روایتی از متفاوت‌ترین اردوی جهادی در استان کرمانشاه؛

فعالیت های گروه جهادی امام حسین(ع) در شهرستان دالاهو

مسئول گروه جهادی امام حسین(ع) گفت: گروه جهادی امام حسین(ع)، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان دالاهو بمدت ۱۰روز تعدادی دانشجوی مجرب و متخصص خواهر را به محله های حاشیه نشین شهرستان دالاهو اعزام نموده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : سارا فرخی، مسئول گروه جهادی امام حسین(ع) درگفت و گو اظهار داشت: گروه جهادی امام حسین(ع)، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان دالاهو بمدت ۱۰روز تعدادی دانشجوی مجرب و متخصص خواهر را به محله های حاشیه نشین شهرستان دالاهو اعزام نموده است، این گروه فعالیت های خود را بر روی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و فرهنگ سازی و ایجاد زمینه برای رشد فعالیت های فرهنگی متمرکز کرده است.

این مسئول بیان داشت: فعالیت های این خواهران جهادگر در زمینه فرهنگی به صورت برگزاری نشست های بصیرتی با موضوعات آسیب های اجتماعی، اعتیاد، عفاف و حجاب، آسیبهای بازی های اینترنی، ماهواره و... صورت می گیرد، همچنین فعالیتهای آموزشی بصورت برگزاری کلاسهای خیاطی، گلسازی، گلیم بافی، بافندگی، گیوه بافی، صنایع دستی، ساخت زیور آلات، گبه بافی و... انجام شده است.

وی افزود: در زمینه بهداشت و سلامتی؛ مشاوره خانواده،فشارخون و تست قندخون ،ویزیت رایگان پزشک عمومی و کارشناس مامایی،سنجش بینایی و ...انجام شد.

«زمانی که به این نتیجه رسیدیم اختلاف طبقاتی بین مناطق محروم و مدرن استان خیلی شدید تر است از مناطق مرز نشین و زلزله زده غرب استان است تصمیم گرفتیم بخشی از انرژی گروه جهادی‌مان را درمناطقِ شناسایی شده بگذاریم.» این چند جمله بخشی از صحبت های مسئول گروه جهادی دانشگاهی امام حسین(ع) است.

فرخی بیان کرد: این گروه جهادی با برگزاری اردوهای داخل شهر دالاهو تلاش شان بر این است تا آنجایی که در توان دارند با جلب مشارکت مردم و مسئولین سر و سامانی به مناطق محروم منطقه نیز بدهند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار