نخستین نشست هسته های رسانه ای بسیج دانشجویی دانشگاههای استان کرمانشاه برگزار شد/ تشکیل هسته های رسانه ای در بسیج دانشگاهها حرکتی بجا درحوزه جنگ نرم/ فضای مجازی قتلگاه جوانان است توجه بیشتر مسئولین را می طلبد

نخستین نشست هسته های رسانه ای بسیج دانشجویی دانشگاههای استان کرمانشاه با حضور مسئولین فضای مجازی در دانشگاهها در سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: حسینی، دبیر این نشست با بیان اینکه فضای مجازی  بسیج دانشجویی به عنوان یکی از  رسانه های  کشور نقش دفاعی در برابر جنگ نرم دشمن  دارد گفت: از چهار ماه  پیش شورای مشورتی هسته های رسانه ای در دانشگاهها در مرکز بسیج دانشجویی برگزار شد .

 

وی افزود: پس از آن هسته های رسانه ای در سراسر دانشگاهها شکل گرفت که این هسته رسانه ای در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، رسانه، اقتصاد، معارف اسلامی و زن و خانواده زیر نظر آن فعالیت می کنند.

 

این مسئول گفت: تعداد اعضای فعال هسته های رسانه ای بسیج دانشجویی 45 هسته و 180نفر که  شامل  تخصص های وبلاگ و وب سایت ، شبکه های اجتماعی ، تلفن همراه است .

 

حسینی تقویت منافع ملی در فضای مجازی ، آینده پژوهی، مدیریت پیام، استفاده از ابزارهای رسانه،تولید محتوا در حوزه های گوناگون، سازماندهی و کادرسازی هسته های رسانه ای را از اهداف تشکیل این هسته ها بیان کرد.

 

دبیر این نشست گفت: با تشکیل هسته های رسانه ای در مقابله با تهدیدات دشمن علیه انقلاب ، فصل جدیدی برای بسیج دانشجویی باز شده است و همه فعالیت ها در حوزه فضای مجازی به صورت منسجم، دقیق و هوشمند اجرا خواهد شد.

 

حسینی افزود: مفتخریم در کنار فعالیت های عمومی بسیج در زمینه تولیدات خبری، قرارگاه راهبردی و فرمانبری هسته ها نیز تشکیل داده ایم تا در مقابل جنگ نرم دشمنان اسلام علاوه بر مقابله، اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی را نیز به جهانیان ارائه کنیم.

 

وی با اشاره به تشکیل  هسته رسانه ای  تخصصی در حوزه فضای مجازی  گفت: با وجود نیروهای متخصص و بسترهای فراوان، ظرفیت های خوبی در بسیج دانشجویی برای مقابله با جنگ نرم و تهدیدات دشمن در فضای مجازی وجود دارد.

 

این دبیر بیان داشت: ما برای آموزش این متخصصین نیاز به بودجه داریم، و همچنین با توجه به اینکه فضای مجازی قتلگاه جوانان است توجه بیشتر مسئولین را می طلبد.

 

وی افزود: بی تردید فضای مجازی، بستر مهمی است که دشمنان سعی می کنند از این طریق تحقیرهای خود را جبران کنند.

 

حسینی گفت: دشمنان این عرصه را برای جولان دادن علیه انقلاب اسلامی ایران مهیا می بینند و ما نیز این عرصه را بر آنان همچون عرصه های دیگر تنگ خواهیم کرد.

 

وی شناسایی و بررسی فعالیت های دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران، تعیین سیاست ها و خط مشی های لازم برای مواجهه با تهدیدات نرم، ایجاد فرآیند ورود به فضای مجازی، نشر فرهنگ توحیدی و آرمانی انقلاب اسلامی ایران و ارائه اسلام ناب محمدی و ارائه پیام انقلاب به جهانیان را از اهداف گردان های سایبری مرکز بسیج رسانه ملی اعلام کرد و گفت: به آینده این فعالیت ها امیدوار هستیم.

 

این دبیرگفت : صف طویلی از دشمن در حوزه جنگ نرم در برابر رسانه  انقلابی قرار گرفته است.

 

وی افزود: با وجود صف آرایی دشمن ؛ حضور آگاهانه ، هوشمندانه و توکل بر خدا در جبهه جنگ نرم ، می تواند پشت دشمن را به خاک بمالد .

 

حسینی گفت: فضای مجازی بسیج دانشجویی به عنوان یکی  از رسانه های مهم جمهوری اسلامی ایران در مصافی نابرابر در عرصه جنگ نرم قرار دارد، بنابراین برگزاری نشست هایی مانند هسته های رسانه ای  بسیج دانشجویی  دانشگاههای استان و آموزش این هسته ها برای انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با برکت است.

 

این دبیرافزود: حرکت بسیج دانشجویی در تشکیل هسته های رسانه ای حرکتی به جا در زمانه جنگ تمام عیار و اقدامی است که باید سربازان فضای مجازی پای کار در آن با انگیزه و با دانش باشند.

 

وی با اشاره به شکل گیری بسیج پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بسیاری از کشورهای دنیا درخواست شناسایی و استفاده از الگوی بسیج را دارند ، بنابراین باید این الگو را به عنوان الگوی نظام به سراسر دنیا صادر کنیم.

 

حسینی افزود: در جنگ نرم یکی از نقاط اتکای ما باید بسیج باشد و بسیج باید در این عرصه میدان داری کند زیرا بسیج متعلق به عرصه های سخت و پیچیده است و جنگ نرم نیز یکی از این عرصه های پیچیده و چند لایه است که حضور بسیج می تواند نقش مؤثری را در برخورد و مقابله صحیح و جانانه با دشمن ایفا کند.

 

وی تغییر در رفتار ، باورها ، افکار و تغییر در ساختارها را از اهداف جنگ نرم دشمن بیان کرد که برای رسیدن به این اهداف، دشمن از همه ابزارها استفاده می کند و فضای سایبری را نیز به عنوان یک محیط پیچیده در این رویارویی به وجود آورده است .

 

این مسئول با بیان اینکه با پیشرفت سریع در فناوری مواجهیم و فضای مجازی نیز یکی از میدان های این قدرت نمایی است گفت: باید عرصه های عملیاتی فضای مجازی را بشناسیم و شبیه عرصه عملیات سخت آن را تجزیه و تحلیل کنیم و برخورد لازم را با آن داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: در هر جنگی مانند جنگ نرم نیاز به این داریم تا بدانیم دشمن چه راهبردی دارد، چگونه می اندیشد و از چه طریقی ورود می کند تا با هماهنگی، لایه های پدافندی را بچینیم و حرکت های آفندی نیز داشته باشیم.

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار