نماینده مجلس برگان استان کرمانشاه؛

بزرگترین مؤلفین و محدثین اهل سنت ایرانی هستند

آیت‌الله محمود محمدی عراقی در نشست با هیأت رئیسه دانشگاه رازی کرمانشاه ، اظهار داشت: بزرگترین مؤلفین و محدثین اهل سنت ایرانی هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : آیت‌الله محمدی عراقی با تسلیت سالروز شهادت امام صادق علیه‌السلام گفت: امام صادق علیه‌السلام پرچمدار نهضت علمی در تاریخ اسلام و در تاریخ تشیع است و ایشان مؤسس اولین و بزرگترین دانشگاه جامع اسلامی است.

 

وی امام صادق علیه‌السلام را مغز متفکر جهان تشیع دانست و افزود: غربی‌ها بعد علمی امام صادق علیه‌السلام را بهتر شناخته‌اند، همچنین میراث عظیم فقهی، دینی، قرآنی و علمی که از امام صادق به یادگار مانده، توسط ۴هزار شاگرد در رشته‌های گوناگون منتقل شده است.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه فقهای بزرگ اهل سنت خود را مدیون مکتب فکری امام صادق می‌دانند، گفت: بزرگترین مؤلفین و محدثین اهل سنت ایرانی هستند و فرهنگ و تمدن غرب نیز مدیون ایران است.

 

عضو هیأت امنای دانشگاه رازی با اشاره به وحدت مثال‌زدنی اقوام و مذاهب در ایران گفت: ایران اسلامی امروز باوجود فشارهای دشمنان اما پرچمدار ایستادگی و مقاومت و پایداری است.

 

آیت‌الله محمدی عراقی در ادامه با اشاره به اینکه باید طرح جدیدی برای حل مشکلات استان کرمانشاه داشته باشیم، گفت: برگزاری جلسات صمیمانه آزاد همراه با گفتگو و پرسش و پاسخ بسیار مفید است.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نسبت به دانشگاهیان دغدغه دارند، گفت: من به‌عنوان عضو هیأت امنای دانشگاه رازی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برای انتقال مطالبات دانشگاه به مسئولان کشور اعلام آمادگی می‌کنم.

 

وی دانشگاه رازی را از قطب‌های علمی و فناوری کشور دانست و گفت: باید از گنجینه عظیم استعداد و امکانات موجود در دانشگاه رازی استفاده به عمل آید، فعالیت دانشکده کشاورزی باعث خرسندی است اما عدم بهره‌مندی و حمایت جهاد کشاورزی از دستاوردهای این دانشکده باعث تأسف است و مدیریت عالی استان باید این ارتباط را برقرار کند.

 

آیت‌الله محمدی عراقی در ادامه گسست فرهنگی را منشأ بسیاری از مشکلات دانست و گفت: موسیقی از فروع علم و شاخه‌های ریاضی است اما موسیقی وارداتی مشکل‌ساز است و لذا دانشگاه می‌تواند موسیقی را به‌عنوان یک علم مقدس به جامعه بشناساند.

 

وی با بیان اینکه کسی در کشور مخالف اجرای سمفونی فاخر و برجسته غرب نیست، گفت: باید به دنبال موسیقی اصیل ایرانی و غربی باشیم و دانشگاه می‌تواند رشته موسیقی را به‌عنوان یک رشته علمی دایر کند.

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری تولید محتوا را از مشکلات حوزه موسیقی در کشور دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که آرزوی من این است که در کشور موسیقی فاخر تولید شود ولذا موسیقی باید به اصل خود برگردد.

 

وی با اشاره به تألیف کتاب‌های برجسته موسیقی توسط ابوریحان بیرونی و فارابی گفت: متأسفانه ما در زمینه موسیقی تولید نداریم و مقلد هستیم و حتی از موسیقی فاخر غرب هم تقلید نمی‌شود.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: امیدواریم از تجربه و تخصص آیت‌الله حسن‌زاده آملی در موسیقی اصیل و فاخر استفاده شود.

 

وی خواستار تشکیل کارگروهی برای بررسی مسائل هنری در دانشگاه رازی شد و افزود: من هم این آمادگی را دارم که بیانات مقام معظم رهبری در حوزه موسیقی و سایر رشته‌های هنری را جمع‌آوری و در این کارگروه ارائه نمایم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار