یادداشت/مهدی انفرادی

مجلس که نیست، مهدکودک است

واقعا از دست اعمال نسنجیده این مجلس در این شرایط حساس و پیچیده کشور خسته شده ایم، هرکجا بین مردم و دانشجویان صحبت می‌کنیم همه از دست آقایان شاکی هستند و می گویند: «مجلس که نیست، مهدکودک است»


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمهدی انفرادی مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی شهید چمران استهبان یادداشتی در خصوص عملکرد ضعیف مجلس در برابر وضعیت بد اقتصادی و معیشتی مردم نوشت:

بسم تعالی
امام خمینی(ره): امید آن است که رسیدگی به حال مستضعفین و مستمندان کشور که قسمت اعظم ملت مظلوم را در بر میگیرد در رأس برنامه ها قرار گیرد.

امروزه مجلس شورای اسلامی بیش از هر زمان دیگری به یکصدایی و همدلی نیاز دارد، زمانی که مردم در وضعیت بد اقتصادی و معیشتی قرار دارند متاسفانه شنیدیم فقط سه نفر از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی طرح سوال از رئیس جمهور در رابطه با مسائل اقتصادی و آشفتگی بازار را امضاء کرده اند...


آیا بقیه نمایندگان از وضع موجود راضی هستند؟

در این زمینه چند نکته را باید بیان کرد:


۱-در این وضعیت بد اقتصادی و معیشتی مردم چرا باید نسبت به افزایش سرسام آور قیمت ها فقط سه نفر از نمایندگان فارس (استهبان و نی ریز، جهرم، فیروزآباد) واکنش نشان دهند؟


۲-با توجه به گذران سخت زندگی نمایندگان ملت باید تا این حد بی تفاوت باشند؟


اما به طور کلی در این زمینه باید گفت که مردم مردم گفتن برخی نمایندگان مجلس تا آنجایی است که منافع آنان تأمین گردد وگرنه این جماعت درد مردم را ندارند.


مجلسی که در آن حساسیتی نسبت به آینده کشور و مردم ندارد و لوایح مهم را در 20 دقیقه تصویب می‌کند باید هم اینچنین در برابر وضعیت بد اقتصادی و معیشتی مردم بی تفاوت باشند.


یاد آن بزرگ مرد خمین امام عزیزمان بخیر که به مجلس شورای اسلامی توصیه کردند "طرح ها و پیشنهادهایی که مربوط به عمران و رفاه حال ملت خصوصأ مستضعفین است انقلابی و با سرعت تصویب کنید و از نکته سنجی و تغییر عبارات غیر لازم که موجب تعویق امر است اجتناب کنید و از وزارتخانه ها و ماموران اجرا بخواهید که از کاغذ بازی ها و غلط کاری های زمان طاغوت اجتناب کنید و رفاه حال مظلومان و عقب افتادگی های آن ها را به طور ضربتی تحصیل و ترمیم کنید"


به عنوان یک دانشجو از کارهای آقایان انگشت به دهان می مانم و حقیقتا شرمنده می‌شوم که محلی که به فرمایش امام عزیزمان می بایست در رأس امور قرار گیرد اینچنین در قعر امور سقوط کرده است و هر روز باید انتظار دسته گل های جدیدی از جانب آقایان باشیم.


متاسفانه اخیرا شنیدیم در طرح سوال از رئیس جمهور درباره مسائل اقتصادی و معیشتی مردم تنها سه نفر از 15 نماینده استان فارس این طرح را امضا کرده اند،پس حضور این نمایندگان برای چیست؟قرار است چکار کنند؟ چه کسی باید مطالبه گر حقوق این ملت انقلابی و مظلوم باشد؟


واقعا از دست اعمال نسنجیده این مجلس در این شرایط حساس و پیچیده کشور خسته شده ایم، هرکجا بین مردم و دانشجویان صحبت می‌کنیم همه از دست آقایان شاکی هستند و می گویند:«مجلس که نیست، مهدکودک است»


خدا عاقبت ما را با این مجلس و بسیاری از نمایندگان سست عنصر، کم کار و پرمدعا را بخیر کند.


امیدواریم نمایندگان مجلس در تصمیم گیری های خود تجدید نظر کنند و همواره منافع مردم را مدنظر قرار بگیرند و به جای حزب بازی به فکر مشکلات مردم باشند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار