مسئول بسیج دانشجویی یزد خبر داد

700 دانشجوی یزدی پای کار اردو جهادی تابستانی/دوره تربیتی طرح ولایت بسیج دانشجویی یزد به دهمین ایستگاه رسید

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان یزد،‌گفت: 700 دانشجویی بسیجی استان یزد در قالب 40 گروه جهادی برای ارائه خدمت به مناطق محروم داخل و خراج استان عزام می‌شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از یزد: نشست خبری مسئول بسیج دانشجویی استان یزد، روز گذشته با حضور اصحاب رسانه و جمعی از معاونان و مسئولان تشکیلات بسیج دانشجویی برگزار شد.

«سید حسین راسخی نژاد» در این نشست با بیان اینکه فعالیت بسیج دانشجویی در تابستان سال جاری حول محور سه موضوع انجام خواهد شد، گفت: طرح ولایت دانشجویی تحت عنوان دوره خط امام در دو سطح کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد افزود: طرح ولایت همه ساله با هدف تعمیق و تثبیت مبانی اندیشه اسلامی و معرفت دینی، توانمندسازی بسیجیان دانشجو در مباحث تشکیلاتی، آماده سازی برای نقش آفرینی در دانشگاه و تربیت نیروی توانمند در طراز انقلاب اسلامی با حضور دانشجویان سراسر کشور برگزار می شود.

وی از شرکت 230 دانشجوی یزدی در دوره استانی طرح ولایت خبر داد و گفت: 230 دانشجوی گزینش شده از میان 400 دانشجو در دهمین دوره طرح ولایت استانی که از سال 1388 آغاز شده است، شرکت خواهند کرد.

راسخی نژاد، با اشاره به حضور 40 نفر از دانشجویان استان یزد در طرح ولایت کشوری نیز اذعان داشت: بیست و چهارمین دوره طرح ولایت کشوری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد که از استان یزد 40 دانشجو در این دوره حضور خواهند داشت در حالی که سهمیه سایر استان ها بین 10 تا 15 نفر است و این نشان از ظرفیت و پتانسیل بالای استان یزد دارد.

وی با بیان اینکه دوره های طرح ولایت در چهار رده معرفتی، بصیرتی، مهارتی و تشکیلاتی برنامه ریزی و برگزار خواهد شد، ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی ها انجام شده در سال های آینده شاهد برگزاری طرح ولایت دانشگاهی در سطح دانشگاه های استان یزد باشیم.

راسخی، برگزاری اردوهای جهادی را از دیگر برنامه های مهم بسیج دانشجویی در تابستان بیان کرد و گفت: 700 دانشجوی یزدی در قالب 40 گروه جهادی به مناطق محروم استان یزد در تابستان سالجاری اعزام خواهند شد.

وی «تعمیق روحیه امید به انقلاب » را مهمترین محور اردوهای جهادی دانست و ادامه داد: حضور دانشجویان جهادی در مناطق محروم با هدف کمک به محرومین، حل مسائل فرهنگی، آسیب های اجتماعی و ارتقاء سطح بهداشتی انجام می شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد تاکید کرد: اینکه یک گروه دانشجویی در ایام فراغت از تحصیل خود در سخت ترین شرایط در منطقه محروم روستایی حاضر می شود و خالصانه به خدمت می پردازد، یعنی بدنه انقلاب به فکر محرومان جامعه است.

وی در ادامه به تبیین و تحلیل نقش بسیج دانشجویی در مسائل سیاسی و اقتصادی پرداخت و گفت: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی از سال 1390 با توجه به خلا و نیاز در سطح کشور شکل گرفت؛ این شورا با برگزاری نشست های تخصصی  با مسئولان به بررسی موضوعات و مشکلات سیاسی در سطح جامعه پرداخته و مطالبات خود را در کنار ارائه راهکار ها بیان می کند.

راسخی اذعان داشت: قرارگاه های «شهید احمدی روشن» و «شهید طهرانی مقدم» با محوریت کار علمی تخصصی در جهت گفتمان سازی برای حل تخصصی و علمی برخی از معضلات و مشکلات جامعه فعالیت می کند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار