دکتر قدیانی در جمع دانشجویان بسیجی حاضر در دوره خط امام (ره)

اثبات کارآمدی نظام نیاز امروز انقلاب است

رئیس سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری کشور در جمع دانشجویان بسیجی حاضر در خط امام (ره) بسیج دانشجویی استان زنجان به تبیین رسالت های دانشجوی بسیجی از منظر امام راحل پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییرئیس سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری کشور با اشاره به پیام تشکیل بسیج دانشجو و طلبه حضرت امام (ره) به وجود یک عنصر به نام «دانشجوی بسیجی» در این پیام تاکید کرده و افزود : «دانشجو» هویت خود را از دانشگاه می گیرد که امام فرمود مبدا تمام تحولات دانشگاه است. و «بسیجی» هویت خود را از ایثار و شهادت ، شجاعت ، تلاش گرفته و در یک فرهنگ کاملا اعتقادی حرکت کرده و خستگی ناپذیر بوده و هوشمند می باشد. قرار است این مفهوم خستگی ناپذیری شهادت طلبی و هوشمندی در کنار دانشجویی که قرار است موذن جامعه باشد آرمانگراست و اهل مطالعه و تحقیق است قرار گیرد. ترکیب این دو کلیدواژه یک عنصر بی بدیل و پیچیده است که در زمان جنگ ، به چنین عنصری نیاز نداشتیم ولی بعد از جنگ شروع یک حرکت جدی و  پیچیده ای پایه ریزی شده است که نیازمند چنین عنصری است.

دکتر قدیانی با اشاره به این مطلب که جوان انقلابی امروز از جوان انقلابی دوران دفاع مقدس تیزهوش تر است افزود : علی رغم اینکه هجمه های سنگین در حال وقوع است اما به لطف خداوند توانسته ایم انقلابمان را حفظ کنیم و این نیازمند افزایش هوشمندی و هوشیاری و تسلط به محیط پیرامونی فعلی است.

معاون علمی سازمان بسیج مستضعفین در ادامه افزود : حضرت امام در پیام خود برای دانشجوی بسیجی 5 رسالت مشخص می کنند که این رسالت ها عبارتند از :

حافظ دستاوردهای انقلاب و اسلام در مراکزتان باشید.

پاسدار اصیل شعار نه شرقی ، نه غربی باشید.

پیوند حوزه و دانشگاه

جلوگیری از نفوذایادی بیگانه در محیط دانشگاه

تبیین چهارچوب های اسلام ناب توسط دانشجویان

وی  در پایان دانشجویان را به مطالعه پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره شهدای دانشجو در سال 76 فراخوانده و افزود: مقام معظم رهبری در این پیام 11 خصیصه یک دانشجوی بسیجی را عنوان کرده اند که مطالعه این خصیصه ها منجر می شود تا دانشجوی بسیجی بداند چگونه رسالت های مشخص شده توسط حضرت امام را اجرایی نماید.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار