درون گروهی به آنچه که نیاز معنوی بچه‌های جهادی است برسیم و همچنین در بخش برون گروهی بحث مهم اعتماد سازی و تاثیرگذاری و تعامل بهتر با مردم روستا‌های تحت پوشش که جزو برنامه‌های اساسی ما در بازه‌ی اول بوده است، برسیم.

وی افزود: دانشجویان متخصص ما در حوزه تعلیم و تربیت و فرهنگی با برنامه‌ای مدون با حضور مشاوران و روانشناسان تاثیرگذار که توانستیم به تحلیلی موفق از وضعیت روانی و ذهنی بدست بیاوریم.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: در حوزه اشتغال زایی توانستیم با حضور دانشجویان متخصص در حوزه کشاورزی از دانشگاه علوم کشاورزی تا حدودی تاثیرات خوبی بر مسئله اشتغال زایی و زراعت و دامپروری مردم بگذاریم و بحث مهم اعتمادسازی را در بین مردم روستا‌ها انجام دهیم. تا با برنامه ریزی‌های صحیح در بازه‌های بعدی به نتایج مطلوب تری در حوزه‌های مختلف کشاورزی مانند زراعی، باغی و دامی برسیم.

بکتاش یادآورشد: در بخش فعالیت‌های پزشکی نیز دانشجویان جهادگر ما با پوشش دادن شش روستا با انجام پایش‌های بهداشتی و درمانی توانستیم به آن چیزی که در بازه اول اردو می‌خواستیم یعنی دادن اطلاعات بهداشتی و درمانی و همچنین معالجه‌ی سطحی بیماران برسیم و با آوردن اساتید و متخصصین پزشکی بتوانیم به فکر درمان کامل و تخصصی‌تر بیماران روستا‌های تحت پوشش باشیم.

مسئول کانون جهادی شهید بلباسی بسیج دانشجویی ساری با اشاره به بخش عمرانی تصریح کرد: پروژه  ساخت خانه مادر شهید را در روستای پیته نو داشتیم که خوشبختانه مرحله دیوارچینی آن به اتمام رسید و تا پایان بازه دوم کار ساخت این منزل به پایان خواهد رسید.

وی گفت: خوشبختانه توانستیم آن اهدافی که قبل از اردو برنامه ریزی کرده بودیم تا حدودی به آن دست پیدا کنیم. ان شالله در بازه‌های بعدی این اهداف تکمیل‌تر خواهد شد تا بتوانیم قدمی مثبت در راستای ایجاد ارتباط و اعتماد در بین مردم داشته باشیم.

این فعال دانشجویی مطرح کرد: خداروشکر که با پایان این بازه از اردو تا حدودی تفکر انقلابی و جهادی‌ای که در پیش داشتیم را به مردم روستا‌های تحت پوشش انتقال دهیم و یک بار دیگر ثابت کنیم که در هرجا و درهر شرایطی این تفکر انقلابی و جهادی در عمل اثرات مثبت خود را بر جامعه خواهد گذاشت و می‌تواند موفق باشد.

بکتاش تاکید کرد: ما در اینجا به نکاتی دست پیدا می‌کنیم و کار‌هایی انجام می‌دهیم که شاید هیچ نهادی نتواند به این سادگی به آن دست پیدا کند و در مردم جا بگیرد. همانطور که رهبر معظم انقلاب هم فرموده کار این کشور به خوبی پیش نخواهد رفت مگر با کار و عمل جهادی. ما با این رفتار جهادی، مردم را بیشتر پای کار می‌آوریم و آن‌ها از این رفتار‌ها تاثیر می‌گیرند، رفتاری که با هزاران عکس و فیلم نمی‌توان به آن دست پیدا کرد بلکه فقط با عمل جهادی  می‌توان به آن رسید و جامعه‌ای پویاتر داشت.

مسئول کانون جهادی شهید بلباسی بسیج دانشجویی ساری خاطر نشان کرد: بچه‌های جهادی ما به امید خدا با همین نوع فکر و رفتار و با ادامه راه شهید محمد بلباسی که مردی جهادگر بود و بی تردید علمدار و الگوی بچه‌های جهادی است و در تمام صحنه‌های جهادی حضور پیدا می‌کرد، اینجا جای تمام جوان‌های انقلابی و دلسوزی که تجربه اردوی جهادی را نداشتند خالیست.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار