بازدید هیئت استانداری از اردوهای جهادی استان کهگیلویه وبویراحمد؛

دانشجویان جهادگر پل ارتباطی بین مردم و مسئولان/ مدیرکل حراست استانداری:حضور درجمع جهادگران یادآور ایثار و جهاد دوران دفاع مقدس است (+تصاویر)

سید علی علی پور؛ مدیرکل بازرسی استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه گروهی از نمایندگان ادارت استان از گروه های جهادی بسیج دانشجویی بازدید کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : سید علی علی پور؛ مدیرکل بازرسی استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه مهندس محرابی مدیرکل نوسازی مدارس استان و هیئتی از نمایندگان ادارت استان  از گروه های جهادی بسیج دانشجویی بازدید کردند.

 

تیم استانداری علاوه بر مشاهده فعالیت جهادگران در روستای گنجگان پای صحبت های جهادگران نشستند، دانشجویان نیز با اهداء شناسنامه روستا مشکلات روستا در حوزه های سلامت، زیرساخت، جاده، وضعیت آموزشی و تجهیزاتی مدرسه، ایاب و ذهاب، نبود محل تجمیع زباله و ... را به گوش مسئولان رساندند.

 

سید علی علی پور مدیرکل حراست استانداری ضمن تبریک دهه کرامت به جهادگران و اهالی روستا با انتقاد از مشکلات موجود بر سر راه جوانان استان گفت: نبود روحیه مناسب در هنگام مواجه با دیگران را دلیل دور ماندن از توانمندی های واقعی و حقوق جوانان عنوان کردند و حضور بسیجیان و جهادگران را در میان مردم و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مردم را مسیری برای نشان دادن اراده و نمایش توان جوانان استان برشمرد.

 

علی پور آموزش های ارائه شده توسط گروه های جهادی را در جهت رفع محرومیت های موجود در بسیاری از روستاهای استان همچون محرومیت های بهداشتی، فرهنگی و یا مسائل شرعی مفید و با تأثیرگذار بودن حضور گروه های جهادی آن را نوعی از خود گذشتی و ایثار جوانان جهادگر عنوان کردند.

 

مدیرکل حراست استانداری سپس با یادداشت مشکلاتی که توسط گروه جهادی در روستا شناسایی شد بود و همچنین مشکلاتی که اهالی روستا در جلسه بیان داشتند اقدام به بازخوانی این مشکلات برای هیئت همراه خود نمود تا برای رفع آن اقدام کنند؛

 

علی پور بابیان اینکه یکی از مشکلاتی که هیئت اعزامی خود نیز آن را مشاهده کردند خاکی بودن جاده روستا بود خواستار پیگیری این موضوع شد.در این جلسه به اهالی قول داده شد تا قبل از پایان شهریورماه کار آسفالت جاده روستا اتمام یابد.

 

نبود سرویس و ایستگاه جهت جابجایی اهالی روستای گنجگان و روستاهای اطراف به شهر  از مشکلات عمده مردم است. مدیرکل حراست استانداری برای رفع این معضل گفت: روستائیان می‌توانند با انتخاب یک نماینده که از شرایط رانندگی برخوردار است برای دریافت وام خرید ماشین به استانداری مراجعه  نمایند

 

علی پور مشکل دیگر روستا را که متأسفانه مشکلی همه گیر در روستاهای استان و کشور است سوءتغذیه کودکان و خردسالان خواند: اما به دلیل عدم همراهی مسئول مربوطه ایشان قول دادند مکاتبات لازم برای پیگیری و رفع این مشکل نیز انجام خواهند گرفت!

 

گلایه دانش آموزان و مردم از سرویس های بهداشتی مدرسه و امکانات و تجهیزات قدیمی آن : مهندس محرابی مدیرکل نوسازی مدارس استان که در جلسه حضور داشتند از مدرسه بازدید کردند و قول دادند که در اسرع وقت مدرسه را مجهز به لامپ های کم مصرف، تعویض تجهیزات قدیمی، تعمیر سرویس بهداشتی و به ترمیم سفیدکاری مدرسه اقدام کنند و تا قبل از شروع آغاز سال تحصیلی جدید این مدرسه تحویل داده شود.

 

مشکلات منبع آب روستا یکی دیگر از مشکلات عدیده روستا بود که در این جلسه مطرح و مقرر شد در اسرع وقت اقدام به تعمیر و بازسازی منبع آب روستا نمایند.

 

عدم آموزش صحیح و سطح سواد کودکان به دلیل سهل انگاری یکی از معضلاتی بود که علی پور قول مکاتبه مستقیم آن را به زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش استان داد و بیان نمود در صورت تصدیق بروز این سهل انگاری با افراد خاطی برخورد خواهد شد. 

 

آفت محصولات کشاورزی دیگر مشکل گریبان گیر روستائیان گنجگان است، به دلیل اینکه منبع درآمد اصلی آنان نیز کشاورزی است: تیمی از اداره جهاد کشاورزی به روستا مراجعه و اقدام به شناسایی مشکلات کشاورزی و آفت‌های باغداران روستا کرد.

همچنین طبق قراردادی که با روستائیان انجام گرفت جهاد کشاورزی موظف به سرکشی و آموزش روستائیان شد و روستائیان نیز قول دادند طبق روش‌های نوین اقدام به باغداری و نگهداری از باغات خود کنند.

 

نبود محل تجمع زباله روستای گنجگان و روستاهای اطراف آن دیگر مطالبه مردم روستا از هیئت بازدید بود: علی پور از دهیاران این روستاها خواست تا با مراجعه خود به بخشداری و فرمانداری درخواست خود را ارجاع دهند تا بتوانیم پیگیری‌های لازم را در این خصوص نیز انجام دهیم.

 

نبود زمین‌بازی بالأخص سالن فوتبال یکی از دغدغه جوانان و نوجوانان روستا بود که قول پیگیری این مشکل نیز به اهالی روستا داده شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار