مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

نخاله های ساختمانی باقی مانده از زلزله، همچنان در سطح شهرها و روستاها ی زلزله زده انباشته شده است/ نخاله های ساختمانی باقی مانده از زلزله ، منشأ بروز و ایجاد بیماری های مختلفی برای مردم می شود

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در دیدار با استاندار گفت: با توجه به شروع فصل گرما در مناطق زلزله زده ، نگرانی از احتمال بروز اپیدمی بیماری‌های واگیر در حال افزایش است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : محمد جواد خواجوی ، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  در دیدار با استاندار اظهار داشت: با توجه به شروع فصل گرما در مناطق زلزله زده ، نگرانی از احتمال بروز اپیدمی بیماری‌های واگیر در حال افزایش است. برای جلوگیری از حشره گزیدگی، اسهال، تب کریمه کنگو، شیوع بیماری های عفونی و ... چه تدابیری اندیشیده شده است؟

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  صریح کرد: چنانچه نخاله‌های باقی مانده در مناطق زلزله‌زده جمع آوری نشده و فاضلاب مناطق زلزله‌زده ساماندهی نشود، ممکن است اپیدمی بیماری داشته باشیم و در این زمینه نگرانیم.

 

وی گفت: درحال حاضر مهمترین کار تعیین تکلیف مسئولیت سازمانها توسط مدیران ارشد استان است. به طور مثال باید روشن شود چه کسی مسئول جمع آوری نخاله ها است و چه کسی باید مشکل سرویس های بهداشتی و حمام ها را حل کند.

 

خواجوی خاطرنشان کرد: مشخص نمودن نقاط آسیب پذیر و تمرکز بر روی رفع تهدیدهای آن نواحی از اولویت خاصی برخوردار است.

 

استاندار در جواب به  این مسئول اظهار داشت: در بحث نخاله های ساختمانی مناطق زلزله زده ما یک قراردادی را با دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تنظیم و از طریق آنان اعتباری به بخش خصوصی داده شده که بطور منظم و مستمر منطقه را سم پاشی نمایند لذا اگر مشکلی پیش بیاید علوم پزشکی باید پاسخگو باشد.

 

بازوند بیان داشت: در بحث نخاله های ساختمانی مبلغ 5/2 میلیارد تومان به بنیاد مسکن دادیم که یک دستگاه موبایل (سیار) را برای تفکیک و بازیافت نخاله ها به منطقه ببرد البته قبول دارم که کمی دیر شروع کردیه ایم.

 

وی گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر اخیراً وزیر کشور گفتته است که استان وضع خوبی دارد ما 700 میلیون تومان برای مکان نگهداری معتادین متجاهر هزینه کرده ایم که در سطح شهر نباشند البته به نظر من هنوز هم مکان مناسبی نیست ولی از اینکه قبلاً اصلاً جایی نداشته اند وضع بهتر شده است.

 

استاندار بیان داشت: عتیاد ریشه در جاهای دیگری دارد در مرز سرفیروزآباد و لرستان چند وقت پیش خشخاش کاشته بودند آن هم در سطح چندین هکتار، هزینه شده  و هلیکوپتر فرستادیم، خشخاش های منطقه مربوط به خودمان را از بین بردیم، اما درمورد لرستان نمی دانم چه کاری انجام شده است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار