دانشجوی فعال بسیجی کرمانشاه:

تعطیل شدن صنعت کرمانشاه در دولت «کلیددار» / مسئولان باید تا دیر نشده صدای کارگران را بشنوند

این دانشجوی فعال تامین امنیت شغلی کارگران را از مطالبات اصلی عنوان کرد و گفت:‌ در این حوزه باید اقدامات جدی صورت بگیرد و مسئولان باید تا دیر نشده صدای کارگران را بشنوند و در جهت رفع آنها اقدام کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :میترا رستمی، دانشجوی مهندس صنایع در گفت و گو اظهار داشت: کرمانشاه بهترین نیروهای کار را دارد، کارگرانی محجوب و با عاطفه هستند و با وجود اینکه قراردادهای موقت عزت، شرافت و کرامت آنها را مخدوش کرده است اما همچنان پای انقلاب مانده‌اند.

 

این دانشجوی فعال تامین امنیت شغلی کارگران را از مطالبات اصلی عنوان کرد و گفت:‌ در این حوزه باید اقدامات جدی صورت بگیرد و مسئولان باید تا دیر نشده صدای کارگران را بشنوند و در جهت رفع آنها اقدام کنند.

 

 رستمی با بیان اینکه با این روند شاهد تعطیلی کارخانه‌های استان هستیم، تصریح کرد: شرکتی که 2 ماه پیش توسط وزیر بهداشت افتتاح شد امروز به تعطیلی کشیده شده، امروز باختربیوشیمی تعطیل شده و فردا شرکت‌های بزرگتر استان تعطیل می‌شوند.

 

 وی مهمترین رسالت وزارت کار را حفظ اشتغال موجود دانست و افزود: مسئولان صدای مجراهای کارگری را بشنوند و درد مردم را درک کنند.

 

این دانشجوی فعال بسیجی تصریح رد: خبر ورشکسته شدن کارخانه 25 ساله باختر بیوشیمی که اخیرا توسط وزیر بهداشت و درمان از نمونه‌های دارویی جدیدش رونمایی کرد، آخرین خبر از ورشکستگی پی در پی کارخانه‌های استان است.

 

رستمی گفت: بحران تولید، بیکاری و ورشکسته شدن روز به روز صنایع یکی پس از دیگری گریبان‌گیر صنعت استان شده و تاکنون دولت کلیددار تدبیر و امید نتوانسته آنچنان رونق اقتصادی که مدنظرش بود را در این صنعت چهار قفله شده استان ایجاد کند.

 

وی خاطرنشان کرد: حتی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هم نتوانست گره کور صنعت در استان کرمانشاه را باز کند و حدود 50 درصد این مصوبات هم به اذعان رییس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان روی زمین ماند و اجرایی نشد تا حالا شاهد دومینوی ورشکستگی کارخانه‌ها باشیم.

 

وی بیان داشت: در اسلام آباد غرب نیز کارخانه تولید طرح های صنعتی و تولید کاغذ از کربنات کلسیم است که تسهیلات ارزی آن از محل صنایع توسعه ملی تامین شده که نیاز به سرمایه گذار داشت که ایمدرو را پیشنهاد دادیم و مصوب شد که ایمیدرو شش هزار یا شش؟ میلیارد تسهیلات ریالی در اختیار این واحد قرار دهد تا به اجرای طرح بپردازد در این میان بخشی از سوله اها آماده و خرید ماشین آلات نیز به زودی انجام می شود.

 

وی گفت:کمبود نقدینگی یکی دیگر از مشکلاتی است که سبب شده صنایع با ظرفیت کامل کار نکنند زیرا به دلایلی برخی از واحدهای صنعتی دارای بدهی های بانکی هستند و از سوی دیگر بانکها برای پرداخت منابع تسهیلاتی شرایط سختی اعمال می کنند و همین باعث می شود واحدهای صنعتی نتوانند سرمایه در گردش را به اندازه کافی دریافت کنند.

 

این دانشجوی فعال بسیجی خاطرنشان کرد: بی شک این روند تعطیلی صنایع راکد کرمانشاه اگر ادامه پیدا کند رفته رفته همین اندک سهم استان از صنایع کشور را هم از ما خواهد گرفت.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار