دانشجو و حفظ مولفه های اقتدار«12»؛

رنجبر: اقدامات دولت در موضوع اقتصاد باید بدون تعارف و سریع باشد/ آمریکا از گزینه نظامی و سیاسی سودی نبرده و به دنبال جنگ اقتصادی علیه ملت ایران است

عضو شورای بسیج دانشجویی شهید چمران استهبان گفت: همه این رذالت های اقتصادی نشان از آن دارد که آمریکا از گزینه نظامی و سیاسی سودی نبرده است و می‌خواهد گزینه جنگ اقتصادی را (درکنار جنگ نرم فرهنگی ) علیه ملت ایران تحمیل کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمدرضا رنجبر عضو شورای بسیج دانشجویی شهید چمران استهبان در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با تحریم های آمریکا علیه ایران بیان داشت: فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران به تحریم گسترده جهانی منجر شد و بعد از آن به مرحله بالاتر یعنی جنگ اقتصادی ارتقا یافت، به قول امام خامنه‌ای (مدظله) اتاق جنگ اقتصادی آمریکا (یا همان وزارت خزانه داری دولت آمریکا) درصدد آن است که با فشار اقتصادی علیه ملت ایران فشار روانی شدیدی را ایجاد کند و بعد از ناراضی کردن مردم از نظام، عرصه بر او برای هر اقدام خرابکانه ای در ایران آسان می‌شود.

وی در ادامه افزود: آمریکایی‌ها از این تجربه غافل شده اند که ما فرزندان رمضان هستیم و هشت سال تحت شدیدترین فشارهای اقتصادی و نظامی دشمن بعثی را به زمین نشاندیم!


عضو شورای بسیج دانشجویی شهید چمران استهبان در خصوص علت رذالت های آمریکا با جمهوری اسلامی گفت: همه این رذالت های اقتصادی نشان از آن دارد که آمریکا از گزینه نظامی و سیاسی سودی نبرده است و می‌خواهد گزینه جنگ اقتصادی را (درکنار جنگ نرم فرهنگی ) علیه ملت ایران تحمیل کند.


 وی در خصوص وظیفه جنبش‌های دانشجویی در جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران اسلامی ابراز داشت: دانشجو موذن جامعه است که اگر خواب بماند نماز یک ملت قضا می‌شود؛ دانشجو در میان ملت همیشه وظیفه مهم هوشیاری، روشنگری و بصیرت افزایی مردم را داشته است.


رنجبر با اشاره به اثر گذاری قشر دانشجو در جامعه بیان داشت: وقتی یک دانشجو بصیرت سیاسی و اقتصادی خود را بالا ببرد و همین طور با صدور بیانیه های انقلابی از مسئولین مطالبه گری کند، و با تبلیغ کالای ایرانی در میان ملت تلاش خود را بکند، شک نکنید که سطح کلی بصیرت جامعه نیز بالا می‌رود و جامعه و مسئولین وظایف خود را درمقابله با جنگ اقتصادی انجام می‌دهند.


وی بااشاره به جایگاه دولت و مجلس در جنگ اقتصادی اظهار داشت: دولت و مجلس کماکان باید درقبال جنگ اقتصادی آمریکا، سیاست اقتصاد مقاومتی را تبیین و اعمال کنند، مجلس در بحث مطالبه گری و صدور قوانین و دولت در بحث اجرا باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند.


این فعال دانشجویی با بیان اینکه اقدامات دولت در موضوع اقتصاد باید بدون تعارف و سریع باشد، در ادامه گفت: مقابله با رانت خواری‌ها و برخورد با همه مافیای بزرگ در حوزه طلا و سکه، پایین آوردن هزینه مصرفی دولت و کاهش موارد تشریفاتی، تشویق و تسهیل و حمایت از تولید و خرید کالای ایرانی، جلوگیری از واردات بیش از حد و خروج ارز از کشور، حمایت از تولید کننده و صنعتگر و کشاورز جهت خودکفایی و درپی آن حمایت و تلاش همه جانبه جهت افزایش صادرات، مقابله با اختلاسگران دولتی و بانکی از وظایف کنونی دولت است.

 

وی افزود: پایین آوردن سود تسهیلات بانکی و دورکردن بانک ها از مسئله رباخواری که همین مسئله ربا باعث شده است وضع اقتصادی کشور به کلی به هم بریزد وجلوگیری از قاچاق گسترده کالا در مرزهای کشور، سامان بخشیدن به بازار بورس و شرکت های بیمه ای جهت رفاه حال مردم؛ انجام همه اینها و موارد جزیی دیگری که از مجال بحث خارج است می‌تواند تاحد زیادی وضع اقتصادی کشور را بهبود ببخشد بلکه درمقابل جنگ اقتصادی آمریکا، کشور را آسیب ناپذیر کند.

ارسال نظر


captcha