توزیع رایگان آب بین مردم خوزستان توسط دانشجویان بسیجی/وضعیت مردم خوزستان وخیم است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه چمران از توزیع آب رایگان بین مردم خوزستان توسط دانشجویان جهادی و بسیج دانشجویی دانشگاه چمران خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص کمک رسانی به مردم خوزستان گفت: گروه جهادی این دانشگاه به صورت خودجوش از دانشجویان پول جمع‌آوری کرده و با آن، آب آشامیدنی خریداری می‌کند و آن‌ها را در بین مردم مناطق محروم استان توزیع می‌کند.

‌‌‌‌‌‌
ایشان افزود: مساله آب موضوعی است که ما سالها در خوزستان با آن روبرو هستیم. بحث انتقال آب از استان خوزستان به دیگر استان ها مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است.
‌‌‌‌مهدی طرفی در ادامه مطرح کرد:خوزستان پر آب ترین استان کشور است، اما مردم آن در حال حاضر باید پول بدهند تا آب بخورند و این مساله ای است که هر سال تبعات بیشتری از خود نشان می دهد و شرایط را برای مردم بدتر می کند.
‌‌‌‌‌‌حق آبه خلیج فارس داده نمی شود و این سبب می شود آب خلیج فارس بالا بیاید. این آب شور است و رسیدن این آب به نخلستان ها باعث شده که بیشتر نخل ها در شهرهای آبادان و اهواز از بین بروند .این اتفاق در حالی رخ می دهد که اروندکنار که پر آب ترین رود کشور است، در دل این استان قرار دارد.
‌‌‌مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه چمران اظهار داشت:مساله بی آب علاوه بر اینکه کشاورزی استان را تحت تاثیر قرار داده است، مردم را با مشکل مصرف آب شرب روبرو کرده است. آب طعم و خاصیتش را از دست داده و از همه بدتر آنکه رنگ گل آلودبه خود گرفته و این مردم شریف و صبور خوزستان را به شدت اذیت می کند.
‌‌‌‌‌
وی گفت :همچنین وضعیت مردم در شهرهای خوزستان بسیار وخیم است و آب با تانکر به محلات مختلف برده می شود و به هر خانواده ۲۰ لیتر آب به صورت سهمیه بندی داده می شود.
‌‌‌‌متاسفانه دلسوزی پشت این ماجرا نیست و همین سبب شد ما به صورت جهادی اقداماتی انجام دهیم. وقتی به این محلات می رفتیم بعضی ها می گفتند دو روز است که آب نخورده ایم و دو شب بچه هایشان تشنه بوده اند. به همین دلیل دانشجویان دانشگاه به صورت خودجوش و آتش به اختیار پول جمع می کنند و آب معدنی خریداری می کنند و آب های خریداری شده را در بین مردم محروم استان توزیع می کنند
‌‌‌‌‌
طرفی در پایان افزود: ما از استاندار خوزستان خواستیم برای یکبار هم که شده ۲۴ ساعت داخل اردوی جهادی حضور پیدا کند، اما این دعوت ما نیز اجابت نشد و پیغام به ما رسید که گفتند خودم در جریان مشکلات مردم هستم.
‌‌‌‌‌سوال اینجاست که آیا این شرایط از نظر مسئولان قابل تحمل است. آیا هیچ کدام از مسئولان می توانند یک شب زندگی در این شرایط را تحمل کنند؟
‌‌‌‌
‌‌

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار