مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز:

۳۰ گروه جهادی فعالیت خود را در استان البرز آغاز کردند/ حضور اساتید دانشگاه‌های البرز در اردو

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز گفت: ۳۰ گروه جهادی در قالب ۱۳ قرارگاه در روستا‌های محروم استان البرز، شهرستان ملارد و مناطق زلزله زده کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به نقل از البرز؛ بهنام نظری، مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی البرز، در خصوص اردوهای جهادی این استان گفت: گروه‌های جهادی دانشگاه‌های استان البرز برای برگزاری این اردو‌ها به صورت قرارگاهی اعلام آمادگی کردند و قرار است هر چند گروه دانشگاهی در قالب یک قرارگاه در مناطق مختلف به فعالیت بپردازند.   

 

نظری ادامه داد: ۸ نقطه از مناطق محروم استان البرز شناسایی شده که قرار است تعدادی از گروه‌ها از آن مناطق فعالیت کنند و ۲ نقطه از شهرستان نیز مورد شناسایی قرار گرفته است.   

 

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز افزود: ۳۰ گروه جهادی در قالب ۱۳ قرارگاه تشکیل شده که ۸ قرارگاه در روستا‌های محروم استان البرز، ۲ قرارگاه در مناطق محروم شهرستان ملارد و ۳ قرارگاه در مناطق زلزله زده کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.   

 

وی بیان داشت: برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، عمرانی، بهداشت و سلامت، اقتصاد مقاومتی و کشاورزی از جمله فعالیت‌هایی خواهد بود که توسط گروه‌های جهادی استان البرز برگزار خواهد شد.   

 

نظری با بیان اینکه برای برگزاری این کلاس‌ها از اساتید دانشگاه بره گیری شده است، تصریح کرد: تاکنون ۱۵ نفر از اساتید دانشگاه‌های استان البرز جهت شرکت در اردو‌های جهادی دعوت شده‌اند.   

 

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز گفت: کمک به بازسازی منازل هموطنان زلزله‌زده برنامه اصلی گروه‌های جهادی مستقر در استان کرمانشاه است و گروه‌های مستقر در مناطق و روستا‌های محروم استان البرز به ساخت خانه محروم، مرمت و نقاشی مدارس روستایی، ساخت عسالخانه، مرمت و تعمیرات مسجد و حسینیه‌ها اقدام خواهند کرد.   

 

وی با بیان اینکه از ۱۹ تیرماه ۲ تا از قرارگاه‌ها فعالیت خود را ملارد و کرمانشاه آغاز کرده‌اند، تصریح کرد: ۶۰۰ دانشجوی خانم و ۴۰۰ دانشجوی آقا جهت شرکت در اردو‌های جهادی ثبت نام و اعلام آمادگی کرده‌اند.   

 

نظری ادامه داد: روسای دانشگاه‌های استان البرز برای برپایی این اردو‌ها همکاری بسیار خوبی نسبت سال‌های گذشته داشته و گروه‌های جهادی را حمایت می‌کنند.   

 

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز خاطرنشان کرد: زمان پایان اردو‌ها آخر شهریور خواهد بود و تا آن زمان برنامه‌های متعددی اجرا خواهیم کرد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار