دکتر نظری فرد در نشست اعضای قرارگاه راهیان نور استان چهارمحال و بختیاری

برگزاری برنامه های بزرگداشت مقام شهدا وظیفه قانونی و یک دین بر گردن کسانی است که به این صندلی ها تکیه زده اند.

نشست اعضای قرارگاه راهیان نور استان چهارمحال و بختیاری هفته گذشته در دانشگاه شهرکرد با حضور روسای ، مسئولین نهادهای رهبری ، مسئولین فرهنگی دانشگاه های سطح استان و مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

صبح روز یک‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ نشست اعضای قرارگاه راهیان نور استان چهارمحال و بختیاری در سال ۱۳۹۷ با حضور دکتر سعید کریمی سرپرست دانشگاه شهرکرد و رییس قرارگاه راهیان نور استان، منوچهر ذوالفقاری مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری به عنوان دبیر قرارگاه و روسای، مسئولین نهادهای رهبری  و مسئولین فرهنگی دانشگاه های سطح استان با هدف هماهنگی در خصوص اعزام راهیان نور غرب کشور (کردستان)، برگزاری کنگره شهدای دانشجو و ستاد اربعین دانشگاهی در محل دفتر ریاست دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

دکتر سعید کریمی در این نشست ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام صادق (ع) گفت: هرساله دانشگاه‌ها تعداد قابل‌توجه ای از اساتید، کارمندان و هیات علمی را برای بازدید از مناطق جنگی با حمایت بسیج اعزام کرده‌اند.

سرپرست دانشگاه شهرکرد برنامه راهیان نور جزء برنامه‌های کلان کشوری و از توصیه‌های مقام معظم رهبری است و باید به نحو احسن انجام شود و از مسئولین دانشگاهی خواست تا تبلیغات لازم جهت برگزاری هرچه بهتر این برنامه معنوی به نحو احسن انجام گیرد.

منوچهر ذوالفقاری نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از اردوهای راهیان نور سال گذشته، یکی از حوزه‌های مأموریت دانشگاه‌ها را بحث فرهنگی دانست وی افزود: رسالت دانشگاه تولید فرهنگ، پالایش فرهنگ و انتقال فرهنگ به دانشجو و به‌طور غیرمستقیم به جامعه است در این راستا یکی از کارهای انجام‌شده برای انتقال فرهنگ اردوی راهیان نور است که هرساله در فصول مختلف سال است برگزار می‌گردد وی از همکاری کلیه دانشگاه‌های استان در خصوص برگزاری اردوهای راهیان نور قدردانی کرد.

دکتر تیمور نظری فرد نیز با اشاره به نقش رشادت های رزمندگان دفاع مقدس در تکیه زدن مدیران فعلی بر صندلی های ریاست ، کار برای ترویج فرهنگ شهدا را از وظایف قانونی و اخلاقی دانشگاه ها دانست.

لازم به ذکر است، هدف از اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، آشنایی نسل جوان و نوجوان بافرهنگ دفاع مقدس، معرفی الگوها و اسطوره‌های ارزشی دفاع مقدس برای نسل حاضر، تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل جوان امروز، معرفی و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، تبیین عزت، عظمت و اقتدار ملت ایران در برابر استکبار جهانی، ثبت، ضبط و انتقال ارزش‌های آفریده‌شده در دوران پرشکوه دفاع مقدس برای تمامی نسل‌ها است.

گفتنی است؛مقرر شد  کاروان راهیان نور در بازه زمانی 1 تا 15 شهریور سال جاری به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در غرب کشور اعزام شوند.همچنین 29 اسفند ماه برای بررگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو معین گردید.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار