با توجه به مشکلات معیشتی مردم صورت گرفت؛

بیانیه 18 تشکل دانشجویی دانشگاه های شهر شیراز خطاب به نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی

مردم عزیز کشور از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی که اتفاقا شعار انتخاباتی بسیاری از آنان، رفع همین مشکلات اقتصادی بود، توقع دارند که براساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به فکر چاره جویی برای برون رفت از وضعیت فعلی باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی18 تشکل دانشجویی دانشگاه های شهر شیراز خطاب به نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


این مجلس عصاره زحمت های طاقت فرسای این ملت مسلمان بوده است.امام خمینی(ره)


نمایندگان مردم شریف استان فارس در مجلس شورای اسلامی


سلام علیکم
اکنون دهمین مجلس شورای اسلامی، دومین سال از عمر خود را سپری و وارد واپسین روزهای خدمتی خود گردیده است. مجلسی که به گفته بنیان گذار جمهوری اسلامی تنها ملجا مردم عزیز می باشد و در واقع این تعابیر تکلیف شما نمایندگان ملت را دو چندان می نماید.


نیک مستحضرید که دو وظیفه سنگین قانون گذاری و نظارت بر اجرای صحیح قانون بر عهده مجلس شورای اسلامی و وکلای ملت می باشد.در باب همین دو مطلب نکاتی را عرض می نماییم:


یکی از چالش های کنونی انقلاب اسلامی بی شک وجود مشکلات اقتصادی است. این موضوع تا جایی اهمیت پیدا می نماید که رهبری معظم انقلاب، اولویت فعلی کشور را اقتصاد می دانند و مکررا در دیدار های خود با مسئولین کشور به این نکته اشاره می نمایند.

در واقع مردم عزیز کشور از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی که اتفاقا شعار انتخاباتی بسیاری از آنان، رفع همین مشکلات اقتصادی بود، توقع دارند که براساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به فکر چاره جویی برای برون رفت از وضعیت فعلی باشند.


تعطیلی پی در پی واحدهای صنعتی، افزایش نرخ بیکاری، افزایش قیمت پی در پی اقلام ضروری و مورد احتیاج جامعه مانند اجناس خوراکی، عدم ثبات در قیمت دلار و بسیاری از موضوعات دیکر که وضعیت اقتصاد کشور را به شکل فعلی در آورده است.

نمایندگان محترم، در کنار این مسائل اولویت دار، اعتراضات صنفی که براساس بی تدبیری مسئولین امر هر از چند گاهی به صورت علنی صورت می پذیرد هم می بایست مهم توجه قرار گیرد. به طور مثال در قضیه اعتراضات و تجمعات سراسری صنف کامیون داران که مطالبات آن ها هم اتفاقا از نوع معیشتی بود، نقش نمایندگان ملت و مجلس شورای اسلامی کجای کار بود؟ این تجمعات در حالی صورت پذیرفت که از مدت ها قبل مسئولین نسبت به این موضوع اطلاع کامل داشتند.


حال سوال این است چطور با علم به این موضوع، تلاشی برای حل مشکل کامیون داران عزیز صورت نپذیرفت و مسئولین محترم و به خصوص نمایندگان محترم فقط تماشاگر این اتفاقات می باشند؟؟؟ تا جایی که اعتصاب سراسری این صنف باعث هزینه هایی برای کشور گردید.


مردم انقلابی ایران توقع دارند که در این وضعیت اقتصادی فعلی وکلای خود را در تکاپوی حل مشکلات از طریق تدوین و تصویب قوانین مربوطه در مجلس شورای اسلامی ببینند.که البته عملکرد شما نمایندگان محترم و مجلس دهم شورای اسلامی در این زمینه به شدت قابل نقد و تامل می باشد.


در آخرین دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس، این به وظیفه نظارتی مجلس اشاره نمودند و فقط تصویب قانون را کافی ندانسته و بلکه پیگیری تا اجرای آن را از مجلس خواستار شدند.

 

به راستی عملکرد مجلس دهم در این زمینه در چه سطحی می باشد؟؟ متاسفانه هر از چند گاهی زمزمه های لابی گری و زد و بند هایی که از مجلس شنیده می شود به شدت سوهان روح مردم عزیز ایران است. فلان نماینده ای که براساس رای و اعتماد مردم بر صندلی مجلس تکیه زده است و با توافق برسر مسائل دست چندم با مسئولین شهری و استانی وظیفه نظارتی خود را نادیده می گیرد، حقیقتا که چه عاقبت دشواری را نزد خداوند متعال در پیش دارد.


با توجه به نکات مذکور و بسیاری از ابهامات دیگر نسبت به عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین لزوم پاسخگویی مسئولین، از شما نماینده محترم مجلس شورای اسلامی جهت پاسخگویی و شرح عملکرد سه ساله خود در مجلس دهم، به پاتوق مطالبه گری دانشجویی دعوت به عمل می آید. یادمان باشد، در دوران تصدی مسئولیت کاری کنیم که بماند و نه اینکه کاری کنیم که بمانیم...


والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه علوم شیراز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز
ستاد یادواره شهدای دانشگاه علوم پزشکی شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی شیراز
تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز
ستاد یادواره شهدا دانشجویی دانشگاه شیراز
بسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز
انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس
مجمع دختران مسلمان دانشگاه شیراز
بسیج دانشجویی مراکز آموزش عالی و موسسات غیر انتفاعی شیراز

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار