فرمانده سپاه امام رضا(ع): استکبار راهبرد اقتصادی ـ اجتماعی را در دستورکار قرار داده است

افتتاحیه دوره‌های آموزشی طرح ولایت «یاران خراسانی» و جهادگر آسمانی علی رحیمی «جهادگران رضوی»

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه آنچه استکبار در دستورکار قرار داده راهبرد اقتصادی ـ اجتماعی است؛ گفت: بنابراین مهمترین هدفی که آن‌ها به دنبال آن هستند بهم‌ریختگی اجتماعی در درون نظام و کشور است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییافتتاحیه دوره‌های آموزشی طرح ولایت «یاران خراسانی» و جهادگر آسمانی علی رحیمی «جهادگران رضوی» عصر امروز با حضور دانشجویان دختر و پسر در تالار دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در تعقیب دشمن سستی نکنید

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در این مراسم گفت: گاهی ممکن است دچار فریب شویم یعنی دشمن جای دیگری را به‌عنوان میدان برای ما باز کند و ما درگیر آن میدان فرعی شویم، آنجاست که از ادامه تعقیب دشمن باز می‌مانیم و فریب دشمن را می‌خوریم.

یعقوبعلی نظری افزود: بنابراین غرض این است که این تذکر جدی خداوند در قرآن کریم که «در تعقیب دشمن سستی نکنید» ممکن است به‌دلایل مختلف اتفاق افتد و ما در ادامه تعقیب دشمن تا رسیدن به نتیجه نهایی دچار سستی شویم.

وی با تأکید بر اینکه این تذکر جدی، سازنده و باعث پیش‌روندگی است، اظهار کرد: اگر هر جامعه، جبهه، فرد یا قومی که در مبارزه با دنیای استکبار دچار این آفت شود خسارت‌های سنگینی بر آن جبهه و مردم وارد می‌شود.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تشریح کرد: در صورتی که ما از آن غفلت کنیم فضا و شرایط امروز ما می‌تواند یک مصداق جدی و مهم از این موضوع و تذکر قرآنی باشد.

نظری با بیان اینکه باید ببینیم ما چنین ضربات، سستی‌ها و به دنبالش خسارت‌هایی به‌عنوان تجربه داشته‌ایم؟ که البته زیاد بوده؛ گفت: اما همه ما می‌دانیم که از برجسته‌ترین نمونه‌ها و مصادیق آن می‌تواند جنگ صفین باشد.

وی توضیح داد: امام(ع)، یارانش و سربازان جبهه حق به‌تعبیری به‌پای عمود خیمه امام کفر رسیدند و منتظر آخرین ضربه بودند که بساط کفر برچیده شود اما نشد و آن پیوستگی تا نتیجه نهایی صورت نگرفت، همه می‌دانیم که یک جبهه و یک میدان برخورد فکری در درون جبهه حق باز شد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: قرآن‌ها بلند شد و زمزمه‌ها آغاز شد و تفرقه‌ها شروع شد و نهایت جامعه را از نواختن ضربه آخر بر پیکر کفر بازداشتند، این یک نمونه جدی، برجسته و خسارت‌بار در تاریخ اسلام و شیعه است که باید از آن استفاده کنیم.

مرزهای اسرائیل در حال فشرده شدن توسط سربازان انقلاب اسلامی است

نظری با اشاره به اینکه وضعیت ما در حال حاضر نیز همین است؛ بیان کرد: جبهه انقلاب اسلامی در تعقیب دشمن و مبارزه با دشمن، امروز پای عمود خیمه دشمن رسیده است و ما برای دفاع از نظام اسلامی و نظام مردمی این کشور در همین آب و خاک مشغول نبرد با این تهاجم و سربازان بعثی و سربازان تجهیز شده توسط جبهه استکبار بودیم.

وی اضافه کرد: این جبهه و خطوط مقدم و این خط نبرد در نتیجه مقاومت و استمرار مبارزه از منظر نظام اسلامی عمق پیدا کرده و امروز شاهد این خط مقدم در مرزهای اسرائیل هستید، به تعبیری گلوی استکبار جهانی در مرزهای اسرائیل در حال فشرده شدن توسط سربازان انقلاب اسلامی است. 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: اسرائیل به‌شدت تحت فشار یک کشور و مردم جنگ‌دیده و باتجریه و باانگیزه سوریه است، و این سوریه با سوریه 5 - 6 سال قبل متفاوت است.

نظری تشریح کرد: مردم سوریه مردمی آب‌دیده، پخته، آگاه و دارای تعلق خاطر به انقلاب اسلامی ایران هستند و اسرائیل تحت فشار قدرت حزب‌الله است.

وی اظهار کرد: حزب‌الله جنگ‌های متعددی در کنار اسرائیل تجربه کرده و تحت فشار مبارزات مردم فلسطین در نزدیک‌ترین نقاط به قلب اسرائیل است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تأکید کرد: دشمن مرحله به مرحله تعقیب شده و امروز انقلاب اسلامی و سربازانش یقه استکبار جهانی و نماد استکبار جهانی را در خانه خودش در حال گرفتن است و گلوی او را می‌فشارند، این واقعیت حاکم بر تقابل انقلاب اسلامی و جبهه استکبار است، بنابراین استکبار باید راه‌حلی پیدا کند.

قدرت دنیای کفر پاسخگوی قدرت انقلاب اسلامی نیست

نظری با اشاره به اینکه قدرت دنیای کفر پاسخگوی قدرت انقلاب اسلامی در این خطوط نیست؛ گفت: هر کاری که کردند به در بسته خوردند، عراق، حدود چندبار اشغال شد، ابتدا در اشغال صدام بود، سپس آمریکا عراق را اشغال کرد و بعد هم داعش بخش بزرگی از آن را اشغال کرد.

وی یادآور شد: با پیوستگی مبارزه و هوشیاری سربازان انقلاب اسلامی همه این مراحل را پشت سر گذاشته شد و هم‌اکنون ما پیوستگی خطوط نبرد با مرکزیت انقلاب اسلامی را تا رسیدن به گلوگاه نبرد با اسرائیل شاهد هستیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه استکبار و اسرائیل همه کارهای خود را انجام داده و حریف انقلاب اسلامی نشده‌اند؛ تشریح کرد: استکبار هر آنچه که داشته و دارد به‌میدان آورده، آمریکایی‌ها اهل عمل هستند یعنی اگر کاری را بتوانند انجام می‌دهند و اگر کاری را انجام نمی‌دهند یعنی نمی‌توانند.

نظری افزود: اگر امروز آمریکایی‌ها در مقابل انقلاب و نظام اسلامی و جبهه مقاومت اقدام نظامی و قدرتمندانه نمی‌کنند یعنی براساس راهبردها و مشی خودشان توان آن را ندارند.

وی متذکر شد: این یک موضوعی است که باید به‌طور عمیق آن را باور کرده و تقویت کنیم و واقعیت جبهه را این‌گونه ببینیم و راه خود را ادامه دهیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: راهبرد خروج از این بن‌بست برای آمریکا که نجات اسرائیل به‌عنوان یک جاپا و سمبل راهبردی در قلب آسیا و خاورمیانه قدیم است چه باید باشد، در حالی‌که آن‌ها برای شکل دادن اسرائیل هزینه دادند و برای رساندن آن تا این حد سرمایه پرداخت کردند.

نظری ادامه داد: آمریکایی‌ها امید داشتند که در اندک زمانی این غده سرطانی توسعه پیدا کند و استراتژی اساسی‌شان که «نیل تا فرات» است به مرحله عمل برسد، اما اینگونه نشده و امروز همان محدوده کوچک که به‌عنوان خواستگاه اسرائیل در نظر داشته‌اند در خطر انقراض قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: آنچه که در عدم تعقیب جبهه انقلاب و استمرار مبارزه مستقیم با جبهه کفر در دستورکار قرار دادند این است که ما را از تعقیب در آن مکان راهبردی و اسرائیل، غافل کنند، و اگر شعارهایی مانند «نه غزه، نه لبنان» داده می‌شود ناشی از این راهبرد است، آن‌ها می‌خواهند به هر وسیله‌ای ما را از نقطه خارج کنند، این راهبرد دنیای استکبار در شرایط جدید است.

استکبار راهبرد اقتصادی ـ اجتماعی را در دستورکار قرار داده است 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه بدیهی است که آن‌ها از وضعیت ما استفاده کنند؛ اظهار کرد: آنچه که در دستورکار قرار دادند راهبرد اقتصادی ـ اجتماعی است، زیرا کار اقتصادی به‌تنهایی جواب نمی‌دهد و آن‌ها این موضوع را تجربه کرده‌اند.

نظری با اشاره به اینکه معادلات حاکم بر تصمیمشان بیانگر این است که مبارزه اقتصادی در طولانی‌مدت به‌نفع این کشور است؛ بیان کرد: تحریم مهم‌ترین ابزار دنیای استکبار است که با توجه به چالش‌های اقتصادی ما، فقط می‌تواند طی چند سال اثرگذار باشد و آن‌ها خودشان نیز بر این باور هستند.

وی افزود: تبدیل کردن سریع این موضوعات، گرفتاری‌ها و چالش‌های اجتماعی، یعنی ناراضی کردن مردم و اعتراضاتشان نشان از این است که به‌سرعت فشار تحریم و اقتصاد تبدیل به‌حرکت اجتماعی و اعتراض و بهم‌ریختگی اجتماعی شود تا هدفشان را محقق کنند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: اگر حوزه اقتصادی مدیریت شود آنان به اهدافشان نمی‌رسند، بنابراین مهم‌ترین هدفی که آن‌ها به‌دنبال آن هستند بهم‌ریختگی اجتماعی در درون نظام و کشور با استفاده از چالش‌های اقتصادی و برگرفته از فشار تحریم‌هاست، این میدانی است که به‌روی ما باز کردند تا بتوانند فشار بر گلوی اسرائیل را کم کنند.

نظری با تأکید بر اینکه نتیجه این است که ما باید هوشیار باشیم و متوجه پاشنه آشیل دشمن باشیم؛ گفت: باید نقطه ضعف دنیای استکبار را در همانجایی ببینیم که گرفتار شده، بنابراین آن خطوط را باید مقتدرانه و با فشار بر دشمن حفظ کنیم، در عین حال جبهه باز شده در داخل را مدیریت کنیم، یعنی اجازه ندهیم مسائل اجتماعی با موضوعات اقتصادی مخلوط شود.

وی متذکر شد: دشمن برای محقق شدن این هدف همه عوامل خود اعم از منافقان، سلطنت‌طلبان و سایر گروه‌هایی که وابسته هستند را بسیج کرده‌اند و سالیان سال برای این مردم و نظام خسارت به‌بار می‌آورند، اعتراضاتی که در چندماه گذشته هم رخ داده، گویای این مطلب است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه بنابراین ما باید در نقطه‌ای که دنیای استکبار آسیب‌پذیر است همچنان اصرار بر مبارزه، نبرد و تقابل با دنیای استکبار داشته باشیم و تمام کسانی که در سطوح راهبردی تصمیم می‌گیرند نیز باید متوجه این موضوع باشند.

نظری با بیان اینکه ما نباید اجازه دهیم مسائل اقتصادی و مسائل اجتماعی با یکدیگر مخلوط شوند؛ تشریح کرد: مسؤولان مربوطه باید به مشکلات اقتصادی، به سرعت در محل خودش بپردازند.

وی با اشاره به اینکه این واقعیت را تجریه کردیم که ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد؛ بیان کرد: باید آموزش، توجیه، هماهنگی و شبکه‌سازی صورت گیرد، ما می‌توانیم با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و عزم و اراده و کار جهادی مشکلاتی که در حوزه اقتصادی است را کاهش دهیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: اگر با توجه به‌مبنای اعتقادی موفق شویم که خطوط فاصل را حفظ کرده و آستانه تحمل جامعه را با توجیه بالا ببریم و به‌حل مشکلات با تکیه بر ظرفیت داخل بپردازیم مدت زیادی طول نمی‌کشد که دنیای استبکار از این جبهه هم ناامید می‌شود.

نظری یادآور شد: همه مؤلفه‌های قدرت از جمله قدرت دفاعی، امنیتی، سیاسی و استحکام نظام مقدس اسلامی که در اختیار نظام اسلامی است در نتیجه گذر از یک میدان سخت و پختگی به‌دست آمده است، برای نمونه در حوزه علمی و هسته‌ای با «مقاومت» امروز در نقطه قابل قبول و مناسبی ایستاده‌ایم، در حوزه اقتصاد نیز تا گرفتار چنین میدانی نشویم، پختگی اقتصادی را پیدا نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز ترامپ و مواضع او حتماً به‌نفع نظام است و با توجه به این فشار و دیوانه‌بازی‌های ترامپ و عواملش، برکات زیادی برای نظام سلامی حاصل می‌شود؛ بیان کرد: دیوانه بازی‌های ترامپ باعث شفاف‎سازی شده و ایادی او که در خادمی حرمین جایی برای خود دست و پا کرده بودند رسوا شدند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تأکید کرد: جامعه اسلامی باید خائنین را بشناسند و این شناخت در گذر زمان در میدان‌ها و تقابل‌ها میسر می‌شود و امروز تمام پرده‌ها بین دنیای استکبار و جبهه حق در حال افتادن است، با توجه به مبانی اعتقادی ما «ان مع العسر یسرا» و تجربه تاریخی 40 ساله ما این امر محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه ما هیچ کمبودی نداریم؛ به وجود قدرت فکری، عمیق، دقیق و مردمی آگاه، جنگ‌دیده و پخته شده و همچنین سرمایه‌های مادی و هدایت‌های معنوی به‌برکت وجود امامت در جامعه که باید آن را قدر دانسته و به آن متکی باشیم اشاره و بیان کرد: حتماً برکات الهی در نتیجه استقامت ما و در نتیجه تعقیب دشمن و عدم سستی در آن عاید این مردم، نظام و جبهه حق می‌شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار