در بیانیه شورای تبیین مواضع دانشجویی استان قم مطرح شد

ملت ایران بزرگترین قربانی و متضرر از حقوق بشر آمریکایی و مدعی شکایت از غرب است

در این روزها دولت هایی مدعی سردمداری حقوق انسان ها هستند که در عمل نشان داده اند تعریف شان از انسان محدود به دایره منافع دولتی و حتی حزبی و فردی آن هاست


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

بسم الله الرحمن الرحیم
وَاِذَا قِیلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِی الاَرْضِ قَالُواْ اِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ
 
و چون گفته شود بمنافقان تباهی نکنید در زمین (بکفر و نافرمانی و فریب با مؤمنان) گویند ما فقط اصلاح کننده‏ایم . بقره - 11
مسئله حقوق بشر در دنیای امروز بهانه ای است برای دخالت کشورهای سلطه گر در سایر ممالک و این آیه قرآن شاید بهترین توصیف از رویکرد منافقانه ای باشد که در دنیای امروز به اسم احترام به حقوق بشر جریان دارد. در این روزها، دولت هایی مدعی سردمداری حقوق انسان ها هستند که در عمل نشان داده اند تعریف شان از انسان محدود به دایره منافع دولتی و حتی حزبی و فردی آن هاست. این دولت ها با اعمال نفوذ در کمیته ها و سازمان های دولتی یا مردم نهاد جهانی عملا موجب به وجود آمدن استانداردهایی دوگانه شده اند که بوی مشمئز کننده دلارهای نفتی و نفوذ اقتصادی از آن به مشام می رسد. استانداردهایی که برای یک حمله شیمیایی کاملا مشکوک در سوریه، نشست شورای امنیت برگزار کرده و به عملیات نظامی می پردازد ولی ظلم آشکار و کشتار روزانه صدها انسان در یمن و فلسطین و بحرین و میانمار توسط متحدان خود را می بیند و چشم می بندد. استانداردهایی که برای یک برخورد قانونی پلیس با قانون شکنان در ایران گریبان چاک می دهد ولی کشته شدن عادی شده ی بیش از 1000 نفر از مردم آمریکا در سال 2017 توسط پلیس این کشور را اقتدار پلیس می نامد. خالقان این استانداردهای دوگانه امروز داعیه حمایت از حقوق بشر را دارند و برای انسانیت اشک تمساح میریزند.
 
آنچه مایه تاسف است اینست که این دولت ها با استفاده از قدرت رسانه ای و بذل پول های هنگفت تبلیغاتی از خرده معضلات حقوق بشری در کشورهای مخالف خود کوه میسازند و کوه جنایات حقوق بشری در سطح دنیا که خود موجب آن شده اند را ناچیز نشان می دهند. در برابر این دو رویی مدعیان دروغین و عمال رسانه ایشان چه می توان کرد؟ پاسخ جهاد تبیین است.
 
تبیین هر آنچه به دروغ می خواهند ثابت کنند و هر تبیین هر آنچه به خیانت می خواهند کمرنگ نمایند. وظیفه دانشجوی آزاده مطالبه گری است. مطالبه حد و مرز نمی شناسد. همان میزان که باید از مسئولین داخلی برای احترام بیشتر به حقوق انسان ها مطالبه کرد، همانقدر هم باید زورمندان جهانی را با روش های مختلف زیر فشار قرار داد تا استانداردهای دوگانه خود را تغییر دهند و دایره شمول بشر را از سطح منافع خود فراتر قرار دهند.
امروز انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی که در حال ورود به پنجمین دهه از عمر پربرکت خود است، توانسته در راستای آرمانهای آزادیخواهانه و حمایت از مظلومان سراسر عالم تعریفی انسانی و دینی از حقوق بشر ارائه داده و رعایت حقوق اقلیتهای دینی و قومی، کودکان و زنان و حتی زندانیان و مجرمان را در استانداردی بسیار بالاتر از مدعیان جهانی آن محقق نماید. اما مع الاسف در حالی که این ملت خود بزرگترین قربانی و متضرر از حقوق بشر آمریکایی است و در قضایایی همچون ترور 17000 نیروی انقلابی، حمایت غرب از تروریستهای سازمان منافقین، ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران، بمباران شیمیایی مناطق غیر نظامی و دهها پرونده دیگر مدعی شکایت علیه غرب و دنیای استکبار است، پروپاگاندای تبلیغاتی و رسانه ای استکبار در کنار برخی عوامل جاهل یا خائن داخلی او تلاش دارند تصویری غیرواقعی و مشوش از وضعیت حقوق بشر در ایران ارائه نمایند تا پس از ناکارامد شدن بهانه های قبلی همچون موضوع هسته ای و دروغ بزرگ حمایت از تروریسم، با پرونده حقوق بشر در مسیر ملت ایران و انقلاب اسلامی مانع ایجاد نماید. بسیج دانشجویی بار دیگر تاکید می نماید تنها راه خنثی کردن این توطئه ها تبیین دقیق آن، یادآوری حوادث تاریخی چهل سال اخیر و ایستادن با تمام توان در برابر امپریالیسم رسانه ای غرب علیه ملت ایران و انقلاب اسلامی است.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی قم

 

12 تیرماه سال حمایت از کالای ایرانی

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار