بیانیه؛

جنایات ضد بشری آمریکا پشت نقاب دفاع از حقوق بشر

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان بافت: زمان آن فرا رسیده تا وجدان‌های بیدار بشری و رسانه‌های آزاده، علیه بیدادگری حقوق بشر امریکایی وارد میدان شده و به پشتوانه افکار عمومی جهانی پایان حقوق بشر امریکایی را مطالبه کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان بافت به مناسبت هفته حقوق بشر امریکایی بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

بسمه تعالی
امام خامنه ای: من تعجب می کنم آمریکایی ها خجالت نمی کشند اسم حقوق بشر را می آورند. هر کس دیگری در دنیا ادعا بکند طرفدار حقوق بشر است دولت مردان آمریکا نباید این ادعا را بکنند.
غرب و مشخصاً آمریکا در سده اخیر جنایات ضد بشری خود را پشت نقاب دفاع از حقوق بشر پنهان کرده است. از سال ۱۹۱۶ میلادی تا کنون بالغ بر ۱۵۰ جنایت ضد بشری در کارنامه ننگین امریکایی ثبت شده که: «فاجعه هیروشیما و ناکازاکی»، «کشتار داخائو»، «کشتار بیسکاری»، «کشتار شینونه» «مداخله در جنگ‌های کره» «زندان گوانتانامو»، «تولید و تجهیز و حمایت از تروریسم»، «برنامه‌ریزی و اجرای براندازی در کشورها»، «تجاوز و کشتار وحشیانه مردم ویتنام»، «نسل‌کشی مسلمانان با استفاده از بمب‌های شیمیایی و میکروبی و... »، «مدیریت و اداره تمامی جنگ‌ها و قتل عام‌های بشری در جهان»، «کشتار کور و بی‌منطق مسلمانان عراق و افغانستان به بهانه انتقام گیری از کشته‌های ۱۱ سپتامبر»، «نژادپرستی، نقض حقوق بشر، صادرات و ترویج خشونت و خونریزی و هرج و مرج در جهان»، «دخالت در امور کشورها و تهدید استقلال کشورها در جهان» از جمله آنهاست.
 
 
علاوه بر موارد مذکور ایران نیز از مواهب حقوق بشر امریکایی بی‌نصیب نبوده و بیشترین آسیب را دیده است که: «کودتای ۲۸ مرداد و سلطه بر جان و مال و ناموس مردم»، «تجاوز به ایران در واقعه طبس»، «کودتای نوژه»، «تجهیز و حمایت از منافقین و سایر گروهک‌ها»، «حمایت از صدام و ورود به جنگ با ایران و حمله به هواپیمای مسافری و... »، «ایران هراسی و تحریک دولت‌های عرب علیه ایران»، «ایجاد و تجهیز و سازمان های تروریستی مثل داعش و القاعده و... »، «اعمال شدیدترین تحریم‌های ضد انسانی»، «تهدید و ممانعت از روابط تجاری سایر کشورها با ایران»، «تصویب بودجه‌ برای نفوذ براندازی» و... از جمله آنهاست.
 
 
نقض حقوق بشر، خشونت و خونریزی امریکایی، اختصاص به سایر کشورها نداشته و مردم امریکا به‌ویژه رنگین‌پوست‌ها نیز همواره مورد تعرض و نقض حقوق بشر امریکایی قرار داشته‌اند. روزنامه واشنگتن‌پست در صدمین روز دولت ترامپ نوشت: «ترامپ در این صد روز ٤۸۸ دروغ گفته است» که اگر اینک به‌روزرسانی شود باید صدها مورد دیگر به آن اضافه شود. امریکا به‌عنوان مدعی دفاع از حقوق بشر کشوری است که افتخار می‌کند یک بیمار روانی، یک مفسد اخلاقی، یک دروغ‌گوی قهار و یک جانی و مروج خشونت رئیس‌جمهور آن کشور است.
 
 
در امریکای مدعی آزادی و حقوق بشر، حقوق سیاه‌پوستان و سرخ‌پوستان به‌کلی نادیده گرفته می‌شود. پایگاه اینترنتی لاپروگرسیو می‌نویسد «تعداد زندانیان سیاه‌پوست در امریکا به‌مراتب بیش از سیاهانی است که در سال ۱۸۵۰ و پیش از جنگ داخلی در این کشور به بردگی کشیده شدند». در مناطق سیاه‌پوست نشینِ امریکا از هر پنج جوان سیاه‌پوست حداقل چهار نفر در طول زندگی خود ممکن است به اتهامات مختلف دستگیر و گرفتار نظام قضایی فاسد امریکا شده باشند.
 
 
نژادپرستی پلیس در امریکا، خود عامل فزاینده جرم و جنایت و جمعیت زندانیان شده و امریکا را به اردوگاه کار اجباری و زندانی بزرگ شبیه گولاگ تبدیل کرده‌ و به نظر می‌رسد نظام فاسد سرمایه داری و بردگی مدرن قضایی و بهره‌کشی از انبوه زندانیان رنگین‌پوست اداره می‌شود.در کنار این موارد حمایت بی چون و چرا از کودک کشی در غزه و یمن هم اضافه کنید نظامی که خود ادعای حقوق بشر دارد بخاطر تصویب قطعنامه علیه اسرائیل از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج می شود چون این سازمان دیگر نمی تواند بر جنایات اسرائیل و امریکا سرپوش گذارد
روزانه بیش از ۹۰ نفر (سالی ۳۳ هزار نفر) به‌وسیله سلاح گرم قربانی خودخواهی و پول‌پرستی تولیدکنندگان اسلحه و مافیای جهنمی سلاح و مهمات می‌شوند و این تعداد به‌جز افرادی است که توسط پلیس به صورت رسمی و قانونی!! کشته می‌شوند. مایکل مک فیرسون رئیس مؤسسه «کهنه سربازان برای صلح» می‌گوید: «به مردم امریکا آشکارا آموزش داده می‌شود تا از سیاه‌پوستان ترس و واهمه داشته باشند و به آن‌ها به چشم حیوان نگاه کنند». علاوه بر سیاه‌پوستان، بومیان امریکا (وارثان اصلی امریکا) بیش از یک قرن است که برای حفظ هویت محلی و بومی خود در مقابل فرهنگ ویرانگر و یکسان‌ساز امریکایی در حال مقاومت هستند و هیچ‌کس در جهان فریادشان را نمی‌شنود. ۲۵ سال است که هیچ عزم و اراده‌ای برای پیگیری کشتار بی‌رحمانه و قرون وسطایی فرقه داوودیه و مسیحیان ادونتیست وجود ندارد.
 
و اینک زمان آن فرا رسیده تا وجدان‌های بیدار بشری، رسانه‌های آزاده، افراد و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی جهانی و... . علیه بیدادگری حقوق بشر امریکایی وارد میدان شده و به پشتوانه افکار عمومی جهانی پایان فاشیست حقوق بشر امریکایی را مطالبه کنند.
 
انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار