مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز؛

اعزام کارگروه های تخصصی جهادی به مناطق محروم استان البرز

تابستان امسال 20 گروه جهادی خواهر وبرادر متشکل از دانشگاه های استان البرز به 30 نقطه ی محروم و کم برخوردار استان البرز اعزام خواهند شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از البرز: مرتضی هاشمی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز با توجه به منویات مقام معظم رهبری و اهمیت اردوهای جهادی و فعالیت مستمر و اثربخش در مناطق محروم، گفت: تمامی فعالیت های جهادی و محرومیت زدایی در بسیج دانشجویی استان البرز با محوریت طرح اعتلای بسیج سازندگی در تابستان 97 برگزار خواهد شد.

 

مرتضی هاشمی در ادامه افزود: در تابستان امسال 20 گروه جهادی خواهر وبرادر متشکل از دانشگاه های استان البرز به 30 نقطه ی محروم و کم برخوردار استان البرز اعزام خواهند شد. مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز بیان کرد: 2 گروه جهادی متشکل از دانشگاه های خوارزمی و آزاد هشتگرد هم به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام خواهد شد.

 

هاشمی اظهار داشت: جهادگران در قالب کارگروه های تخصصی در زمینه های فرهنگی، آموزش، بهداشت و سلامت، عمران، کشاورزی و اقتصاد مقاومتی به فعالیت خواهند پرداخت.

 

وی با اشاره به اینکه دانشجویان جهادی نمونه ای بارز از تربیت انسان های خود ساخته و ایثار گر در مکتب و منظومه ی فکری انقلاب اسلامی هستند، بیان داشت: جای تحسین دارد که یک دانشجو بدون چشم داشتی در بهترین روزهای یک سال از زندگی خود را به کمک مردم محروم بشتابد و به فعالیتهای جهادی بپردازد.

 

هاشمی در ادامه افزود: قطعا در هر جامعه‌ای حتی جامعه اسلامی کمبودها و کاستی‌هایی وجود دارد. با نظر به این کاستی‌ها بر هر مسلمان آزاده‌ای واجب است که در صدد رفع این کمبودها برآید که این انگیزه و نیت مقدس نیاز به روحیه، نیروی انسانی و برنامه‌ریزی جهادی دارد که تمام این ویژگی‌ها در گروه‌های جهادی نمایان است. در چند سال اخیر که رهبر معظم انقلاب در خصوص مسئله اقتصاد مقاومتی تکیه کرده‌اند و راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور را اقتصاد مقاومتی بیان کردند، ما هم به تاسی از رهبر عزیزمان در تلاش هستیم که این امر را تحقق بخشیم و در حال حاضر تمام دغدغه جهادگران ما رفع کمبودها و مشکلات، ایجاد انگیزه و اشتغال زایی در عرصه‌های مختلف می‌باشد.

 

مرتضی هاشمی در پایان خاطرنشان کرد : ویژگی‌هایی که امروزه در زندگی شهری و ماشینی  دیده می‌شود سبک زندگی‌ای است که در آن مادی گرایی بیشتر خودنمایی می‌کند و تمام تلاش‌ها در جهت مال اندوزی است در صورتی که در زندگی جهادی خلوص نیت برای خدا قالب و شاکله هر فعلی است و جنبه معنوی در آن از جنبه مادی پیشی گرفته است چرا که جهادگران ریالی از اردوهای جهادی دستمزد دریافت نمی کنند. در جهاد مشکلات و تنگناها جایگاهی ندارد و جهاد مصداق تلاش برای رسیدن به هدف است. مدیریت جهادی به عنوان یک الگوی نوین مدیریت در کشور مطرح است. الگویی که اساس و شالوده آن بر پایه این است که برای خدا قدم برداریم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار