مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان کرمان:

هم افزایی سیاسی و انسجام ملی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور

محسن عسکرزاده: جنگ اقتصادی در کنار تهدیداتی که برای ما دارد می‌تواند به فرصتی بی بدیل برای ترمیم اقتصاد ایران و جهشی شگرف در حوزه تولید، اشتغال و کسب و کار در کشور تبدیل شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محسن عسکرزاده، مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان کرمان درباره جنگ اقتصادی استکبار علیه ملت ایران گفت: تاریخ پر فراز و فرود انقلاب اسلامی مملو است از تجربه گرانسنگ و حکایت از جنگ‌های مختلف در عرصه های گوناگون با استکبار را دارد، این درحالی است که مغلوب این تقابل غرب به سردمداری آمریکا بوده است. اتاق فرمان این جنگ‌ها در دهه های مختلف انقلاب اسلامی با هم متفاوت بوده است. زمانی اتاق جنگ علیه انقلاب اسلامی ایران وزارت دفاع آمریکا بود که جنگ تحمیلی علیه مردم مظلوم ما را مدیریت می کرد، در برهه ای وزارت امور خارجه آمریکا فرماندهی جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را عهده دار بود و امروز حسب فرمایش امام خامنه‌ای وزرات خزانه داری آمریکا به اتاق جنگ علیه ملت ایران تبدیل شده است. جنگ تمام عیار اقتصادی که ابعاد خاصی داشته است و چون زندگی تمام اقشار مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد برای مقابله با این جنگ هوشمندی خاص و مدیریت جهادی و انقلابی نیازمند است. 

وی افزود: البته این جنگ اقتصادی در کنار تهدیداتی که برای ما دارد می‌تواند به فرصتی بی بدیل برای ترمیم اقتصاد ایران و جهشی شگرف در حوزه تولید، اشتغال و کسب و کار در کشور تبدیل شود. در راستای مقابله با این جنگ باید واقعیت هایی را در مورد اقتصاد خود بپذیریم و با پذیرش این واقعیت ها، تصمیم های هوشمند اتخاذ کنیم. 
ما باید‌ این واقعیت را بپذیریم که اقتصاد ایران اقتصادی منابع محور و متکی به نفت می باشد. هر چند امام خامنه‌ای در بیانات خود در سال‌های اخیر مرتباً به مسئولین نظام تاکید کردند که با تکیه بر اقتصاد منهای نفت و جلوگیری از خام فروشی به سمت اقتصاد بهره ور محور پیش رویم و حتی با تکیه بر ظرفیت دانشگاهیان بویژه نیروی انسانی جوان، تحصیل کرده و خلاق می توانیم به سمت اقتصاد نوآورمحور پیش رویم. 
 
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان کرمان گفت: امروز با اوج گیری جنگ اقتصادی بهترین فرصت برای ما ایجاد شده است که واقعیت‌ها را پذیرفته و با اتحاد و هبستگی کامل به سمت مبارزه با این جنگ هوشمندانه برویم. جنگ اقتصادی شرایط خاص خودش را دارد. شرایط خاص جنگ اقتصادی این است که همه وارد میدان شوند و افراد جهادی میدان‌داری کنند و افرادی باید میدان داری کنند که حاضرند شب و روز بایستند، هم فکر خوب و هم تلاش و کوشش زیادی داشته باشند. 
 
عسکرزاده افزود: امید داریم تغییر رویکرد جدید رئیس جمهور و استفاده از نیروهای کارآمد جنبه عملیاتی به خود بگیرد و در حد حرف باقی نماند و این مسئله مستلزم این است که افرادی که باعث شدند تا ارزش پول ملی این کشور به یک سوم کاهش یابد کنار بروند و افراد جدید و با انگیزه و خوش‌فکر و کارآمد جای آنها را بگیرد. شرایط فعلی کشور ایجاب می‌کند تا تیم اقتصادی دولت تغییر کند چرا که آقایانی که اکنون در رأس کار هستند و بعد از چند سال که در این سمت ها بوده اند، نتیجه کار آنها را امروز می‌بینیم و باید نیروهای جوان، خلاق و جهادی جایگزین آنها شود. 
 
وی در ادامه گفت: تاریخ انقلاب نشان داده که ما هرجا عزم و اراده جدی برای حل مشکلات داشتیم موفق شده ایم و هر جا مسائل را جدی نگرفته‌ایم، به مشکل خورده‌ایم، شرایط امروز کشور به گونه‌ای است که سر دادن شعار و تبلیغات و سخنرانی جایگاهی ندارد و عرصه، عرصه عمل است و باید حرف‌ها و صحبت‌ها در دو جبهه داخلی و خارجی جنبه اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد. در عرصه داخلی باید به حمایت از تولیدکنندگان و رونق بنگاه های تولیدی بپردازیم و در عرصه خارجی باید در مقابل دشمن تمام‌ قد بایستیم و مقاومت کنیم. 
 
عسکر زاده در پایان گفت: تغییر رویکرد دولت بعداز بدعهدی طرف مقابل در معاهده برجام و تلاش برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی می تواند عامل رضایتمندی مردم باشد و اگر مردم احساس کنند دولت اقتصاد را رها کرده و راهکار و برنامه‌ای برای آن ندارد ناامید می‌شوند و اینجاست که برنامه‌های دشمن در خصوص ایجاد بحران های اجتماعی آثارش را نشان خواهد داد. باید توجه داشت هم افزایی سیاسی، انسجام و وحدت ملی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است و اقتصاد ما نیز این توانایی و قابلیت را دارد که به اقتصاد مبتنی بر بهره‌وری و نوآوری تبدیل شود آن هم فقط با تکیه بر فرمول و اصول اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید داشتند. پیشرفت اقتصادی ایران مبتنی بر مدل ترکیبی، اقتصاد مبتنی بر بهره وری و اقتصاد مبتنی بر نوآوری است که البته باید با پرهیز از خام فروشی منابع کشور، نگاه به درون، حمایت از تولید داخلی و با تکیه بر نیروی انسانی جوان و خلاق حرکت رو به جلو در این مسیر فراهم شود.
 
انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار