کارشناس فضای مجازی در جمع کارکنان بسیج دانشجویی کرمانشاه؛

باید از ظرفیت پیام رسان های داخلی هم چون سروش استفاده کرد/ استفاده صحیح از فضای مجازی نیازبه بسیج همگانی دارذ

کارشناس فضای مجازی گفت: پیام رسان های داخلی هم چون سروش در همین مدت کوتاه که بسترهای لازم برای فعالیت آنها فراهم شده رشد خوبی داشتند از این بدون شک آینده روشنی هم در انتظار آنها است لذا حمایت از آنها در مقطع فعلی ضروری و الزامی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : حشمتی، کارشناس فضای مجازی در نشست با کارکنان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه و خانواده آنها اظهار داشت: استفاده صحیح از فضای مجازی نیازبه بسیج همگانی دارذ و ابزار لازم برای تحقق این مهم ظرفیت موجود دربسیج و رسانه است که می‌توانند با ارائه راهکار آسیب ناشی از فضای مجازی را کاهش دهند.

 

وی افزود: یکی از موضوعاتی که همه افراد بخصوص نسل جوان با آن درگیر هستند وجود افسار گسیختگی بدون کنترل در فضای مجازی است که هر ثانیه به اشتراک گذاشته می‌شود.

 

حشمتی  با اشاره به اینکه این افسار گسیختگی در حال مقابله با اعتقادات ملی – مذهبی است، تصریح کرد: توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار مفید و یک قدرت برای کشور محسوب می‌شود اما عدم مدیریت این فضا به‌ویژه برای افرادی همانند کودکان که از پختگی لازم برخوردار نیستند، ممکن است موجب تسلیم آنان در برابر مسائل ضد فرهنگی شود.

 

وی بیان کرد: در سطح کلان بایستی در این مورد تدبیر اندیشیده شود و والدین نیز با تمرکز و ارتباط بیشتر با فرزندان آنان را از آسیب‌های موجود در این فضا دور کنند.

 

این کارشناس خاطرنشان کرد: کانال‌های تلگرامی مختلف نیز از دیگر خطرات فضای مجازی محسوب می‌شوند و برخی مطالبی که در آن ارائه می‌شود با اندیشه و سن افراد مطابقت ندارد.

 

وی با بیان اینکه باید ابتکار عمل را به‌دست گرفت و این تهدید را به فرصت تبدیل کرد تا از ایجاد فاصله میان نسل‌ها جلوگیری شود و از این معادله عقب نماند، تاکید کرد: افراد نخبه در زمینه فناوری اطلاعات بایستی خوراک متناسب با فضای فرهنگی و اجتماعی جامعه تولید و در اختیار کودکان، نوجوانان و جوانان قرار دهند.

 

حشمتی بیان داشت: باتوجه به اینکه مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات خود بر موضوع حمایت از تولید ملی تاکید دارند بدون شک مسئولین کشورمان نیز باید در جهت تحقق این منویات وارد عمل شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: در شرایط امروز جهان که عرصه جنگ ها و جدال کشورها به حوزه فرهنگی و مجازی سوق پیدا کرده است به طورحتم لازم و ضروری است که همه کشورها از یک برنامه داخلی به عنوان پل ارتباطی میان مردم خود استفاده کنند که ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این کارشناس اظهار کرد: در کشور ما طی سال های اخیر به دلیل حضور نیروهای جوان و نخبه تلاش های خوبی در جهت بومی سازی فضای مجازی صورت گرفته است که باید از اقدامات حمایت جدی صورت گیرد تا پیشرفت های لازم محقق شود.

 

وی با بیان اینکه با فیلتر تلگرام شاید ما برای مدت کوتاهی دچار مشکل شویم اما این امر کوتاه مدت و گذرا خاطرنشان کرد: پیام رسان های داخلی همچون سروش در همین مدت کوتاه که بسترهای لازم برای فعالیت آنها فراهم شده رشد خوبی داشتند از این بدون شک آینده روشنی هم در انتظار آنها است لذا حمایت از آنها در مقطع فعلی ضروری و الزامی است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار