بیانیه؛

از مهم ترین مفاهیم فطری حیا، حجاب و عفاف است/ مسئله حجاب و عفاف یک مسئله اجتماعی و فرا جنسیتی و فراتر از یک رفتار دینی است

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس امیرکبیر استان البرز به مناسبت روز عفاف و حجاب بیانیه ایی صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به نقل از البرز؛ بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس امیرکبیر به مناسبت روز عفاف و حجاب بیانیه ایی صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است: 

 

بسمه تعالی   

 

سالیان متمادى است که دشمنان دیرینه ى ملت ایران که در رأس آنها جریان استکبار هاى جهانى و صهیونیسم بین الملل قرار دارد،  اقدام به اتخاذ راهبردهاى کلان در جهت هویت زدایى جوانان آینده ساز جامعه ى دین مدار ایران اسلامى کردند وتمام توان فرهنگى و اقتصادى و تبلیغاتى خود رادر این مسیر به کار بسته اند. آنان تمامى مفاهیم قدسى و ارزشى که در فطرت آدمیان ریشه دارد را مورد حمله وهجمه هاى سنگین قرار دادند و تمام تلاش خود را کرده اند که ستیز با این مفاهیم عمومیت پیدا کند وبه ارزشى رایج تبدیل شودتا بتوانند بر فضاى عمومى جوامع اسلامى به خصوص ایران تأثیر گذاشته و فضایى ارزش ستیز ایجاد کنند. 

 

از مهم ترین این مفاهیم فطری حیا، حجاب و عفاف است. زن مسلمان امروز به  کانون و بستری برای این ارزش ستیزی تحمیلی از جانب دشمنان تبدیل شده و آنان سعی کرده اند که حجاب و پوشش را امری متضاد و نفی کننده آزادی زن و ضد ارزش معرفی کنند تا فضای جامعه به این واسطه آلوده به بی حیایی و بی غیرتی شود. جریانی که امروزه در امر حجاب در حال وقوع است دیگر جریان خشن مبارزه آشکار با حجاب و اجبار نمودن کشف حجاب نیست بلکه جریانی است بسیار آرام ونرم که با القای نظریات خود در قالب برنامه های کلان تبلیغاتی و با حمایت همه جانبه اقتصادی از سوی دشمنان صورت می گیرد.  

 

دشمن این مسئله را فهمیده است که دیگر توپ جنگی توان خذف حجاب را ندارد و امروزه از توپ خانه های رسانه ای و تبلیغاتی خود همچون جریان نابخردانه ی چهارشنبه های سفید و دختران خیابان انقلاب برای ترویج بی حجابی و بی حیایی و تبدیل آن به ارزشی عمومی استفاده می کند. 

 

مبارزه دشمن با حجاب و عفاف تنها مبارزه با ارزش های دینی نیست بلکه دشمن از این طریقه فکر فتح قله های مهم تری در جوامع اسلامی است که پایه ی آن با ترویج بی حجابی و بی حیایی و از هم پاشیدن نهاد خانواده است. لذا در مقوله ی مدیریت فرهنگی حجاب نگاهی قابل پذیرش است که مسئله عفاف را در نقشه فرهنگی کشور مورد توجه قرار دهد. مسلماً با این نگاه در نقشه فرهنگی کشور موضوعاتی مانند خانواده، مسائل زنان، مصرف گرایی و...بسیار تأثیر گذار است و سهم بزرگی در اثر بخشی برنامه عفاف و حجاب دارد. 

 

امروزه مسئله حجاب و عفاف یک مسئله اجتماعی و فرا جنسیتی و فراتر از یک رفتار دینی است که برای ایستادگی در مقابل هجمه هایی که به این موضوع وارد است عزمی دوطرفه از سوی مسئولان و مردم لازم است.که صد البته ساختارهای بر آمده از بطن مردم انقلابی و دغدغه مند که از ساختارهای غیر رسمی به شمار می رود بسیار مؤثر از ساختارهای رسمی است با این حال امید است برای مقابله با دشمنی که حجاب و عفاف جامعه ما را نشانه گرفته با محور قراردادن راهبردهای ترسیم شده نظام جمهوری اسلام که بر اساس دیدگاه و نظریات امام خمینی(ره) و حضرت آیت ا.. خامنه ای (حفظ ا..) می باشد ،مردم و حاکمیت به صورت هم گام و هماهنگ با اقدام و عمل نظام مند و با برنامه در راستای تعمیق فرهنگ تعالی بخش حیا و عفاف در تمام ابعاد اهتمام کنند.   

 

و من الله التوفیق 

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار