بیانیه؛

دستگاه‌های متولی چه کاری در راستای نشان دادن ارزش حجاب و عفاف انجام داده‌اند؟

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر: دشمنان هر چند به آموزه‌های الهی باور ندارند اما می‌دانند اگر حیا را از جامعه کنار بزنند، ایمان را کنار زده‌اند و عزت جامعه را پایمال کرده‌اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر با صدور بیانیه ای پیرامون روز عفاف و حجاب اعلام کرد: مسئله‌ی اصلی دشمنان تنها پارچه‌ای نیست که بدن را می‌پوشاند، مسئله‌ی اصلی آنان آن نیرویی‌ست که سالها بخاطر این دو مولفه‌ی حجاب و عفاف پیش‌برنده‌ی اهداف اسلامی بوده است.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسم ‌الله الرحمن الرحیم

حجاب مایه‌ی تشخص و آزادی زن است؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه‌ی مادیگرایان، مایه‌ی اسارت زن نیست. زن با برداشتن حجابهای خود، با عریان کردن آن چیزی که خدای متعال و طبیعت،  پنهان بودن آن را از او خواسته، خودش را کوچک میکند، خودش را سبک میکند، خودش را کم ‌ارزش میکند. حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذاری زن است، سنگین شدن کفه‌ی آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ی حجاب تشکر کرد؛ این جزو نعمتهای الهی است.

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای_۱۳۹۱/۰۲/۲۳

 

هشتاد و سه سال از به خاک و خون کشیده شدن مسجد گوهرشاد در دوره‌ی تاریک رضاخان می‌گذرد؛ سال‌های طولانی مبارزه‌ با حجاب و عفاف از دوران پهلوی به صورت مستقیم و آشکار تا امروز که به صورت غیرمستقیم و توسط رسانه‌ها و اشخاص از طریق تبلیغات سعی در کنار زدن این نعمت‌الهی داشته‌اند.

 

چندسالیست به بهانه‌ی برابری حقوق و آزادی سعی دارند نشان دهند که مردم ما به اجبار حجاب و عفاف را رعایت می‌کنند اما سال‌های سیاه مبارزه علیه بی‌حجابی در دوره‌ی پهلوی نشان می‌دهد مردم ما خصیصه‌ی درونی عفاف را نیاز جامعه خود می‌دانند.

 

مسئله‌ی اصلی دشمنان تنها پارچه‌ای نیست که بدن را می‌پوشاند، مسئله‌ی اصلی آنان آن نیرویی‌ست که سالها بخاطر این دو مولفه‌ی حجاب و عفاف پیش‌برنده‌ی اهداف اسلامی بوده است. دشمنان هر چند به آموزه‌های الهی باور ندارند اما می‌دانند اگر حیا را از جامعه کنار بزنند، ایمان را کنار زده‌اند و عزت جامعه را پایمال کرده‌اند.

 

 مسئله‌ی مهم‌ این است که در این سالها دستگاه‌های متولی چه کاری را در راستای نشان دادن ارزش حجاب و عفاف انجام داده‌اند. جز آنکه در تلویزیون بزرگترین رسانه‌ی کشور و در سینما، حجاب را تنها در خانواده‌ها و اقشار ضعیف جامعه نشان داده‌اند، یا خلقیات بد را منتسب به قشر محجبه دانسته‌اند. متولیان فرهنگی آنطور که باید سعی نکرده‌اند که ارزش حجاب و عفاف را نشان بدهند. نه تنها دین ما بلکه فرهنگ ملی ما نیز حجاب و عفاف را ارزش می‌داند. آیا وقت آن نرسیده ا‌ست که دستگاه‌های متولی به فرهنگ سازی درست در جامعه بپردازند؟!

 

‌با تمام کم‌کاری های دستگاه‌های فرهنگی این جامعه، زنان و خانواده‌ها بوده‌اند که تا به امروز سعی داشته‌اند که اصل حجاب و ارزش آن ‌را نشان دهند

 

‌این زنان بودند که با عفاف و حجاب در صف اول مبارزه در سالهای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بودند، اگر مقاومت و تلاش زنان با عفاف در این سالهای طولانی مبارزه نبود چه بسا پیروزی دست نیافتنی بود. گواه این مسئله تنها زنان به خون تپیده‌ی مسجد گوهرشاد نیستند بلکه چادرهای خاکی و ترکش خورده‌ی شهیدان مریم فرهانیان، طاهره هاشمی و زنان شهید انقلاب و هشت سال دفاع مقدس‌اند.

 

دشمنان باید بدانند تلاش  آنها به بار نخواهد نشست و زنان ما همچنان حجاب و عفاف را نیاز اولیه خود برای حضور در جامعه خواهند دانست و این مسئله روز به روز در جامعه‌ی ما ان‌شاءالله عمیق تر خواهد شد.

‌والسلام علی العباد الصالحین

 

انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار