دانشجو و حفظ مولفه های اقتدار«9»؛

خلیفه: دولت و مجلس در جنگ اقتصادی نباید به راحتی تسلیم خواست دشمن شوند

جانشین بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری لامرد گفت: دولت و مجلس نباید به راحتی تسلیم خواست دشمن شوند و مشکل را فقط تحریم های خارجی بدانند بلکه باید بیشتر روی تحریم های داخلی تمرکز کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / احسان خلیفه جانشین بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری لامرد در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران بیان داشت: این رذالت های آمریکا حاوی این پیام است که نمی‌توانند ایران را با تنها تحریم اقتصادی فلج کنند چرا که در این راه خودشان بیشتر ضربه می‌خورند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند اگر می‌خواهند ایران را فلج کنند باید مردم را علیه حکومت بشورانند که در این عرصه هم نه تنها اقتصاد مردم باید اذهان عمومی را جهت دهند و باورها و عقاید را هدف قرار دهند که البته در این راه کما بیش موفق بوده اند.


جانشین بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری لامرد در رابطه با وظیفه جنبش‌های دانشجویی ابراز داشت: وظیفه ما دانشجویان این است که از توطئه های دشمن آگاه باشیم و دیگران را نیز آگاهی بخشیم و از تولیدات با کیفیت مطلوب داخلی حمایت کنیم و اجناس خارجی که مشابه داخلی دارند استفاده نکنیم و به عنوان آینده سازان این مملکت نباید بگذاریم این روند های قاچاق و دزدی از بیت المال ادامه یابد حالا با اعتراض مسامحت آمیز و آگاهی بخشی و....


خلیفه با اشاره  جایگاه دولت و مجلس در مواجهه با جنگ اقتصادی عنوان کرد: دولت و مجلس نباید به راحتی تسلیم خواست دشمن شوند و مشکل را فقط تحریم های خارجی بدانند بلکه باید بیشتر روی تحریم های داخلی تمرکز کنند چون تحریم های خارجی تنها 10 تا 20 درصد مشکلات اقتصادی را شامل می‌شوند و نقش اصلی را تحریم های داخلی دارند.

 

وی با اشاره به نمونه های تحریم داخلی اظهار داشت: احتکار، دزدی قاچاق کالاهای با مشابه داخلی،کلاهبرداری، گران فروشی و کمفروشی و... از نمونه های تحریم های داخلی است.

 

این فعال دانشجویی با بیان اینکه اگر دولت و مجلس بتوانند تحریم های داخلی را از بین ببرند وضعیت اقتصادی ما جزو بهترین های دنیا خواهد شد افزود: آمریکا و ... چون خود از این تحریم ها زیان بیشتری می‌بینند هنگامی که ببینند این تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد خود تحریم ها را برمی‌دارند و در این صورت نه تحریم داخلی داریم و نه تحریم خارجی بنابراین مشکلات اقتصادی ایران کاملا برطرف خواهد شد.
 

ارسال نظر


captcha