با اعزام اولین گروه از دانشجویان بسیجی دانشگاه های زنجان صورت گرفت

آغاز اردوهای جهادی دانشجویان بسیجی در استان زنجان

مدیر سازندگی و کارآمدسازی بسیج دانشجویی استان زنجان گفت: با اعزام نخستین گروه از دانشجویان بسیجی دانشگاه های زنجان، اردوهای جهادی دانشجویی به مناطق محروم این استان آغاز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مدیر سازندگی و کارآمدسازی بسیج دانشجویی استان زنجان با اشاره به اعزام اولین گروه جهادی دانشجویان به مناطق محروم استان اظهار داشت:امسال هم مانند سال های گذشته دانشجویان دانشگاه های استان زنجان به منظور کمک به آبادانی و محرومیت زدایی به مناطق محروم و کم برخوردار اعزام می شوند.
سعید اوصالی افزود: از 15 تیر جاری تا 15 شهریور امسال 20 گروه از دانشجویان جهادگر دانشگاه های استان زنجان در بازه زمانی 10روزه در قالب اردوهای جهادی، راهی اردوهای جهادی می شوند،که از این 20 گروه دانشجویی، 9 گروه متعلق به دانشگاه های شهرستان زنجان، سه گروه به خدابنده و هشت گروه دیگر نیز مربوط به دانشگاه های شهرستان ابهر است.
وی ادامه داد: دانشجویان در قالب این اردوهای جهادی به انجام فعالیت های فرهنگی، آموزشی، عمرانی و بهداشت و سلامت خواهند پرداخت که رنگ آمیزی مدارس، تشکیل کلاس های آموزشی ویژه خواهران و برگزاری مسابقات ورزشی مختلف مختص کودکان و نوجوانان و یادواره شهدا، ازجمله این برنامه ها و فعالیت ها است.
اوصالی همچنین گفت: 2 گروه از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز به برخی از روستاهای شهرستان ماهنشان عزیمت کرده و به ارایه خدمات پزشکی، دندانپزشکی و ویزیت رایگان بیماران خواهند پرداخت.
مسئول برگزاری اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان زنجان  افزود: روحانیون و طلاب بسیجی حوزه های علمیه در قالب این اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی حاضر شده و با دانشجویان، همراه خواهند بود.
وی اظهار کرد: به منظور بهره مندی بیشتر دانشجویان از فضای معنوی در اردوهای جهادی و همچنین اجرای برنامه های دینی و مذهبی و پاسخگویی به مسائل شرعی مردم در روستاهای تحت پوشش، حضور روحانیون و طلاب بسیجی برنامه ریزی شده است
.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار