وحدت رمز عبور از فتنه ها «12»؛

تاجبخش: مردم با همت جهادی و پشتکار مضاعف دولت را در حل مشکلات یاری کنند/دولت باید به مردم اعتماد کند

مسئول پایگاه بسیج شهید آوینی دانشگاه پیام نور شیراز گفت: مردم باید پا در میدان عمل گذاشته و با همت جهادی و پشتکار مضاعف دولت را در حل مشکلات یاری کرده و هدف اصلی را اول حفظ اقتدار کشور و دوم رفاه زندگی قرار دهند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمدتاجبخش مسئول پایگاه بسیج شهید آوینی دانشگاه پیام نور شیراز در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص ریشه مشکلات اقتصادی کشور بیان داشت: مشکلات اقتصادی حول محور دو نوع دشمنی شکل گرفته است. نوع اول دشمن خارجی که با ابزار تحریم و تهدید و ایجاد جنگ روانی چرخه ی اقتصادی کشور را کند می‌کند و نوع دوم که آسیبش به مراتب بیشتر است؛ دشمن داخلی است که با سوء مدیریت، جناح بندی های افراطی، حزب گرایی و عدم توجه به مسئله ی تعاون و حضور بخش مردمی در اقتصاد باعث آسیب پذیری اقتصاد می‌شود.

 

مسئول پایگاه بسیج شهید آوینی دانشگاه پیام نور شیراز راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی را حضور مردم در اقتصاد بعنوان نیروی کار و سرمایه انسانی دانست و گفت: تا همچنان که زندگی افراد جامعه با شغل و تعاون گره می‌خورند، چرخه ی اقتصاد هم شتاب بگیرد لذا دولت نیز باید به مردم اعتماد کند.

 


وی در خصوص وظیفه جامعه نخبگان و جنبش دانشجویی در مواجهه با مشکلات اقتصادی اظهار داشت: دانشجویان و نخبگان در زمان بحران های سیاسی و اقتصادی وظیفه‌ای سنگین تر از سایر اقشار جامعه دارند یکی تبیین و تشریح علل ایجاد این مشکلات و دوم ارائه راه حل و کمک به دولت برای حل مشکلات است.

 

 

تاجبخش در ادامه عنوان کرد: اگر نخبگان علم و عمل را با یکدیگر بطور جهادی ترکیب کنند؛ قطعا قدمی مهم در مسیر رشد اقتصادی خواهد بود.این فعال دانشجویی در خصوص وظیفه مردم در قبال مشکلات اقتصادی که امروز گریبانگیر کشور شده گفت: توصیه ای که هم در اسلام آمده است و هم در کلام بزرگان نظام بارها به آن سفارش شده صبر کردن و مقاومت در برابر مشکلاتی است که دشمن برای کشور بوجود می آورد. اما بنده معتقدم صبر کردن تنها راه حل نیست و قطعا منظور از صبر هم دست روی دست گذاشتن نیست.

 

تاجبخش در پایان بیان داشت: مردم باید ضمن اینکه پای آزادی و استقلال خود تمام قد می ایستند پا در میدان عمل گذاشته و با همت جهادی و پشتکار مضاعف دولت را در حل مشکلات یاری کرده و هدف اصلی را اول حفظ اقتدار کشور و دوم رفاه زندگی قرار دهند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha