مسئولین به فکر مشکلات معیشتی مردم و بیکاری جوانان باشند/ هرگونه کم کاری و سهل انگاری از طرف مسئولین در حل مشکلات مردم غیر قابل توجیه است/ لازمه رسیدن به نتیجه مطلوب همبستگی بین تشکل‌هاست

دانشجوی دکتری با بیان اینکه بیکاری و مشکلات اقتصادی از اساسی‌ترین مشکلات مردم است گفت: مسئولین به فکر مشکلات معیشتی مردم وبیکاری جوانان باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : سعید پیری، دانشجوی دکتری علوم سیاسی در گفت و گو از کم کاری برخی از مسئولین و عدم شفاف سازی آنان در امور مختلف انتقاد کرد و اظهار داشت: امروز دشمنان قسم خورده ملت و نظام اسلامی مترصد چنین فرصت‌هایی هستند که نباید با کم کاری زمینه چنین فرصت‌هایی را برای آنان فراهم کرد.

 

این دانشجو با اشاره به آمار بالای بیکاری در کشور و همچنین مشکلات اقتصادی این دو مقوله را از اساسی‌ترین مشکلات مردم در حال حاضر دانست و گفت: مسئولین باید با تلاش و همت مضاعف به فکر برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم و اشتغال جوانان باشند.

 

وی گفت: رهبر معظم انقلاب با درک مشکلات کشور و گوشزد کردن خطر نفوذ دشمنان از طریق این مشکلات در طی سال‌های اخیر همواره به اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای جوانان تاکید داشته اند که متاسفانه از طرف مسئولین توجه چندانی به این مهم نشده است.

 

این فعال دانشجویی با اشاره به عدم درک صحیح مسئولین از وضعیت معیشتی مردم عنوان کرد: قبل از این مسائل و اتفاقاتی که رخ دهد و حتی بعد از آن، به برخی نهادها که مراجعه‌ می‌کنیم و با مسئولین صحبت می‌کنیم، متاسفانه از وضعیت راضی هستند در حالی که چه از نظر فرهنگی، چه از نظر اقتصادی که همه جامعه وضعیت و مشکلات اقتصادی را لمس می‌کنند.

 

باید همه دانشجویان، همه تشکل‌های دانشجویی و در نهایت کل جریان دانشجویی یک صدا فریاد بزنند و از مسئول بخواهند، نه اینکه یک یا دو تشکل انقلابی در حال حاضر که سروصدای مردم فروکش کرده است، کار را پیگیری کنند. هماهنگی و انسجام بین دانشجویان برای پیمودن این راه باید بیشتر شود.

 

وی اضافه کرد: خواست تغییر در خود مسئولین از اهمیت بالاتری برخوردار است وگرنه تشکل‌ها و بسیج دانشجویی حداقل تا جایی که بنده شاهد هستم تمام تلاش خود را انجام می‌دهند و هرچه در توان دارند معطوف پگیری مطالبات می‌کنند.

 

پیری  در پایان سه گام اساسی رسیدن به نتیجه را اینچنین تشریح کرد: لازمه دستیابی به وضعیت مطلوب، در وهله اول تلاش شبانه‌روزی و اراده دانشجویان است و در گام بعدی انسجام تشکل‌های دانشجویی و در آخر خواست مسئولین و اینکه آنها بیشتر به فکر مردم و حل مشکلات مردم باشند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار