دکتر محمد حسن برهانی فر؛

تاثیر دانشجویان در اردوهای جهادی بیشتر از دیگر گروه ها در این امر مهم می باشد

دانشجویان به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارند، دارای نقش منحصر به فردی در اردوهای جهادی هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از البرز: دکتر محمد حسن برهانی فر ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، عضو هیئت علمی دانشگاه، استاد دانشگاه و یادگار هشت سال دفاع مقدس اردوهای جهادی را از دو جهت یک امر ضروری دانست و گفت: دانشجویی که در اردوی جهادی شرکت می کند به نوعی یک خود سازی انجام می دهد و به صورت عملیاتی فعالیت می کنند. مسائل تئوریک دانشگاهی را در مقام عمل اجرایی می کند که هم جنبه ی تمرین دارد و از سویی دیگر جنبه ی معنوی دارد و باعث آبادانی کشور می شود. 

 

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در ادامه به نقش دانشجویان  در اردوهای جهادی اشاره کرد و افزود: دانشجویان به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارند، دارای نقش منحصر به فردی در اردوهای جهادی هستند و تاثیر دانشجویان در اردوهای جهادی بیشتر از گروه های دیگر در این امر مهم می باشد. 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با اشاره به امر محرومیت زدایی در اردوهای جهادی بیان داشت: راه های متفاوتی در این زمینه وجود دارد. اول اینکه خود دولت باید یک عذم جدی در این موضوع داشته باشد و نیروهای خود را بسیج کند و با شناسایی مناطق محروم به  محرومیت زدایی مردم بشتابد و راهکار بعدی همه ی مردم در این امر بسیج شوند و یک عزم ملی برای محرومیت زدایی نیاز است. 

 

استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در پایان با توجه به اینکه استفاده از افراد با تجربه می تواند تاثیر بسیار خوبی در اجرای اردوهای جهادی داشته باشد تشریح کرد: استفاده از افراد با تجربه ایی همچون  نیروهای جهاد سازندگی در زمان هشت سال دفاع مقدس، نیروهای کمیته ی امداد امام خمینی (ره) و اساتید دانشگاه ها میتوان تیم شناسایی و آسیب شناسی تخصصی تشکیل داد و  به راهکار های مناسبی برای مقابله و محرومیت زدایی دست یافت.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار