بیانیه؛

عفاف وحجاب مایه ی شخصیت و آزادی زن

امور خواهران بسیج دانشجویی شهرستان زرند: عفاف و حجاب ودیعه ی مقدسی است که انقلاب اسلامی آن را به زنان بازگرداند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امور خواهران بسیج دانشجویی شهرستان زرند با صدور بیانیه ای روز عفاف و حجاب را گرامی داشت.

متن بیانیه ی به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

"یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذٰلِکَ أَدْنَىٰ أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ"

"ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها [روسری‌های بلند] خود را بر خویش فروافکنند، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است"

 

عفاف وحجاب مایه ی شخصیت و آزادی زن است، آن هم در زمانه ای که شرق و غرب عالم، سلطه استکباری خود را بر جوامع بشری هر روز تقویت کرده و اسلام و ارزشهای آن را بی رنگ نشان می دهد. امروز دشمنان اسلام با تحریم های اقتصادی، علمی، فرهنگی و ایجاد فضاهای مجازی و جنگ نرم سعی در تضعیف روحیه خود باوری در مسلمانان و بی اهمیت نشان دادن ارزشهای دینی از جمله عفاف وحجاب، تشکیل خانواده و برقراری روابط خانوادگی سالم کرده اند وبا ترویج مظاهر بی عفتی، بی بند وباری، بد حجابی، خیانت مرد به زن و زن به مرد ارزشهای مقدس دینی که باعث تحکیم روابط خانواده وجامعه می شود را خدشه دار کرده اند .

 

امروز وظیفه جوانان بسیجی این است که به پیروی از امام راحل (ره) و تبعیت از رهبر وپیشوایمان با برپایی بنیاد عفاف وحجاب در سطح جامعه به دشمنان اسلام نشان دهند که زن مسلمان ایرانی می داند که حجاب نه تنها او را در خانه زندانی و محصور نمی کند بلکه باعث حضور او در صحنه های مهم فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در سطح جامعه می شود. زن ایرانی اسوه والگویش حضرت زهرا (س) می باشد او می داند که عفاف و حجاب ودیعه ی مقدسی است که انقلاب اسلامی آن را به زنان بازگرداند تا دوشادوش مردان برای تحقق جامعه ی فاطمی تلاش نمایند .

 

ما خواهران بسیجی شهرستان زرند با تاسی از حضرت زهرا (س) و تکریم خون پاک شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم از دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهیم نسبت به مقوله عفاف وحجاب در جامعه اسلامی اهتمام بیشتری داشته باشند، نسبت به اجرای کامل دستورات دینی در ادارات و نهادهای مختلف تاکیدات لازم را داشته باشند و هر چه سریعتر ضمن پیگیری نسبت به اجرایی شدن قانون عفاف وحجاب در مراکز دولتی، خصوصی، شرکت ها، موسسات آموزشی، مراکز عمومی تفریحی، فرهنگی، فضاهای مجازی و... به نحو شایسته همت گماشته و نظارت شایسته بر آن داشته باشند.

 

درپایان با عنایت به ذات اقدس الهی و استعانت از ساحت مقدس صاحب الزمان (عج) و پیروی از رهنمودهای امام خامنه ای از زنان و دختران می خواهیم با رعایت پوشش در خور شایسته زن مسلمان ایرانی، بار دیگر هویت ملی و دینی خود را به جهان نمایش دهید تا مشت محکمی باشد در برابر فتنه های مستکبرین جهان در برابرعفاف.

امور خواهران بسیج دانشجویی شهرستان زرند

 

انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار