سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه در دیدار با استاندار کرمانشاه؛

در پسا دامنه زلزله کرمانشاه، مشکلات افسردگی به وجود آمده است/ هیچ دستگاهی به فکر آسیب های روانی زلزله بر روی دانش آموزان نیست/ عدالت تربیتی برای همه مناطق شهری یکسان نیست

مسئول بسیج دانشجویی فرهنگیان در دیدار با استاندار گفت: در مناطق زلزله زده مشکلات آموزشی عدیده ای وجود دارد و تا بحال فقط در خصوص مشکلات فیزیکی و بازسازی ساختمان ها اقداماتی شده ولی هیچ دستگاهی به فکر آسیب های روانی زلزله بر روی دانش آموزان نیست و برنامه ای برای آنان ندارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :بابک محمدی، سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در دیدار با استاندار اظهار داشت: در مناطق زلزله زده مشکلات آموزشی عدیده ای وجود دارد و تا بحال فقط در خصوص مشکلات فیزیکی و بازسازی ساختمان ها اقداماتی شده ولی هیچ دستگاهی به فکر آسیب های روانی زلزله بر روی دانش آموزان نیست و برنامه ای برای آنان ندارند.

 

این مسئول بیان داشت: عدالت تربیتی که باید در دو بخش وجود امکانات و امکان دسترسی برای همه مناطق شهری یکسان باشد در حال حاضر وجود ندارد بعنوان مثال مدارس مناطق محرومی مثل جعفرآباد، کرناچی، دولت آباد با مناطق مرفه- نشینی همچون نوبهار، کسری، مرکزی و ... بسیار متفاوت هستند. آیا در این خصوص اقدامی صورت گرفته است؟

 

وی خاطر نشان کرد:تشدید آسیب های جنسی در مدارس از مشکلات آموزشی استان می باشد ، چرا هنوز برخی مسئولین بین آموزش روابط جنسی با مواجهه با تهدید های جنسی تفاوت قائل نیستند.

 

محمدی گفت: تخصیص سهمیه مناطق محروم برای مناطق زلزله زده در کنکور سراسری یک اولویت است در این رابطه چه کاری شده است؟ آیا بسته های آموزشی و یا تسهیلاتی برای دانش آموزان این مناطق در نظر گرفته شده است؟

 

 

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در جواب این مسئول اظهار داشت: اینکه شما گفتید فقط به فکر بازسازی سخت افزاری هستید نکته بسیار مهم و جالبی بود و من تا کنون قبل از شما فقط از یک نفر دیگر این نکته را شنیده بودم، تاکنون به فکر بازسازی روحی نبودیم این کار را در دستور کار قرار داده و در حال تدارک مقدمات هستیم، یک موسسه ای از اصفهان و سازمان نظام روانشناسی کشور 80 بچه زیر 8 سال بیمار PSD که نوعی از افسردگی است را تحت درمان قرار می دهند.

 

وی خاطر نشان کرد: در بحث جعفرآباد باید اعتراف کنم ما نتوانستیم به آسیبهای اجتماعی به درستی بپردازیم، این مسأله چالش جدی نظام است تا جایی که رهبری کلمه غفلت را بکار بردند.

 

وی افزود: ما حدود 300 هزار نفر حاشیه نشین داریم که به اندازه 7 یا 8 مرکز استان است، این یکی از کارهای اولویت دار است، جعفرآباد برنامه ریزی می خواهد و کار سختی است مثلاً در بحث جمع آوری ضایعاتی ها مالکین مقاومت می کنند ما اول از محله ملاحسینی شروع کرده ایم، در حال حاضر برنامه داریم با همکاری اوقاف 50 هکتار منتهی الیه جعفر آباد را که جرم خیز و آسیب زا است را آزاد کرده و مسائلی مثل عدالت آموزشی، پارک، خانه بهداشت و ... را برای آنجا در نظر بگیریم.

 

بازوند در ادامه بیان داشت: درباره سهمیه کنکور نیز باید بگویم در سفر آقای جهانگیری با وزیر علوم و بهداشت مقرر کردیم که سهمیه-ای حدود 15% برای مناطق زلزله زده تعیین شود ولی شورای عالی انقلاب فرهنگی  قبلاً مصوب کرده 5% برای زلزله زدگان اعمال شود که با مخالفت ما روبرو شده و کماکان پیگیر حل این مسأله هستیم ولی فعلاً نتیجه ای نگرفتیم.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دغدغه شما در بحث آموزش و پرورش را می ستایم و پیشنهاد میکنم در شورای آموزش و پرورش استان حضور یافته و مدیران مربوطه دغدغه شما را بشنوند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار