مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد کازرون؛

در اردوهای جهادی می‌توان به تربیت نیروی در طراز انقلاب اسلامی دست یافت/کسی که لذت خدمت و کار را بچشد از کار خسته نمی شود

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد کازرون گفت: کسی که لذت خدمت و کار را بچشد از کار خسته نمی شود، اردوی جهادی یکی از تجربه های شیرین و ماندگار در تمام طول زندگی یک فرد می‌تواند باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / پژمان کره مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی کازرون در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص اردوهای جهادی بیان داشت: حرکتهای جهادی، مجموعه ای از فعالیتهای خودجوش است که توسط دانشجویان، طلاب حوزه های علمیه و دانش آموزان داوطلب و سایر جوانان داوطلب در مناطق محروم کشور برگزار می شود و بنابر ظرفیت ها و توانایی های موجود در میان شرکت کنندگان، انواع خدمات از جمله انجام پروژه های عمرانی مورد نیاز منطقه، خدمات کشاورزی، پزشکی-درمانی، آموزشی- تحصیلی و ... در کنار فعالیت‌های فرهنگی در آنها ارائه می‌شود.


وی اردوی جهادی را یک برنامه بسیار موثر و تاثیرگذار دانست که هدف آن سازندگیست، و در ادامه اظهار داشت: اردوی جهادی در مناطق محروم باعث محرومیت زدایی می‌شود و همچنین در خود جهادگران نیز باعث خودسازی می‌شود حتی در بعضی موارد دیده شده افرادی که برای اولین بار در این اردو شرکت کرده اند زندگی خود تحولی بنیادین و اساسی ایجاد شده است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی کازرون اضافه کرد: به زبانی دیگر می سازیم تا ساخته شویم بنده نیز مثل دیگر جهادگران آمده ام که بتوانم گره ای هر چند کوچک را از مشکلات مردمان محروم سرزمینم باز کنم.


کره با بیان اینکه خدمت به مردم محروم و از خود گذشتگی احساس بسیار خوبی را به انسان می دهد تصریح کرد: با اینکه کار بسیار سخت و دشوار است و گرمای هوا وجود دارد ولی به دلیل فضای معنوی خوبی که اردوی جهادی دارد و خوشحالی و امیدی که در چشمان این مردم دیده می‌شود مشکلات و سختی‌ها قابل تحمل می‌شود، فضای اردوی جهادی قابل وصف نیست و باید افراد در آن حضور پیدا کنند تا آن را درک کنند.

 


وی در خصوص کسانی که تا به حال در اردوی جهادی جهادی شرکت نکرده اند بیان داشت: به کسانی که تا به حال در این اردو ها شرکت نکرده اند توصیه می‌کنم که اگر دوست دارند کاری کنند که هم دنیا داشته باشد هم آخرت و اگر دوست دارید یک حال خوب ماندگار داشته باشید در این اردو ها شرکت کنید.

 

این فعال دانشجویی افزود: کسی که لذت خدمت و کار را بچشد از کار خسته نمی شود، اردوی جهادی یکی از تجربه های شیرین و ماندگار در تمام طول زندگی یک فرد می‌تواند باشد.
 


کره در پایان بیان داشت: در اردوی جهادی بین همه ی جهادگران رفتاری صمیمی و دوستانه به چشم می‌خورد به گونه‌ای که هر کس علاوه بر انجام وظایف خود سعی در کمک به دیگران در انجام کارها را دارد که همین موضوع موجب پیشرفت در انجام کارها و کاهش بی‌نظمی‌ها و افزایش حس مسولیت پذیری دربین جهادگران می شود و می توان به هدف اصلی  یعنی تربیت نیروی در طراز انقلاب اسلامی دست یافت.

ارسال نظر


captcha