مسئول جهادسازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان لرستان:

اعزام بیش از1200نفر از دانشجویان جهادگر بسیجی استان لرستان به مناطق محروم

بیش از 1200 نفر از دانشجویان جهادگر بسیجی در قالب 14 گروه جهادی دانشجویی جهت خدمات رسانی و محرومیت زدایی از 20 تیر تا 20 شهریور امسال به مناطق محروم استان لرستان اعزام می گردند .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /ناصری مسوول جهادسازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان لرستان بیان نمود:

بیش از 1200 نفر از دانشجویان جهادگر بسیجی در قالب 14 گروه جهادی دانشجویی جهت خدمات رسانی و محرومیت زدایی از 20 تیر تا 20 شهریور امسال به مناطق محروم استان لرستان اعزام می گردند .
وی گفت:
گروههای جهادی برابر طرح اعتلای جهادی جهت خدمت رسانی در مناطق هدف می بایست 3 تا 5 سال در منطقه واگذاری و تعیین شده استقرار پیدا نموده و در حوزه های مختلف خدمت رسانی نماید ؛ بر این اساس ، گروههای جهادی اعزامی متناسب با نیازمندی ها و الویت های منطقه هدف که قبلا شناسایی و الویت بندی گردیده است ؛ در عرصه های فرهنگی ، اقتصاد مقاومتی، علمی آموزشی ، بهداشت و درمان، عمرانی و سایر عرصه های مورد نیاز در مناطق محروم استان اقدام به خدمات رسانی و محرومیت زدایی در این مناطق می نمایند. از مهمترین اقدامات گروههای جهادی مبحث پر اهمیت مطالبه گری است که نیازمندی های اساسی مناطق محروم بصورت تخصصی و علمی شناسایی گردیده و از طریق سازمانها و دستگاههای ذیربط تا حصول نتیجه لازم پیگیری می گردد .
مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی گفت : برابر برنامه و تقویم زمانبندی اعزام گروههای جهادی دانشجویی به مناطق محروم روستایی استان ، گروه جهادی شهید بروجردی بسیج دانشجویی شهرستان بروجرد به عنوان اولین گروه جهادی که در بازه زمانی تابستان سال جاری در مناطق هدف حضور پیدا می نماید ، 20 تیر به منطقه تعیین شده اعزام و در عرصه های مختلف از جمله : فرهنگی ، اعتقادی ، علمی - آموزشی ، عمرانی ، بهداشت و درمان و... خدمات رسانی نموده است .
ناصری افزود:
اردوهای جهادی منحصر و محدود به یک مقطع زمانی خاص نخواهد شد و علاوه بر فصل تعطیلات عمده دانشجویان که تابستان و نوروز می باشد ؛ این اردوها در طول سال نیز تحت عنوان اردوهای جهادی تداومی ادامه پیدا می نمایند و ارتباط و فعالیت گروههای جهادی در منطقه هدف استمرار خواهد داشت . البته فعالیت های جهادی گروهها علاوه بر مناطق محروم روستایی و دور افتاده در مناطق محروم حاشیه شهرهای استان بخصوص در 5 نقطه حاشیه شهر خرم آباد در قالب « جمعیت دانشجویی امام حسن ( ع ) » تداوم پیدا نموده و می نماید .در همین راستا علاوه بر فعالیت « جمعیت امام حسن ( ع ) » در سال 96 در ماه مبارک رمضان امسال نیز همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام ، با اجرای طرح « سفره دار » گروههای جهادی حوزه های بسیج دانشجویی دانشگاههای مرکز استان با حضور در مناطق محروم حاشیه شهر خرم آباد اقدام به اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت مساجد نموده و با دعوت از خانواده ایتام جهت شرکت در ضیافت افطار با توزیع تعداد 1000 بسته شام از شرکت کنندگان ، پذیرایی گردید. همچنین تعدادی غذای گرم و نزدیک به 400 بسته ارزاق و مواد غذایی بین خانواده های نیازمند توزیع گردید. در شهرستانها نیز گروههای جهادی اقدامات مشابهی را به انجام رسانده اند .

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار